See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania z zakresu małej retencji w górach PGL LP Nadleśnictwa Ustroń w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich - kontynuacja (MRG3)”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania z zakresu małej retencji górskiej zlokalizowanego na terenie Nadleśnictwa Ustroń w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane zgodnie z ustawą Pzp wraz z wszystkimi ekspertyzami, opracowaniami, uzgodnieniami, opiniami i decyzjami koniecznymi do uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę oraz zgłoszeniami lub decyzjami niezbędnymi do rozpoczęcia robót budowlanych (zwanej dalej: dokumentacja projektowa) wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych do wykonanej dokumentacji, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.
Vorherige Bekanntmachung: 713342-2025
Interne Kennung: SA.270.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część I - Budowa zbiornika Stawy
Beschreibung: Obręb leśny Brenna, leśnictwo Leśnica, oddz. 105f, działka nr 4676, obręb ewidencyjny Brenna, gmina Brenna, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Budowa zaporowego zbiornika retencyjnego ze zróżnicowaną linią brzegową, poprzez wykonanie urządzenia piętrzącego wodę wraz z wypadem stabilizującym dno cieku, odbudowę naturalnej niecki gromadzącej wodę (skarpowanie, oczyszczenie z namułu, umocnienie skarp). Budowle i ich parametry techniczne dostosowane do warunków przyrodniczych, spełniające wymagania wynikające z analiz hydrologicznych i hydraulicznych. Urządzenie piętrzące ziemne zabezpieczone przed zwierzętami kopiącymi nory, z wykorzystaniem konstrukcji drewnianych, drewniano-faszynowych, drewniano-kamiennych, faszynowo-kamiennych, gruntowo-kamiennych. Zalecane uniknięcie pogłębiania. Szacunkowa objętość retencjonowanej wody 1200 m3. Średnia głębokość ok. 1,30. Powierzchnia lustra wody ok. 900 m2.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część II -Odbudowa zbiornika Borgońka
Beschreibung: Obręb leśny Hażlach, leśnictwo Kalembice, oddz. 186a,b,c, działka nr 711/3, obręb ewidencyjny Hażlach, gmina Hażlach, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Odry. Budowa zaporowego zbiornika retencyjnego ze zróżnicowaną linią brzegową, poprzez odbudowę urządzenia piętrzącego wodę wraz z wypadem, odbudowę naturalnej niecki gromadzącej wodę (skarpowanie, oczyszczenie z namułu, umocnienie skarp). Na wypadzie urządzenia piętrzącego gurt stabilizujący dno z wzmocnieniem brzegów. Budowle i ich parametry techniczne dostosowane do warunków przyrodniczych, spełniające wymagania wynikające z analiz hydrologicznych i hydraulicznych. Urządzenie piętrzące ziemne zabezpieczone przed zwierzętami kopiącymi nory, z wykorzystaniem konstrukcji drewnianych, drewniano-faszynowych, drewniano-kamiennych, faszynowo-kamiennych, gruntowo-kamiennych. Zalecane uniknięcie pogłębiania. Szacunkowa objętość retencjonowanej wody 1400 m3. Średnia głębokość ok. 0,8 m. Powierzchnia lustra wody ok. 1800 m2
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część III -Odbudowa zbiornika Zawodzie
Beschreibung: Obręb leśny Ustroń, leśnictwo Równica, oddz. 5i, 7d, działka nr 3978/2, obręb ewidencyjny Ustroń, gmina Ustroń, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Odtworzenie zbiornika ze zróżnicowaną linią brzegowa zasilanego wodą potoku Gościradowiec: zaporowy zbiornik retencyjny z urządzeniem piętrzącym wodę - zapora ziemna lub budowla piętrząco-upustowa z umocnionym przelewem, prostopadle do kierunku spływu, zabezpieczenie i wzmocnienie brzegów kaszycami drewniano -kamiennymi. Na wypadzie urządzenia piętrzącego gurt stabilizujący dno. Budowle i ich parametry techniczne dostosowane do warunków przyrodniczych, spełniające wymagania wynikające z analiz hydrologicznych i hydraulicznych. Urządzenie piętrzące ziemne zabezpieczone przed zwierzętami kopiącymi nory, z wykorzystaniem konstrukcji drewnianych, drewniano-faszynowych, drewniano-kamiennych, faszynowo-kamiennych, gruntowo-kamiennych. Szacunkowa objętość retencjonowanej wody 300 m3. Średnia szacunkowa głębokość ok. 0,75 m. Przybliżona powierzchnia lustra wody ok. 400 m2
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część IV - Budowa zbiornika Leszna
Beschreibung: obręb leśny Ustroń, leśnictwo Dzięgielów, oddz. 84d, , działka nr 648/8, obręb ewidencyjny Leszna Górna, gmina Goleszów, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Odry. Budowa zbiornika ze zróżnicowaną linią brzegowa zasilanego wodą cieku naturalnego: zaporowy zbiornik retencyjny z urządzeniem piętrzącym wodę - zapora ziemna lub budowla piętrząco-upustowa z umocnionym przelewem, prostopadle do kierunku spływu, zabezpieczenie i wzmocnienie brzegów kaszycami drewniano -kamiennymi. Na wypadzie urządzenia piętrzącego gurt stabilizujący dno. Budowle i ich parametry techniczne dostosowane do warunków przyrodniczych, spełniające wymagania wynikające z analiz hydrologicznych i hydraulicznych. Urządzenie piętrzące ziemne zabezpieczone przed zwierzętami kopiącymi nory, z wykorzystaniem konstrukcji drewnianych, drewniano-faszynowych, drewniano-kamiennych, faszynowo-kamiennych, gruntowo-kamiennych. Szacunkowa objętość retencjonowanej wody 1500 m3. Szacunkowa średnia głębokość 0,60 m
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część V - Budowa kaszyc
Beschreibung: Obręb leśny Ustroń, leśnictwo Równica, oddz. 7a, 7b, działka nr 3978/2, obręb ewidencyjny Ustroń, gmina Ustroń, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Budowa 3 kaszyc drewniano kamiennych wzmacniającej brzeg z progami i bystrzami na potoku Gościradowiec na odcinkach 25-35 m. Wysokość ok. 1-2,5m.
Interne Kennung: Część V
Los: LOT-0006
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część VI- Przebudowa przepustu na bród
Beschreibung: Obręb leśny Ustroń, leśnictwo Równica, oddz. 5i, 7a, działka nr 3978/2, obręb ewidencyjny Ustroń, gmina Ustroń, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Przebudowa przepustu rurowego na bród przez potok Gościradowiec, na szlaku zrywkowym z oddz. 7a. Demontaż przepustu z rur żelbetowych Ø 150 cm, montaż brodu kaszycowego drewniano--kamiennego lub kamiennego, szer. ok. 4-7 m i dł. ok. 12-20 m.
Interne Kennung: Część VI
Los: LOT-0008
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część VII- Budowa brodu
Beschreibung: Obręb leśny Ustroń, leśnictwo Równica, oddz. 5j, 7d, działka nr 3978/2, obręb ewidencyjny Ustroń, gmina Ustroń, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Budowa brodu w ciągu szlaku zrywkowego, potok Gościradowiec. Bród o konstrukcji kaszycowej, drewniano--kamiennej lub kamiennej, szer. ok. 4-7 m i dł. ok. 10-25 m
Interne Kennung: Część VII
Los: LOT-0009
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część VIII- Budowa trzech brodów
Beschreibung: Obręb leśny Brenna, leśnictwo Holcyna, oddz. 99c, działka nr 4699/6, obręb ewidencyjny Brenna, gmina Brenna, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Budowa brodów drewniano kamiennych lub kamiennych, z naturalnych materiałów miejscowych, bez dodatków wiążących, na przejściach szlaków zrywkowych przez cieki, szacunkowe wymiary: szer. 5-10 m, dł. 10-20 m
Interne Kennung: Część VIII
Los: LOT-0010
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Obiekty Małej Retencji Górskiej 3 Część IX- Zabezpieczenie przeciwerozyjne szlaku zrywkowego
Beschreibung: Obręb leśny Brenna, leśnictwo Hołcyna, oddz. 99c, działka nr 4699/6, obręb ewidencyjny Brenna, gmina Brenna, powiat cieszyński, województwo śląskie. Zlewnia Wisły. Budowa z belek drewnianych, naturalnych głazów lub garbów ziemnych 5-10 szt progów, przetamowań lub płotków przeciwerozyjnych, opóźniających spływ wody powierzchniowej na nieczynnym szlaku zrywkowym dł. 85m
Interne Kennung: Część IX