2. Verfahren
Verfahren
Titel: Terrænydelser for DR i Vestdanmark
Beschreibung: Nærværende udbud vedrører køb af tjenesteydelser vedrørende vedligehold, opretning og renhold af terræn samt sne- og glatførebekæmpelse (Terrænydelser) i Vestdanmark. Udbuddet omhandler terrænarbejder på DR’s lokationer i DR Aarhus, DR Aabenraa og DR Odense. Terrænydelserne består i gartnerisk vedligehold og pleje, renhold af friarealer, gårdhaver og taghaver samt snerydning og glatførebekæmpelse. DR ønsker at indgå én kontrakt med en leverandør, som ved brug af underleverandører i nødvendigt omfang kan levere en integreret helhedsløsning for aftalen. Leverandøren skal i dialog med DR årligt optimere de leverede ydelser i forhold til bæredygtighed og miljøhensyn og forventes at levere knowhow og sparring på disse områder.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0000