117857-2026 - Ergebnis
Polen – Server – Dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania w ramach realizacji projektu “Cyberbezpieczny Samorząd” w Powiecie Tarnogórskim
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania w ramach realizacji projektu “Cyberbezpieczny Samorząd” w Powiecie Tarnogórskim
BeschreibungI. 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja oraz konfiguracja sprzętu IT oraz oprogramowania w celu poprawy cyberbezpieczeństwa posiadanych przez Zamawiającego zasobów IT w ramach realizacji projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” w Powiecie Tarnogórskim 2.Zakres zamówienia został podzielony na 2 części: Część 1 Zamówienia : Dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania Część 2 Zamówienia : Dostawa systemów bezpieczeństwa sieciowego oraz oprogramowania. 3.Dodatkowy kod CPV: 72265000-0. II.1.Strony dopuszczają możliwość zmiany Umowy po uprzednim sporządzeniu protokołu konieczności, przy zachowaniu ryczałtowego charakteru ceny Umowy, poprzez podpisanie aneksu do Umowy, w następujących przypadkach:a)zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy ze względu na przyczyny leżące po stronie Zamawiającego, dotyczące w szczególności istotnych zmian w harmonogramie projektu o jakim mowa w par. 1 ust. 1projektowanych postanowień umowy mających na celu zapewnienie prawidłowej realizacji projektu, braku przygotowania/przekazania miejsca realizacji/dostawy, zawieszenia realizacji na wniosek Zamawiającego. b)zmian terminu realizacji przedmiotu Umowy ze względu na wprowadzenie zmian do umowy o dofinansowanie (FERC.02.02-CS-001/23/1854/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 z dnia 18.06.2024 r.) lub zmian warunków realizacji projektu o jakim mowa w par. 1 ust. 1projektowanych postanowień umowy przez organizatora konkursu grantowego Cyberbezpieczny Samorząd. c)wydłużenia terminu gwarancji, w sytuacji przedłużenia jej przez producenta/Wykonawcę, d)zmiany określonego typu, modelu, nazwy, producenta w zakresie przedmiotu Umowy bądź jego elementów, poprawy jakości lub innych parametrów charakterystycznych dla danego elementu dostawy lub zmiany technologii na równoważną lub lepszą w szczególności w przypadku zakończenia jego produkcji lub wstrzymania lub wycofania go z produkcji po przedstawianiu przez Wykonawcę stosownych dokumentów od producenta lub dystrybutora, z tym że cena wskazana w § 3 projektowanych postanowień umowy nie może ulec podwyższeniu, a parametry techniczne nie mogą być gorsze niż wskazane w treści oferty, e)aktualizacji zaoferowanych przez Wykonawcę rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów. f) z innych przyczyn niezależnych od Stron, w tym spowodowanych przez siłę wyższą. 2. Strona wnioskująca o zmianę umowy powinna przedłożyć w formie pisemnej wniosek o aneks zawierający: 1) opis proponowanej zmiany, 2) termin wprowadzenia zmian, 3)uzasadnienie dlaczego zmiana jest konieczna dla wykonania umowy 3. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu Stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany 4.Przez okoliczności siły wyższej strony rozumieją zdarzenie zewnętrzne o charakterze nadzwyczajnym, którego nie można było przewidzieć ani jemu zapobiec, w szczególności takie jak: wojna, stan wyjątkowy, powódź, epidemia choroby zagrażającej życiu lub zdrowiu ludzi, pożar czy też zasadnicza zmiana sytuacji społeczno-gospodarczej. 5.Jeżeli wskutek okoliczności siły wyższej Strona nie będzie mogła wykonywać swoich obowiązków umownych w całości lub w części, niezwłocznie powiadomi o tym drugą stronę. W takim przypadku Strony uzgodnią sposób i zasady dalszego wykonywania Umowy czasowo zawieszą jej realizację lub Umowa zostanie rozwiązana. III. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 60 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy przez Zamawiającego i Wykonawcę. IV.1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo. 4.W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia oraz zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się zamówienie wykazuje spełnienie warunków udziału w postepowaniu oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż: 1)oświadczenia w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 2)oświadczenie o spełnieniu warunków udziału składa podmiot, który w odniesieniu do danego warunku udział w postępowaniu potwierdza jego spełnienie. 5.Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 31682520 Notabschaltungssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48620000 Betriebssysteme, 32413100 Router für Netzwerke, 48219500 Switch- oder Router-Softwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania
BeschreibungI. 1. Zakres zamówienia dla części 1 obejmuje: 1) Serwer aplikacyjny z oprogramowaniem oraz licencjami dostępowymi – 4kpl 2) Dysk sieciowy NAS - 2 kpl 3) UPS – 2 szt 4) Serwer backupowy -2kpl 5) Aktualizacja Oprogramowania serwerowego i licencji dostępowych CAL – 1kpl 6) Oprogramowanie NAC do zarządzania dostępem do sieci - 1kpl 7) Oprogramowanie do zarządzania usługami IT (ITSM) – 1kpl 8) Dostawa i wdrożenie systemu do monitoringu systemów IT z analizą zdarzeń oraz naprawą wykrytych luk – 1 kpl 9) Wdrożenie i dostarczenie systemów backupu danych zgodnie z zasadą 3-2-1 wraz z kontrolą mechanizmu tworzenia kopii zapasowej za schematem 3-2-1 - usługą 10) przeprowadzenie szkoleń Szczegółowy zakres zamówienia dla części 1 zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący - załącznik nr 5.1 do SWZ (zwany dalej OPZ). 2.Zamówienie publiczne jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach programu FERC 2021-2027, oś priorytetowa II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2., wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa 3.Zamawiający zastrzega, aby jakość przedmiotu umowy była zgodna z obowiązującymi przepisami i normami technicznymi. Oferowany przedmiot umowy musi stanowić własność Wykonawcy nieobciążony prawami na rzecz osób trzecich i być fabrycznie nowy, pozyskany poprzez legalny kanał dystrybucji na rynek polski. 4.Przedmiot zamówienia powinien posiadać okres gwarancji określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załączniki nr 5.1 do SWZ. 5.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: opis przedmiotu zamówienia – załączniki nr 5.1 do SWZ, projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. 6.Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy tzn. wyprodukowany nie wcześniej, niż na 12 miesięcy przed dostarczeniem oraz nie był używany w celach wystawowych i pochodzi z legalnego źródła. W wypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego sprzętu z przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie jego legalności, Zamawiający jest uprawniony do zwrócenia się do producenta oferowanego sprzętu o potwierdzenie ich zgodności z umową (w tym także do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację), oraz zlecenia producentowi oferowanego sprzętu, lub wskazanemu przez producenta podmiotowi, inspekcji urządzeń pod kątem ich zgodności z umową oraz ważności i zakresu uprawnień gwarancyjnych i licencyjnych.7.Oferowany sprzęt w dniu składania ofert nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. W okresie gwarancyjnym zapewniona zostanie naprawa lub wymiana sprzętu lub ich części, na części nowe i oryginalne, zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta.8.Cały zaoferowany sprzęt, urządzenia, moduły powinny posiadać deklarację zgodności CE – deklaracja Conformité Européenne. Powyższy warunek będzie sprawdzany na etapie składania ofert. 10.Producenci dostarczanych kluczowych urządzeń i systemów muszą posiadać ważny certyfikat ISO 9001:2015 lub równoważny. Powyższy warunek będzie sprawdzany na etapie składania ofert. 11.Nie dopuszcza się stosowania urządzeń, systemów, określonych jako prototyp, seria próbna, wersja demonstracyjna lub jako produkcja jednostkowa. 12.Urządzenia, systemy, oprogramowanie systemowe i użytkowe powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne zgodne z wymaganiami opisanymi w OPZ oraz PPU.13.Szczegółowe uregulowania w zakresie okresu gwarancji, jak również wymaganego serwisu przedmiotu zamówienia oraz usług wsparcia technicznego zawiera OPZ (załącznik nr 5.1 ) oraz PPU ( załącznik nr 3 do SWZ ). Szczegółowe wymagania opisuje OPZ – warunki tam opisane są wiążące do Wykonawcy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 31682520 Notabschaltungssysteme, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48620000 Betriebssysteme
Optionen
Beschreibung der OptionenI. Brak opcji i wznowień II.1. W przypadkach, w których:1)przedmiot zamówienia opisany jest w dokumentacji postępowania za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, 2)w dokumentacji postępowania jest mowa o urządzeniach, oprogramowaniu lub systemach lub wyrobach z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane od konkretnego producenta lub dostawcy – przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Oznaczenia te służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych, które powinien spełniać przedmiot zamówienia. Zamawiający za rozwiązania równoważne będzie uznawał urządzenia, systemy oraz inne wyposażenie obejmujące przedmiot zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, użytkowych, funkcjonalnych niż wskazane w OPZ oraz innych dokumentach postępowania. 2.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w stosunku do opisywanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3.Wykonawca powołujący się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 4.W przypadku zaoferowania oprogramowania równoważnego względem wyspecyfikowanego przez Zamawiającego w OPZ, Wykonawca musi na swoją odpowiedzialność i swój koszt udowodnić, że zaoferowane produkty spełniają wszystkie wymagania i warunki określone w OPZ, w szczególności w zakresie: 1)warunków licencji / sublicencji / subskrypcji zaoferowanych produktów równoważnych w każdym aspekcie, które nie mogą być gorsze niż dla produktów wymienionych w OPZ, 2)funkcjonalności zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być ograniczone i gorsze względem funkcjonalności produktów wymienionych w OPZ,3)zakresu kompatybilności i współdziałania zaoferowanych produktów równoważnych ze sprzętem i oprogramowaniem funkcjonującym u Zamawiającego, który nie może być gorszy niż dla produktów wymienionych w OPZ,4) poziomu zakłóceń pracy środowiska systemowo-programowego Zamawiającego spowodowanego wykorzystaniem zaoferowanych produktów równoważnych, który nie może być większy niż w przypadku produktów wymienionych w OPZ; 5)poziomu współpracy zaoferowanych produktów równoważnych z systemami Zamawiającego, który nie może być gorszy od tego jaki zapewniają produkty wymienione w OPZ, 6)zapewnienia pełnej, równoległej współpracy w czasie rzeczywistym i pełnej funkcjonalnej zamienności zaoferowanych produktów równoważnych z produktami wymienionymi w OPZ,7)warunków i zakresu usług gwarancji, asysty technicznej i konserwacji zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być gorsze niż dla produktów wymienionych w OPZ,8)obsługi przez zaoferowane produkty równoważne języków interfejsu, w ilości i rodzaju nie mniejszych niż oferują produkty wymienione w OPZ,9)wymagań sprzętowych dla zaoferowanych produktów równoważnych, które nie mogą być wyższe niż dla produktów wymienionych w OPZ,10)dostępności wersji bitowych (32, 64) zaoferowanych produktów równoważnych, która nie może być mniejsza niż dla produktów wymienionych w OZP;11)dostępności wersji na różne systemy operacyjne zaoferowanych produktów równoważnych, która nie może być mniejsza niż dla produktów wymienionych w OPZ.12)dokonać wspólnie z Zamawiającym instalacji i testowania produktu równoważnego w środowisku sprzętowo-programowym Zamawiającego13)dokonać transferu wiedzy w zakresie utrzymania i rozwoju rozwiązania opartego o zaproponowane produkty.14)W przypadku, gdy zaoferowany przez Wykonawcę produkt równoważny nie będzie właściwie współdziałać ze sprzętem i oprogramowaniem funkcjonującym u Zamawiającego lub spowoduje zakłócenia w funkcjonowaniu pracy środowiska sprzętowo-programowego u Zamawiającego, Wykonawca pokryje wszystkie koszty związane z przywróceniem i sprawnym działaniem infrastruktury sprzętowo-programowej Zamawiającego oraz na własny koszt dokona niezbędnych modyfikacji przywracających właściwe działanie środowiska sprzętowo-programowego Zamawiającego również po usunięciu produktu równoważnego. 15)Oprogramowanie równoważne dostarczane przez Wykonawcę:a)nie może powodować utraty kompatybilności oraz wsparcia producentów innego używanego i współpracującego z nim oprogramowania b)nie może w momencie składania przez niego oferty mieć statusu zakończenia wsparcia technicznego producenta. Niedopuszczalne jest zastosowanie oprogramowania równoważnego, dla którego producent ogłosił zakończenie jego rozwoju w terminie 3 lat licząc od momentu złożenia oferty. Niedopuszczalne jest użycie oprogramowania równoważnego, dla którego producent oprogramowania współpracującego ogłosił zaprzestanie wsparcia w jego nowszych wersjach. III.1.Osobami uprawnionymi do komunikowania się z wykonawcami są:1) w kwestiach merytorycznych – Piotr Zych, tel. + 48 32 381 37 28.2) w kwestiach formalnych – Iwona Penkaty, Katarzyna Atamaniec tel. +48 32 381 37 86. 2.Treść SWZ wraz z załącznikami zamieszczona jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 3.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 4.Zamawiający oświadcza, iż nie zamierza zwoływać zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ. 5.Otwarcie ofert nastąpi w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach ul. Karłuszowiec 5,42-600 Tarnowskie Góry 6.Zamawiający nie przewiduje jawnego/publicznego otwarcia ofert
LosLOT-0002
TitelDostawa systemów bezpieczeństwa sieciowego oraz oprogramowania
BeschreibungI. 1.Zakres zamówienia dla części 2 obejmuje: 1) dostawa urządzeń brzegowych klasy UTM 2) wdrożenie oraz utrzymanie systemu pod gromadzenie logów zgodny z KRI 3) zakres prac instalacyjno-wdrożeniowych przewidzianych w ramach realizacji zadania Szczegółowy zakres zamówienia dla części 2 zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący - załącznik nr 5.2 do SWZ (zwany dalej OPZ). 2.Zamówienie publiczne jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach programu FERC 2021-2027, oś priorytetowa II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2., wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa 3.Zamawiający zastrzega, aby jakość przedmiotu umowy była zgodna z obowiązującymi przepisami i normami technicznymi. Oferowany przedmiot umowy musi stanowić własność Wykonawcy nieobciążony prawami na rzecz osób trzecich i być fabrycznie nowy, pozyskany poprzez legalny kanał dystrybucji na rynek polski. 4.Przedmiot zamówienia powinien posiadać okres gwarancji określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załączniki nr 5.2 do SWZ. 5.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: opis przedmiotu zamówienia – załączniki nr 5.2 do SWZ, projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 3 do SWZ. 6.Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy tzn. wyprodukowany nie wcześniej, niż na 12 miesięcy przed dostarczeniem oraz nie był używany w celach wystawowych i pochodzi z legalnego źródła. W wypadku powzięcia wątpliwości co do zgodności oferowanego sprzętu z przedmiotem zamówienia, w szczególności w zakresie jego legalności, Zamawiający jest uprawniony do zwrócenia się do producenta oferowanego sprzętu o potwierdzenie ich zgodności z umową (w tym także do przekazania producentowi niezbędnych danych umożliwiających weryfikację), oraz zlecenia producentowi oferowanego sprzętu, lub wskazanemu przez producenta podmiotowi, inspekcji urządzeń pod kątem ich zgodności z umową oraz ważności i zakresu uprawnień gwarancyjnych i licencyjnych.7.Oferowany sprzęt w dniu składania ofert nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. W okresie gwarancyjnym zapewniona zostanie naprawa lub wymiana sprzętu lub ich części, na części nowe i oryginalne, zgodnie z metodyką i zaleceniami producenta.8.Cały zaoferowany sprzęt, urządzenia, moduły powinny posiadać deklarację zgodności CE – deklaracja Conformité Européenne. Powyższy warunek będzie sprawdzany na etapie składania ofert. 10.Producenci dostarczanych kluczowych urządzeń i systemów muszą posiadać ważny certyfikat ISO 9001:2015 lub równoważny. Powyższy warunek będzie sprawdzany na etapie składania ofert. 11.Nie dopuszcza się stosowania urządzeń, systemów, określonych jako prototyp, seria próbna, wersja demonstracyjna lub jako produkcja jednostkowa. 12.Urządzenia, systemy, oprogramowanie systemowe i użytkowe powinny pochodzić od producenta zapewniającego usługi serwisowe i gwarancyjne zgodne z wymaganiami opisanymi w OPZ oraz PPU.13.Szczegółowe uregulowania w zakresie okresu gwarancji, jak również wymaganego serwisu przedmiotu zamówienia oraz usług wsparcia technicznego zawiera OPZ (załącznik nr 5.2 ) oraz PPU ( załącznik nr 3 do SWZ ). Szczegółowe wymagania opisuje OPZ – warunki tam opisane są wiążące do Wykonawcy.
Haupteinstufung (cpv): 32413100 Router für Netzwerke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48219500 Switch- oder Router-Softwarepaket