See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på indsamling af husstandsindsamlet affald for Odense Renovation og Kerteminde Forsyning
Beschreibung: Udbuddet vedrører husstandsindsamlet affald i Odense S og Odense SV for Odense Renovation, og i Kerteminde Kommune for Kerteminde Forsyning – Renovation A/S. Udbuddet er opdelt i 2 delaftaler, med én delaftale for hver Ordregiver.
Vorherige Bekanntmachung: 818699-2025
Interne Kennung: 619201
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Odense Renovation
Beschreibung: Udbud af husstandsindsamlet affald i Odense S og Odense SV for Odense Renovation A/S. Aftalen vedrører indsamling af forskellige fraktioner, herunder rest- og madaffald samt særlige gen-anvendelige materialer på private adresser i området. Der er ca. 800.000 tømninger i alt om året fordelt på de forskellige beholdertyper.
Interne Kennung: 619202
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Kerteminde Forsyning
Beschreibung: Udbud af husstandsindsamlet affald i Kerteminde Kommune for Kerteminde Forsyning – Renovation A/S. Aftalen vedrører indsamling af forskellige fraktioner, herunder rest- og madaffald samt særlige genanvendelige materialer på private adresser i området. Der er ca. 661.000 tømninger om året i forskellige beholdertyper.
Interne Kennung: 619203