See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżący serwis i okresowe przeglądy systemu klimatyzacji precyzyjnej, systemu klimatyzacji komfortu, systemu wentylacji mechanicznej w obiektach CPD MSWiA przy ul. Smyczkowej 10 w Warszawie oraz 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5 w Nowym Sączu w roku 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) Część 1 - świadczenie usługi bieżącego serwisu i okresowych przeglądów systemu klimatyzacji precyzyjnej, systemu klimatyzacji komfortu, systemu wentylacji mechanicznej w obiekcie CPD MSWiA przy ul. Smyczkowej 10 w Warszawie, 2) Część 2 - świadczenie usługi bieżącego serwisu i okresowych przeglądów systemu klimatyzacji precyzyjnej, systemu klimatyzacji komfortu, systemu wentylacji mechanicznej, w obiekcie OZ CPD MSWiA w Nowym Sączu przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5, Budynek nr 16. 2. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia – odrębnie dla każdej części, stanowiącym załączniki 1A i 1B do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 4A i 4B do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 770868-2024
Interne Kennung: 11/CPD/TP/SERW-KLIM/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przesłankami skrócenia terminu składania ofert wskazanymi w dyrektywie 2014/24/UE są zatem: pilna konieczność udzielenia zamówienia, wynikająca z niemożności zachowania podstawowych terminów przez zamawiającego, oraz podanie przez zamawiającego uzasadnienia powstałego stanu pilnej konieczności. Przenosząc powyższe rozważania na grunt niniejszej sprawy Zamawiający informuje, że uprzednio prowadzone postępowania w tej sprawie były wyłączane z przepisów ustawy i udzielane poza przepisami Pzp. Praktyka udzielenia przedmiotowego zamówienia uległa zmianie, co spowodowało konieczność przygotowania dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Wpływ na to miała również rotacja pracowników w zespole zamówień publicznych. Wobec czego czas na przygotowanie dokumentów zamówienia został znacznie skrócony, poprzez okres analizy sposobu i możliwości udzielenia zamówienia. Zatem przygotowując nowe postępowanie Zamawiający musiał uwzględnić fakt, iż obecnie obowiązująca umowa zawarta jest do dnia 31.12.2024 roku. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości zachowania usług konserwacji systemu klimatyzacji. Brak ciągłości takiej usługi wpłynie na bezpieczeństwo działania systemów klimatyzacji. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go tj. 30 dniowego, znacznie utrudni udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym ciągłość usług. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców, bowiem jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usługi bieżącego serwisu i okresowych przeglądów systemu klimatyzacji precyzyjnej, systemu klimatyzacji komfortu, systemu wentylacji mechanicznej w obiekcie CPD MSWiA przy ul. Smyczkowej 10 w Warszawie
Beschreibung: Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia , stanowiącym załącznik 1A do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 4A do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usługi bieżącego serwisu i okresowych przeglądów systemu klimatyzacji precyzyjnej, systemu klimatyzacji komfortu, systemu wentylacji mechanicznej, w obiekcie OZ CPD MSWiA w Nowym Sączu przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich 5, Budynek nr 16.
Beschreibung: Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia , stanowiącym załącznik 1B do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy wraz z załącznikami, stanowiącym załącznik nr 4B do SWZ.