11729-2025 - Wettbewerb
Belgien – Versicherungsmakler- und -agenturdienste – Aanstellen van een onafhankelijke verzekeringsmakelaar voor audit, begeleiding bij de aanstelling van een verzekeraar en beheer/opvolging van de verzekeringsportefeuille
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelAanstellen van een onafhankelijke verzekeringsmakelaar voor audit, begeleiding bij de aanstelling van een verzekeraar en beheer/opvolging van de verzekeringsportefeuille
BeschreibungDe opdracht is opgedeeld per aanbestedende dienst: - Deel 1: VITAZ vzw • verzekeringsportefeuille VITAZ vzw (0881.291.322),; - Deel 2: hierna gezamenlijk ‘Samen Ouder’ genoemd: • verzekeringsportefeuille SAMENwerkingsverband OUDERenzorg Waasland (0825.868.688), afgekort Samen Ouder vzw en; • verzekeringsportefeuille Woonzorg Samen Ouder vzw (0453.287.037) en; • verzekeringsportefeuille Heuverveld vzw (0698.838.775). -Deel 3: Lia vzw • verzekeringsportefeuille Lia vzw (0446.107.156); Ieder deel wordt onderverdeeld in 3 posten zijnde : - Post 1: audit (audit en analyse van de huidige verzekeringsportefeuille en inventaris en analyse van de huidige en toekomstige risico’s); - Post 2: begeleiding bij de aanstelling van de verzekeraar van specifieke verzekeringsproducten; - Post 3: makelaarschap - beheer en opvolging van de verzekeringsportefeuille (polis- en schadebeheer). De opdracht kadert binnen de bekommernis van VITAZ en de aanbestedende diensten om de financiën optimaal te beheren. Daarvoor wordt dan ook gezocht naar efficiëntiewinsten. Waar nodig moet er verbeterd, geoptimaliseerd en bespaard kunnen worden. De opdracht houdt een begeleiding en adviesverlening in aan de aanbestedende diensten, op het procedurele, administratieve, juridische, inkooptechnische en inhoudelijke vlak tijdens alle onderscheiden fasen van de opdracht. Deze opdracht voor diensten moet gezien worden als één geheel met die bijzonderheid dat de opdracht moet worden gelezen per aanbestedende dienst en loopt over alle polissen van de onderscheiden aanbestedende diensten. Voor VITAZ betreft het volgende verzekeringsportefeuille: Arbeidsongevallen en lichamelijke ongevallen, aansprakelijkheidsverzekering, vrijwilligersverzekering, autoverzekering, bestuurdersaansprakelijkheidsverzekering, brandverzekering en alle risico’s elektronica, verzekering alle risico’s kunst, verzekering alle bouwplaats risico’s en polis omnium opdrachten. Onderdeel 1: - Burgerlijke Aansprakelijkheid - Burgerrechtelijke aansprakelijkheid medische en paramedische beroepsbeoefenaars - Uitbating ziekenhuis: waarborg burgerrechtelijke aansprakelijkheid, individuele ongevallen en rechtsbijstand - Burgerlijke aansprakelijkheid groeperingen (tijdelijke evenementen en fietsclub) Onderdeel 2: - Arbeidsongevallen en lichamelijke ongevallen (contractuele medewerkers, statutaire medewerkers, MUG artsen, vrijwilligers, …); - Bestuurdersaansprakelijkheid; - Autoverzekering; - Brandverzekering (bedrijfsschade, gebouwen, inhoud,…) - Alle risico’s elektronica diverse toestellen; - Verzekering alle bouwplaats risico’s; - Omnium opdrachten; - Alle risico’s kunst; - Burgerrechtelijke aansprakelijkheid schoolinstellingen (kinderdagverblijf) - ... Deze opsomming is louter exemplatief, niet exhaustief. Voor onderdeel 1 wordt het polis- en schadebeheer door de aanbesteder thans in eigen beheer uitgevoerd. De aanbesteder wenst met deze opdracht echter ook de kost te kennen om het polis- en schadebeheer uit te besteden aan de makelaar. Dit zal als een verplichte optie in de inventaris worden opgenomen. Onderhavige opdracht heeft voor dit onderdeel dan ook enkel betrekking op post 1 en post 2 en optioneel op post 3 Voor onderdeel 2 heeft onderhavige opdracht betrekking op zowel post 1, post 2 als post 3 en dient de inschrijver/verzekeringsmakelaar het beheer op te nemen van de lopende verzekeringsportefeuille (inclusief schadegevallen). Voor Samen Ouder is de verzekeringsportefeuille als volgt samengesteld: - Burgerrechtelijke aansprakelijkheid (instelling, bewoner, vrijwilligers, m.i.v. rechtsbijstand, brand en ontploffing); - Arbeidsongevallenverzekering (arbeiders, bedienden); - Lichamelijke ongevallen vrijwilligers; - Brandpolis (bedrijfsschade, gebouwen, inhoud); - Polis maatschappelijke lasthebbers; - Bedrijfspolis aansprakelijkheid; - Patrimoniumpolis specifieke voorwerpen; - Auto omnium in opdracht; - … Voor vzw Samen Ouder heeft onderhavige opdracht betrekking op zowel post 1, post 2 als post 3 en dient de inschrijver/verzekeringsmakelaar het beheer op te nemen van de lopende verzekeringsportefeuille (inclusief schadegevallen). Voor Lia vzw is de verzekeringsportefeuille als volgt samengesteld: - Burgerrechtelijke aansprakelijkheid (instelling, bewoner, vrijwilligers, m.i.v. rechtsbijstand, brand en ontploffing); - Arbeidsongevallenverzekering (arbeiders, bedienden); - Lichamelijke ongevallen vrijwilligers; - Brandpolis (bedrijfsschade, gebouwen, inhoud); - Aansprakelijkheid Bestuurders; - Bedrijfspolis aansprakelijkheid; - Auto omnium in opdracht; - BA-evenementen; - … Voor vzw Samen Ouder heeft onderhavige opdracht betrekking op zowel post 1, post 2 als post 3 en dient de inschrijver/verzekeringsmakelaar het beheer op te nemen van de lopende verzekeringsportefeuille (inclusief schadegevallen). Na interne studie en bespreking van de resultaten van de audit zal elke aanbesteder voor zich polis per polis beslissen welke deel zullen uitmaken van deze opdracht. Vervolgens kan worden beslist dat deze polissen aangeboden worden op de verzekeringsmarkt, met het oogpunt om de beste voorwaarden (prijs, kwaliteit) te verwerven. De inschrijver/verzekeringsmakelaar staat waar nodig de aanbesteder bij in de aanbestedingsprocedures en in de onderhandelingen die gevoerd zullen worden met de verzekeraars. De makelaarsopdracht voor de inschrijver vangt aan op 22/11/2025 Op dat ogenblik zal de verzekeringsmakelaar de polissen van de aanbesteders, met uitzondering van de polissen vermeld onder onderdeel 1 die VITAZ in eigen beheer (incl. schadebeheer)heeft en die optioneel ook in beheer (incl. of excl. schadebeheer) van de inschrijver kunnen geplaatst worden, onder zijn beheer opvolgen en desnoods bijsturen (beheer), het schadebeheer op zich nemen en rapporteren aan de aanbesteder in kwestie De inschrijver/verzekeringsmakelaar draagt de eindverantwoordelij...
Interne KennungPPP0OF-903/5008/2025AKDDS1420
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66518000 Versicherungsmakler- und -agenturdienste
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung2025AKDDS1420_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66518000 Versicherungsmakler- und -agenturdienste
Optionen
Beschreibung der OptionenVereiste opties (Niet gespecifieerd)