11602-2025 - Ergebnis
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Chełmiec w 2025 roku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Chełmiec w 2025 roku
Beschreibung1. Nazwa zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Chełmiec w 2025 roku. 2. Łączna szacunkowa ilość odpadów do zebrania i zagospodarowania wynosi: 8 100 Mg. 3. Przedmiotem zamówienia jest odbiór wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z każdej nieruchomości położonej na terenie Gminy Chełmiec, na której zamieszkują mieszkańcy, wyposażenie i odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie wszystkich odpadów (odzysk lub unieszkodliwienie) w sposób zapewniający maksymalnie możliwe do osiągnięcia poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. . 4. Usługa będzie realizowana w sposób opisany w dalszej części ogłoszenia oraz w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung709221-2024
Interne KennungWPR.271.20.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Nazwa zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Chełmiec w 2025 roku. 2. Łączna szacunkowa ilość odpadów do zebrania i zagospodarowania wynosi: 8 100 Mg. 3. Przedmiotem zamówienia jest odbiór wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z każdej nieruchomości położonej na terenie Gminy Chełmiec, na której zamieszkują mieszkańcy, wyposażenie i odbiór odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie wszystkich odpadów /odzysk lub unieszkodliwienie/ w sposób zapewniający maksymalnie możliwe do osiągnięcia poziomy recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. 4. Frakcje odpadów oraz przewidywane ilości: 4.1. Odpady odbierane z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Chełmiec: a. niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (20 03 01) – w ilości ok. 4300 Mg b. odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, odpady zielone (20 02 01, 20 01 08) – w ilości ok. 1200 Mg c. odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, odpady papieru w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła (15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40) – w ilości ok. 1690 Mg 4.2. Odpady odbierane z PSZOK w miejscowości Chełmiec: a. odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, odpady zielone (20 02 01, 20 01 08) – w ilości ok. 100 Mg b. odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, odpady papieru w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, odzież (15 01 01, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, 20 01 01, 20 01 02, 20 01 39, 20 01 40, 20 01 10) – w ilości ok. 10 Mg c. odpady remontowo-budowlane i rozbiórkowe będące odpadami komunalnymi (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07) - w ilości ok. 50 Mg d. odpady wielkogabarytowe, meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, przeterminowane leki, baterie i akumulatory, chemikalia, rozpuszczalniki (20 03 07, 20 01 21*, 20 01 35*, 20 01 36, 16 01 03, 20 01 32, 20 01 33*, 20 01 34, 20 01 13*, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 13 – w ilości ok. 250 Mg 4.3. Odpady odbierane w ramach „WYSTAWKI”: a. odpady wielkogabarytowe, meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (20 03 07, 20 01 35*, 20 01 36) w ilości ok. 500 Mg. 5. Zagospodarowanie odbieranych odpadów komunalnych będzie realizowane w sposób uwzględniający poniższe warunki: 5.1.1. W ramach zagospodarowania odpadów komunalnych podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazywania odebranych zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych. Podmiot odbierający zobowiązany jest do wskazania w ofercie instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych; 5.1.2. W przypadku selektywnie zebranych odpadów komunalnych innych niż wyżej wymienione oraz innych niż odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, odpad metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzysz sztucznych w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, odpady ulegające biodegradacji ze szczególnych uwzględnionej bioodpadów w ramach zagospodarowania odpadów podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do ich przekazania do odzysku, a w razie braku możliwości odzysku do unieszkodliwiania, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.); 5.1.3. W przypadku zbieranych w sposób selektywny odpadów papieru, w tym tektury, odpadów opakowaniowych z papieru i odpadów opakowaniowych z tektury, odpadów ze szkła, w tym odpadów opakowaniowych ze szkła, odpadów metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali, odpadów tworzysz sztucznych, w tym odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, odpadów ulegających biodegradacji ze szczególnych uwzględnionej bioodpadów, odbierając odpady zobowiązany jest przekazać je do odzysku zgodnie z zapisami art. 18 ust. 3 ustawy o odpadach. 6. Zamawiający zastrzega, że wskazane ilości poszczególnych rodzajów odpadów są ilościami szacunkowymi, skalkulowanymi na cały okres trwania umowy i służą wyłącznie do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa nie przysługuje roszczenie o realizację usługi w podanych ilościach szacunkowych. Zamawiającemu przysługuje możliwość zmiany ilości poszczególnych rodzajów odpadów przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie, z tym, że całkowita wartość odebranych i zagospodarowanych odpadów nie przekroczy ceny oferty. 7. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w następujących załącznikach do SWZ: 7.1. Załącznik Nr 4 – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 7.2. Załącznik nr 5 – wzór umowy.
Menge8 100 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 PZP, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie ilości odpadów oraz wartości zamówienia o 30% zakresu podstawowego. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji wynagrodzenie płatne będzie w wysokości wynikającej z wartości dokonanej opcji, na zasadach przewidzianych w niniejszej umowie dla zamówienia podstawowego. 3. Skorzystanie z prawa opcji następuje w terminie obowiązywania umowy i następuje poprzez złożenie oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 4. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji usług w ramach prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający, zgodnie z treścią oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i na warunkach określonych w niniejszej umowie. 5. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. 6. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego (w całości lub w części) jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. Zamawiający skorzysta z opcji po wyczerpaniu zakresu usługi objętej zamówieniem podstawowym w okresie realizacji umowy pod warunkiem zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych na realizacji usługi. Zamawiający może korzystać z prawa opcji dowolną ilość razy do maksymalnej wartości opcji (do 30% wartości zamówienia podstawowego).