See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego na terenach cennych przyrodniczo w Gminie Pełczyce.
Beschreibung: 1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zakup, dostawę i montaż fontann i wysp pływających z systemem monitoringu oraz wykonanie nasadzeń roślinnych, usunięcie kolczurki (rośliny należącej do inwazyjnego gatunku) oraz zarybienie akwenu. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części. 2. Część 1 1) Zakup, dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 3 fontann z systemem kotwiczącym, bojami ostrzegawczymi oraz kablami zasilającymi i szafkami sterowniczymi – dwóch na jeziorze Panieńskie oraz jednej na jeziorze Mały Pełcz. Fontanny natleniające – wodotryski, pełniące funkcje natleniania wody w jeziorach i zmniejszania ich eutrofizacji, z regulacją poziomu poboru wody (od warstw przy dennych do powierzchniowych, moc każdych urządzeń nie większa niż: 2,2 kW, przepływ wody: min.100 m3/h (przepływ należy rozumieć jako realny wypływ wody z urządzenia, a nie maksymalną wydajność pompy), wysokość strumienia wody nie mniejsza niż: 4,9 m, średnica strumienia wody nie mniejsza niż: 12,8 m (szczegółowe wytyczne i wymagania w tym zakresie zostały podane w OPZ). 3. Część 2 1) Zakup, dostawa i montaż 5 sztucznych wysp z systemem kotwiczącym (dwie na jeziorze Panieńskim, dwie na jeziorze Stawno i jedna na jeziorze Mały Pełcz) wraz z wykonaniem kompletnego systemu monitoringu na 2 wyspach (na j. Panieńskim). W ramach zadania planuje się wykonanie i montaż na jeziorach wysp pływających wraz systemem martwych kotwic. Modułowe sztuczne wyspy pływające (platformy wegetacyjno–lęgowe) stanowiące siedliska ptaków wraz z nasadzeniem charakterystycznej roślinności, umożliwiających gniazdowanie ptactwa, platformy kotwione systemem martwych kotwic z możliwością przeholunku i demontażu na okres zimowy. Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą, instrukcje ruchowe. Wszystkie wyspy będą miały możliwość montażu kamer monitoringu zapewniających podgląd na żywo gniazdującego ptactwa, natomiast na 2 wyspach zlokalizowanych na j. Panieńskim Wykonawca wykona system monitoringu lęgowisk ptaków wodnych wraz z możliwością udostępniania obrazu online (szczegółowe wytyczne i wymagania w tym zakresie zostały podane w OPZ, w tym m.in. w załączniku pn. „przedmiar wyspy system obserwacji”). 4. Część 3 1) Wykonanie nasadzeń roślinnych przy ul. Wodnej w Pełczycach oraz w rejonie wodno-błotnym na poł. od grodziska, kilkukrotne usuwanie mechaniczne rośliny inwazyjnej – kolczurki klapowanej oraz zarybienie akwenu gatunkami rodzimymi. W ramach usługi Wykonawca dokona wycinki i karczowania krzaków, chwastów, zakupi, dostarczy i dokona nasadzeń drzew i krzewów oraz założy trawniki/łąki kwietne (łącznie na obszarze 7.250 m2 wzdłuż ul. Wodnej dz. nr 280/1, 336/13 obr. Pełczyce). Ponadto także w rejonie wodno-błotnym (dz. nr 89/30 obr. Pełczyce) dokona wycinki i karczowania krzaków, chwastów zakupi, dostarczy i dokona nasadzeń roślin zielnych i miododajnych na terenie ok. 3.670 m2. Wykonawca będzie zobowiązany do rocznej pielęgnacji dokonanych nasadzeń/zasiewów (szczegółowy opis nasadzeń w załączniku Przedmiar: Nasadzenia). Zadanie obejmuje także trzykrotne (wiosną, latem i jesienią) usunięcie mechaniczne (należy wykonać metodą kombinowaną tzn. poprzez wyrywania, ścinania lub koszenie w okresie kwitnienia i dwukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego. Zabiegi polegają na przeszukiwaniu terenu objętego zwalczaniem, identyfikowaniu osobników kolczurki i ich wyrywaniu z korzeniami, ścinaniu bądź koszeniu. Jeżeli podczas prowadzania zabiegu zwalczania stwierdzono obecność pędów z owocami należy je zebrać i zakopać na głębokość min. 50 cm. w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym. Zakłada się, że po pierwszym zabiegu wyrywania roślin gatunku na danej powierzchni po-zostaną nieliczne, przeoczone podczas realizacji działań osobniki oraz bank nasion w ziemi, z którego mogą kiełkować kolejne osobniki w późniejszym czasie. Wyrywanie roślin w kolejnym etapie, zabieg nr 2 i 3 będzie miało na celu usunięcie ww. osobników) kolczurki klapowej (inwazyjnego gatunku) z terenu dz. nr 81/1, 82, 46/4, 46/4, 46/5, 89/30 obr. Pełczyce. W zakres zadania wchodzi ponadto zakup, dostawa i zarybienie akwenu gatunkami rodzimymi (akwen na dz. 89/30 obr. Pełczyce). Szczegółowy opis w załączniku Przedmiar: Zarybianie stawu). 5. Zakres czynności do wykonania szczegółowo określa dokumentacja techniczna – Opis przedmiotu zamówienia - opracowana dla w/w inwestycji przez ABZ Consulting sp. z o.o. ze Szczecina; (zał. nr 7 do SWZ) W związku z brakiem możliwości zaciągnięcia kodu z platformy podaję dodatkowy kod CPV: 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34515000 Schwimmende Vorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup, dostawa i montaż wraz z uruchomieniem 3 fontann z systemem kotwiczącym, bojami ostrzegawczymi oraz kablami zasilającymi i szafkami sterowniczymi – dwóch na jeziorze Panieńskie oraz jednej na jeziorze Mały Pełcz.
Beschreibung: Fontanny natleniające – wodotryski, pełniące funkcje natleniania wody w jeziorach i zmniejszania ich eutrofizacji, z regulacją poziomu poboru wody (od warstw przy dennych do powierzchniowych, moc każdych urządzeń nie większa niż: 2,2 kW, przepływ wody: min.100 m3/h (przepływ należy rozumieć jako realny wypływ wody z urządzenia, a nie maksymalną wydajność pompy), wysokość strumienia wody nie mniejsza niż: 4,9 m, średnica strumienia wody nie mniejsza niż: 12,8 m (szczegółowe wytyczne i wymagania w tym zakresie zostały podane w OPZ). dodatkowy kod CPV: 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
Los: LOT-0002
Titel: Zakup, dostawa i montaż 5 sztucznych wysp z systemem kotwiczącym (dwie na jeziorze Panieńskim, dwie na jeziorze Stawno i jedna na jeziorze Mały Pełcz) wraz z wykonaniem kompletnego systemu monitoringu na 2 wyspach (na j. Panieńskim).
Beschreibung: W ramach zadania planuje się wykonanie i montaż na jeziorach wysp pływających wraz systemem martwych kotwic. Modułowe sztuczne wyspy pływające (platformy wegetacyjno–lęgowe) stanowiące siedliska ptaków wraz z nasadzeniem charakterystycznej roślinności, umożliwiających gniazdowanie ptactwa, platformy kotwione systemem martwych kotwic z możliwością przeholunku i demontażu na okres zimowy. Wykonawca wykona dokumentację powykonawczą, instrukcje ruchowe. Wszystkie wyspy będą miały możliwość montażu kamer monitoringu zapewniających podgląd na żywo gniazdującego ptactwa, natomiast na 2 wyspach zlokalizowanych na j. Panieńskim Wykonawca wykona system monitoringu lęgowisk ptaków wodnych wraz z możliwością udostępniania obrazu online (szczegółowe wytyczne i wymagania w tym zakresie zostały podane w OPZ, w tym m.in. w załączniku pn. „przedmiar wyspy system obserwacji”).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie nasadzeń roślinnych przy ul. Wodnej w Pełczycach oraz w rejonie wodno-błotnym na poł. od grodziska, kilkukrotne usuwanie mechaniczne rośliny inwazyjnej – kolczurki klapowanej oraz zarybienie akwenu gatunkami rodzimymi.
Beschreibung: W ramach usługi Wykonawca dokona wycinki i karczowania krzaków, chwastów, zakupi, dostarczy i dokona nasadzeń drzew i krzewów oraz założy trawniki/łąki kwietne (łącznie na obszarze 7.250 m2 wzdłuż ul. Wodnej dz. nr 280/1, 336/13 obr. Pełczyce). Ponadto także w rejonie wodno-błotnym (dz. nr 89/30 obr. Pełczyce) dokona wycinki i karczowania krzaków, chwastów zakupi, dostarczy i dokona nasadzeń roślin zielnych i miododajnych na terenie ok. 3.670 m2. Wykonawca będzie zobowiązany do rocznej pielęgnacji dokonanych nasadzeń/zasiewów (szczegółowy opis nasadzeń w załączniku Przedmiar: Nasadzenia). Zadanie obejmuje także trzykrotne (wiosną, latem i jesienią) usunięcie mechaniczne (należy wykonać metodą kombinowaną tzn. poprzez wyrywania, ścinania lub koszenie w okresie kwitnienia i dwukrotnie w ciągu sezonu wegetacyjnego. Zabiegi polegają na przeszukiwaniu terenu objętego zwalczaniem, identyfikowaniu osobników kolczurki i ich wyrywaniu z korzeniami, ścinaniu bądź koszeniu. Jeżeli podczas prowadzania zabiegu zwalczania stwierdzono obecność pędów z owocami należy je zebrać i zakopać na głębokość min. 50 cm. w miejscu uzgodnionym z Zamawiającym. Zakłada się, że po pierwszym zabiegu wyrywania roślin gatunku na danej powierzchni po-zostaną nieliczne, przeoczone podczas realizacji działań osobniki oraz bank nasion w ziemi, z którego mogą kiełkować kolejne osobniki w późniejszym czasie. Wyrywanie roślin w kolejnym etapie, zabieg nr 2 i 3 będzie miało na celu usunięcie ww. osobników) kolczurki klapowej (inwazyjnego gatunku) z terenu dz. nr 81/1, 82, 46/4, 46/4, 46/5, 89/30 obr. Pełczyce. W zakres zadania wchodzi ponadto zakup, dostawa i zarybienie akwenu gatunkami rodzimymi (akwen na dz. 89/30 obr. Pełczyce). Szczegółowy opis w załączniku Przedmiar: Zarybianie stawu). Zakres czynności do wykonania szczegółowo określa dokumentacja techniczna – Opis przedmiotu zamówienia - opracowana dla w/w inwestycji przez ABZ Consulting sp. z o.o. ze Szczecina; (zał. nr 7 do SWZ):
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen