2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup, dostawa i wdrożenie systemów informatycznych oraz infrastruktury IT wspierających cyfryzację i bezpieczeństwo przetwarzania danych w SP ZOZ w Hajnówce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i wdrożenie systemów informatycznych oraz infrastruktury IT wspierających cyfryzację i bezpieczeństwo przetwarzania danych w SP ZOZ w Hajnówce .Finansowanie zamówienia objęte jest wsparciem ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 „Transformacja cyfrowa opieki zdrowotnej”. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”, Nabór nr KPOD.07.03-IP.10-001/25
Interne Kennung: 2026/PN/e-USŁUGI/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie standardowych terminów uniemożliwiłoby realizację przedsięwzięcia w terminie wynikającym z umowy o dofinansowanie. Przedmiotowe zamówienie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zgodnie z umową o objęcie wsparciem, realizacja zakresu rzeczowego projektu musi zostać zakończona do dnia 31 maja 2026 r., natomiast kwalifikowalność wydatków upływa nie później niż 30 czerwca 2026 r. Terminy te mają charakter sztywny i nie podlegają wydłużeniu. Zachowanie standardowego terminu składania ofert w procedurze unijnej spowodowałoby istotne skrócenie czasu przeznaczonego na: ocenę ofert, przeprowadzenie procedury weryfikacji podmiotowej wykonawcy, zachowanie ustawowego okresu standstill, zawarcie umowy, realizację zamówienia, dokonanie odbiorów, rozliczenie i zapłatę wynagrodzenia. W konsekwencji istniałoby realne zagrożenie niedotrzymania terminu zakończenia realizacji przedsięwzięcia oraz utraty możliwości rozliczenia wydatków jako kwalifikowalnych, co skutkowałoby utratą dofinansowania. Zamawiający wskazuje, że: przedmiot zamówienia ma charakter dostawowy i jest jednoznacznie opisany w dokumentacji postępowania, opis przedmiotu zamówienia nie wymaga opracowania koncepcji projektowej ani przeprowadzenia złożonych analiz, dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i precyzyjny, umożliwiający wykonawcom sporządzenie oferty w skróconym terminie, skrócony termin składania ofert jest wystarczający dla profesjonalnych podmiotów działających na rynku, które dysponują doświadczeniem w realizacji tego typu zamówień. Skrócenie terminu ma charakter proporcjonalny i ogranicza się wyłącznie do niezbędnego minimum pozwalającego na zachowanie realnej możliwości wykonania zamówienia w terminach wynikających z umowy o dofinansowanie. Zamawiający nie wprowadza żadnych dodatkowych wymogów ograniczających konkurencję, a komunikacja w postępowaniu odbywa się w całości elektronicznie. W ocenie Zamawiającego skrócenie terminu jest obiektywnie uzasadnione, proporcjonalne oraz nie narusza zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 80510000 Spezialausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1
Beschreibung: Dostawa, wdrożenie i wsparcie zintegrowanego systemu diagnostyki obrazowej i raportowania medycznego
Interne Kennung: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48820000 Server, 48612000 Datenbankverwaltungssystem
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2
Beschreibung: Rozwój i wdrożenie systemów informatycznych oraz infrastruktury wspierających cyfryzację i bezpieczeństwo przetwarzania danych w SP ZOZ w Hajnówce. W ramach zadania przewiduje się realizację następujących obszarów:
Interne Kennung: LOT-0002
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software, 72268000 Bereitstellung von Software, 72500000 Datenverarbeitungsdienste
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3
Beschreibung: Zakup sprzętu i usług informatycznych służących podniesieniu poziomu cyberbezpieczeństwa SPZOZ w Hajnówce
Interne Kennung: LOT-0003
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 30213000 Personalcomputer, 72263000 Software-Implementierung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72265000 Software-Konfiguration
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4
Beschreibung: Szkolenia i audyt
Interne Kennung: LOT-0004
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung, 72263000 Software-Implementierung