See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU udbud af tøj til sundhedsfagligt personale i Sundhed og Omsorg Ringkøbing-Skjern 2025
Beschreibung: Ringkøbing-Skjern Kommune sender EU udbud af tøj til sundhedsfagligt personale i Sundhed og Omsorg Ringkøbing-Skjern 2025 i EU-udbud.
Interne Kennung: Udbud af tøj til sundhedsfagligt personale i Sundhed og Omsorg
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbud af tøj til sundhedsfagligt personale i Sundhed og Omsorg i Ringkøbing-Skjern Kommune CVR nr. 29189609 inkl. Alle underliggende enheder.Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56, Lov nr. 1564 af 15. december 2015, og med senere ændringer, hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene, jf. afsnit 1.6 og opfylder eventuelle mindstekrav, kan afgive tilbud.En nærmere beskrivelse af omfanget findes i bilag 2.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
Los: LOT-0000