116775-2025 - Wettbewerb
Belgien – Dienstleistungen von Ingenieurbüros – Technische studie voor de integratie van walstroom ten behoeve van de zeevaart geïntegreerd in een energiemanagementsysteem aan North Sea Port Terminals
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTechnische studie voor de integratie van walstroom ten behoeve van de zeevaart geïntegreerd in een energiemanagementsysteem aan North Sea Port Terminals
BeschreibungNorth Sea Port zoekt, in samenspraak met verschillende terminaloperators, een studiebureau voor het uitvoeren van een uitgebreide ingenieursstudie met betrekking tot conceptontwerp / voorontwerp van een walstroom oplossing voor zeevaart gecombineerd met een energiemanagementsysteem. Deze studie omvat tevens de benodigde infrastructuuraanpassingen aan terminals in het havengebied van North Sea Port. Het hoofddoel van deze studie is afwegingen te maken en aanbevelingen te doen voor optimale oplossingen voor implementatie van walstroom systemen voor de zeevaart aan terminals. Dit initiatief past in het bredere engagement om emissies te reduceren, energie-efficiëntie te vergroten en te voldoen aan Europese milieureglementering. Om de meerwaarde van de studie verder te vergroten, kan de opdracht desgewenst worden uitgebreid met aanvullende onderzoeksvragen zoals: • Integratie van hernieuwbare energiebronnen (bijv. zon, wind, batterijopslag). • Thermische optimalisatie (bijv. inzet van koel- en vriesinstallaties voor peak shaving). • Flexibiliteitsstudies betreffende toekomstige uitbreiding van het walstroomsysteem of nieuwe technologische ontwikkelingen. • Laadinfrastructuur voor rollend materiaal (kranen, trucks, heftrucks, enz.) binnen de terminals. • Juridische en financiële analyse omtrent o.a. mogelijke exploitatiemodellen, subsidiemogelijkheden en samenwerkingsverbanden. De studie moet als basis dienen voor toekomstige investeringen in duurzame walstroomoplossingen in het havengebied en North Sea Port en terminaloperators in een leiderspositie brengen op het vlak van verantwoorde omgang met het milieu in de maritieme wereld. Deze studies zullen ook de basis vormen voor een roadmap voor strategie & actieplannen, die wordt opgemaakt door North Sea Port, om walstroom te leveren in het havengebied. Er dienen (indien technisch mogelijk) 2 scenario's te worden onderzocht: 1)Individuele walstroomaansluiting op elke terminal apart 2)Gezamenlijke walstroomaansluiting voor twee of meer terminals Deze studie kadert in het Green Supply Chains project. North Sea Port is partner in het door Interreg North Sea gesteunde project “Green Supply Chains”. Het project creëert synergieën tussen groene brandstof- en elektrificatiestrategieën en ontwikkelt en test best-practices, zoals OPS-oplossingen of innovatieve oplossingen voor de levering van e stroom. De proefprojecten dienen als blauwdruk voor verdere uitrol in de North Sea Region. In dit kader zal North Sea Port engineering studies, gericht op walstroom voor zeevaart, uitvoeren in samenwerking met clusters van terminals. Meer info op Green Supply Chains (GSC) GREEN SUPPLY CHAINS | Interreg North Sea. Het project wordt gefinancierd vanuit het Interreg North Sea Region Programma met algemeen budget van 3.660.300 euro en een bijdrage vanuit ERDF van 2.196.180 euro en heeft een looptijd van 01/01/2024 - 31/12/2026.
Interne KennungPPP0L6-369/5025/2024-013
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
LosLOT-0001
TitelTechnische studie walstroom zeevaart voor 2 North Sea Port Terminals
BeschreibungScenario 1: Individuele walstroomaansluitingen Evaluatie van de haalbaarheid en design van de walstroom infrastructuur op maat van de specifieke noden van elke terminal apart (2 terminals), inclusief individuele aansluitingen op het stroomnet. • Technisch Assessment: o Analyse van bestaande patronen van energiegebruik, scheepsstroom vereisten en huidige stroomnet infrastructuur aan beide terminals o Verkenning van de integratie van nieuwe transformatoren, stroomnet aansluitingen en andere noodzakelijke infrastructuur om de individuele aansluitingen te optimaliseren • Juridische Scope: o Lijst opmaken van de nodige documentatie voor vergunningen, aanvragen voor stroomaansluiting en andere noodzakelijke wettelijke vereisten voor het implementeren van walstroom installaties voor zeevaart aan beide terminals Optioneel: • Evaluatie van een integratie van hernieuwbare energiebronnen (bijvoorbeeld zonne- of windenergie) • Studie over een thermische optimalisatie voor het aftoppen van pieken met gebruik van de thermische capaciteit van de diepvriesinstallaties Scenario 2: Gezamenlijke walstroomaansluiting voor beide terminals Onderzoek naar het potentieel van een gezamenlijke walstroomaansluiting voor beide terminals (2 terminals), met eventueel een third-party operator. • Technisch Assessment: o Analyse van bestaande patronen van energiegebruik, scheepsstroom vereisten en huidige stroomnet infrastructuur aan beide terminals samen o Overweging van ontwerp en integratie van gedeelde transformatoren, stroomnet aansluitingen en andere noodzakelijke infrastructuur om walstroomaansluitingen aan beide terminals te optimaliseren o Evaluatie van de haalbaarheid, voordelen en uitdagingen van een gezamenlijke walstroomaansluiting inclusief kosten-batenanalyse en impact op operations • Juridische Scope: o Opstellen van overeenkomsten voor stroomafname, van toepassing wanneer de infrastructuur wordt opgeleverd voor 2030 o Voorbereiding van alle nodige juridische documenten tussen product eigenaars, terminal operatoren rederijen nodig voor het implementeren van een gezamenlijke walstroom installatie voor zeevaart aan de twee terminals
Interne Kennung2024-013_1
Optionen
Beschreibung der OptionenVereiste opties (De vereiste opties bevinden zich op postniveau. Minimale eisen en specificatie staan, indien van toepassing, vermeld bij deel III.)
LosLOT-0002
TitelTechnische studie walstroom zeevaart voor North Sea Port Terminals
BeschreibungScenario 1: Individuele walstroomaansluitingen Evaluatie van de haalbaarheid en design van de walstroom infrastructuur op maat van de specifieke noden van elke terminal apart (3 terminals), inclusief individuele aansluitingen op het stroomnet. • Technisch Assessment: o Analyse van bestaande patronen van energiegebruik, scheepsstroom vereisten en huidige stroomnet infrastructuur aan beide terminals o Verkenning van de integratie van nieuwe transformatoren, stroomnet aansluitingen en andere noodzakelijke infrastructuur om de individuele aansluitingen te optimaliseren • Juridische Scope: o Lijst opmaken van de nodige documentatie voor vergunningen, aanvragen voor stroomaansluiting en andere noodzakelijke wettelijke vereisten voor het implementeren van walstroom installaties voor zeevaart aan beide terminals Optioneel: • Evaluatie van een integratie van hernieuwbare energiebronnen (bijvoorbeeld zonne- of windenergie) • Studie over een thermische optimalisatie voor het aftoppen van pieken met gebruik van de thermische capaciteit van de diepvriesinstallaties Scenario 2: Gezamenlijke walstroomaansluiting voor de terminals onder voorbehoud Onderzoek naar het potentieel van een gezamenlijke walstroomaansluiting voor de terminals (3 terminals), met eventueel een third-party operator. • Technisch Assessment: o Analyse van bestaande patronen van energiegebruik, scheepsstroom vereisten en huidige stroomnet infrastructuur aan beide terminals samen o Overweging van ontwerp en integratie van gedeelde transformatoren, stroomnet aansluitingen en andere noodzakelijke infrastructuur om walstroomaansluitingen aan beide terminals te optimaliseren o Evaluatie van de haalbaarheid, voordelen en uitdagingen van een gezamenlijke walstroomaansluiting inclusief kosten-batenanalyse en impact op operations • Juridische Scope: o Opstellen van overeenkomsten voor stroomafname, van toepassing wanneer de infrastructuur wordt opgeleverd voor 2030 o Voorbereiding van alle nodige juridische documenten tussen product eigenaars, terminal operatoren rederijen nodig voor het implementeren van een gezamenlijke walstroom installatie voor zeevaart aan de twee terminals
Interne Kennung2024-013_2