11794-2026 - Ergebnis
Dänemark – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Hjørring Vandselskab A/S - Forsikringsudbud
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelHjørring Vandselskab A/S - Forsikringsudbud
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker forsikringstilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: All risk forsikring: Bygning, løsøre, meromkostninger og IT og Teknisk udstyr. Delaftale 2 Entreprise- og montage, Delaftale 3 Erhvervs- og produktansvar, Delaftale 4 Arbejdsskade og Delaftale 5: Motorkøretøj. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2026.
Interne Kennung405266
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: All risk, Bygning, løsøre, meromkostninger, IT og Teknisk udstyr
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risk: Bygning, løsøre, meromkostninger og IT og Teknisk udstyr.
Interne Kennung1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Entreprise og montage
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Entreprise og montage.
Interne Kennung2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66513200 Bauwesenversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionen3.1 Midlertidige oplag
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung3-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Arbejdsskadeforsikring
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungHjørring Vandselskab A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung5-4