2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownie zlokalizowaną w miejscowości Branice z siecią gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownię zlokalizowaną w miejscowości Branice oraz sieć gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz na zasadach określonych w treści zapytania ofertowego. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac: - opracowanie projektów budowlanych, w tym projektu zagospodarowania terenu lub działek, na których ma być zlokalizowana Inwestycja, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu wykonawczego, projektu technicznego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę, opracowanie koncepcji zawierającej założenia realizacji przedmiotowej inwestycji – zgodnie z wymaganiami zawartymi w PFU, ewentualnych zmian ww. dokumentów lub pozostałych dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia jeżeli okażą się niezbędne, - pozyskanie praw do działek na potrzeby realizacji inwestycji, w tym uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień z właścicielami gruntów - świadczenie usługi nadzoru autorskiego w trakcie trwania całego okresu realizacji przedmiotu Umowy; - wykonanie wszelkich dostaw urządzeń technologicznych i pomocniczych, robót budowlanych, montażowych i innych czynności zgodnie z celem inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w zapytaniu ofertowym i programem funkcjonalno-użytkowym, a także opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową niezbędną do pełnej realizacji i odbioru inwestycji; - uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie dla pełnego zakresu realizowanej Inwestycji,
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone w związku z realizacją projektu pod roboczą nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownie zlokalizowaną w miejscowości Branice z siecią gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz” w ramach dofinansowania otrzymanego na mocy umowy grantowej o nr. 101191568 „ Projekt AMBASSADOR” zawartej z Komisją Europejską reprezentowaną przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska. (dalej jako „Ambasador”) Zamawiający wystąpił również o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 8.6.2 „Współfinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) Część 2) Rozwój OZE” (dalej jako: „FENIKS”). Zamawiający oczekuję na rozpatrzenie wniosku o dofinasowanie i zwarcie umowy na dofinansowanie. Zamawiający planuję wystąpić o dofinasowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 w działaniu : „Fundusz wsparcia technologii krytycznych” w ramach 5. Priorytetu „Wsparcie projektów realizujących cele inicjatywy STEP” Ścieżka dla projektów z pieczęcią suwerenności w ramach Programu KE INNOVATION FUND.(dalej jako: „STEP”) Z uwagi na możliwość uzyskania finasowania w ramach programu FENIKS/STEP oraz posiadania dofinansowania w ramach programu Ambasador postępowanie prowadzone jest: -w trybie zasady konkurencyjności określonej w podrozdziale 3.2 w Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027z dnia 14 listopada 2025 r. (dalej jako „Wytyczne) oraz - zgodnie z zasadami wydatkowania środków określonymi w umowie grantowej projektu Ambasador. W szczególności w sposób zapobiegający wystąpieniu konfliktu interesów oraz zgodny z etycznymi standardami Unii Europejskiej. Do niniejszego postepowania nie mają zastosowania przepisy Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Po zakończeniu postępowania ofertowego zostanie zawarta Umowa zgodnie ze wzorcem umowy stanowiącym załącznik do Zapytania ofertowego. Po zakończeniu postępowania ofertowego zostanie zawarta Umowa zgodnie ze wzorcem umowy stanowiącym załącznik do Zapytania ofertowego. Szczegółowy opis procedury znajduje się w zapytaniu ofertowym.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 76100000 Fachdienste für die Erdgasindustrie, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 42113390 Brennstoffsysteme, 38420000 Instrumente zum Messen von Durchfluss, Füllhöhe und Druck von Flüssigkeiten und Gasen, 39341000 Gasdruckausrüstung, 44161110 Gasverteilungsnetz, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownie zlokalizowaną w miejscowości Branice z siecią gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz”
Beschreibung: Postępowanie jest prowadzone w związku z realizacją projektu pod roboczą nazwą „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownie zlokalizowaną w miejscowości Branice z siecią gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz” w ramach dofinansowania otrzymanego na mocy umowy grantowej o nr. 101191568 „ Projekt AMBASSADOR” zawartej z Komisją Europejską reprezentowaną przez Europejską Agencję Wykonawczą ds. Klimatu, Infrastruktury i Środowiska. (dalej jako „Ambasador”) Zamawiający wystąpił również o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 8.6.2 „Współfinansowanie projektów realizowanych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) Część 2) Rozwój OZE” (dalej jako: „FENIKS”). Zamawiający oczekuję na rozpatrzenie wniosku o dofinasowanie i zwarcie umowy na dofinansowanie. Zamawiający planuję wystąpić o dofinasowanie w ramach Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 w działaniu : „Fundusz wsparcia technologii krytycznych” w ramach 5. Priorytetu „Wsparcie projektów realizujących cele inicjatywy STEP” Ścieżka dla projektów z pieczęcią suwerenności w ramach Programu KE INNOVATION FUND.(dalej jako: „STEP”) Z uwagi na możliwość uzyskania finasowania w ramach programu FENIKS/STEP oraz posiadania dofinansowania w ramach programu Ambasador postępowanie prowadzone jest: -w trybie zasady konkurencyjności określonej w podrozdziale 3.2 w Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027z dnia 14 listopada 2025 r. (dalej jako „Wytyczne) oraz - zgodnie z zasadami wydatkowania środków określonymi w umowie grantowej projektu Ambasador. W szczególności w sposób zapobiegający wystąpieniu konfliktu interesów oraz zgodny z etycznymi standardami Unii Europejskiej. Do niniejszego postepowania nie mają zastosowania przepisy Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Po zakończeniu postępowania ofertowego zostanie zawarta Umowa zgodnie ze wzorcem umowy stanowiącym załącznik do Zapytania ofertowego. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie gazociągu średniego ciśnienia łączącego biometanownię zlokalizowaną w miejscowości Branice oraz sieć gazową wysokiego ciśnienia zlokalizowaną w miejscowości Kietrz. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących prac: - opracowanie projektów budowlanych, w tym projektu zagospodarowania terenu lub działek, na których ma być zlokalizowana Inwestycja, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu wykonawczego, projektu technicznego, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego wraz z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę, opracowanie koncepcji zawierającej założenia realizacji przedmiotowej inwestycji – zgodnie z wymaganiami zawartymi w PFU, ewentualnych zmian ww. dokumentów lub pozostałych dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia jeżeli okażą się niezbędne, - pozyskanie praw do działek na potrzeby realizacji inwestycji, w tym uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień z właścicielami gruntów - świadczenie usługi nadzoru autorskiego w trakcie trwania całego okresu realizacji przedmiotu Umowy; - wykonanie wszelkich dostaw urządzeń technologicznych i pomocniczych, robót budowlanych, montażowych i innych czynności zgodnie z celem inwestycji, opisem przedmiotu zamówienia zawartym w zapytaniu ofertowym i programem funkcjonalno-użytkowym, a także opracowaną przez Wykonawcę dokumentacją projektową niezbędną do pełnej realizacji i odbioru inwestycji; - uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie dla pełnego zakresu realizowanej Inwestycji,
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen