115416-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego oraz PSZOK przez okres 2 miesięcy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i mieszanych położonych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego oraz PSZOK przez okres 2 miesięcy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze i transporcie odpadów komunalnych z terenu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki gromadzonych przez właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (DzU z 2021 r. poz. 888 ze zm.), zapisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2019 r poz. 1579 ze zm.), zapisami obowiązującego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego, Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (DzU z 2013 r., poz. 122), Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (DzU 2021 poz. 906), oraz przepisami prawa miejscowego.
Interne KennungWPI.271.1.8.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art.138 ust. 2 ustawy Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy, niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy w związku z obowiązkiem składania ofert w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji dla przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1. 1) prawo opcji będzie polegało na możliwości przedłużenia terminu wykonywania zamówienia o maksymalnie 2 miesiące, 2) Zamawiający przewiduje 1 938,00 Mg jako maksymalną ilość odpadów przewidzianą do odbioru i zagospodarowania w ramach prawa opcji, 3) zakres świadczenia Wykonawcy został określony w OPZ, 4) Zamawiający zastrzega, iż prawo opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, 5) Wykonawca zobowiązany będzie, w ramach zamówienia opcjonalnego, do świadczenia usługi określonej w SWZ według stawek wskazanych w ofercie, 6) zasady świadczenia przedmiotu umowy realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji całego przedmiotu umowy, 7) w przypadku uruchomienia prawa opcji Wykonawca będzie zobowiązany do odbioru odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów w zabudowie wielorodzinnej jeden raz na 2 miesiące, 8) Zamawiający o konieczności skorzystania z prawa opcji powiadomi Wykonawcę na piśmie, poprzez złożenie stosownego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie świadczenia usług, 9) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji, 10) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.