See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawa główna elektrycznych napędów zwrotnicowych produkcji firmy ALSTOM Polska S.A. w latach 2026 - 2029
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie naprawy głównej eksploatowanych od dziesięciu lat napędów zwrotnicowych typu EEA-5 i EbiSwitch 700, przegląd remontowy po sześciu latach eksploatacji napędów EbiSwitch 2000 oraz remont kapitalny napędów typu EEA-4 na sieci kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na terenie wszystkich jednostek organizacyjnych Spółki. W latach 2026 – 2029 zakresem planowej obsługi technicznej, w ramach umowy, podlegać będzie łącznie 3 477 sztuk napędów zwrotnicowych EEA-5, EbiSwitch 700, EbiSwitch 2000 zabudowanych na sieci linii kolejowych w latach 2015 – 2019 oraz 800 sztuk napędów starszej generacji EEA-4.
Interne Kennung: 6060/ILG 7/03509/03318/25/P
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50220000 Reparatur, Wartung und zugehörige Dienste in Verbindung mit Eisenbahnen und anderen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0012
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje prawo rozszerzenia zakresu Usług o usługi dodatkowe, uwzględniające dodatkowe, bieżące potrzeby Zamawiającego (dalej: „Prawo Opcji”). Zakres Prawa Opcji obejmuje: 1) przeprowadzanie bieżących szkoleń utrzymania technicznego; 2) przeprowadzenie w latach 2026 – 2029 remontu napędów EEA4 w ilości do 200 rocznie; 3) przeprowadzanie w latach 2026 – 2029 przeglądu wraz z ewentualną zmianą rodzaju i odmiany napędów produkcji Alstom wynikających z bieżących potrzeb Zamawiającego pod warunkiem uprzedniej oceny przez Wykonawcę technicznych możliwości realizacji takiej przebudowy. Rozliczenie każdej takiej usługi nastąpi indywidualnie, na podstawie Załącznika nr 8 do Umowy; 4) dostawę części zamiennych do napędów zwrotnicowych produkcji Alstom na magazyn Zamawiającego. 2. Prawo Opcji może zostać zrealizowane przez Zamawiającego w ramach jednej, bądź większej liczby zamówień. 3. Wartość Prawa Opcji nie przekroczy 30 000 000,00 zł netto. Cennik Usług stanowi Załącznik nr 8 do Umowy. 4. Zamawiający może skorzystać z Prawa Opcji składając zamówienie w czasie umożliwiającym Wykonawcy realizację danego zamówienia, przy czym: 1) w przypadku szkoleń, o których mowa w ust. 1 pkt 1) nie później niż 31.03.2029 r.; 2) w przypadku naprawy i przeglądu, o której mowa w ust. 1 pkt 2) i 3) nie później niż 31.03.2029 r.; 3) w przypadku dostawy części, o której mowa w ust. 1 pkt 4) nie później niż 31.03.2029 r.; 5. Usługi wykonywane w ramach Prawa Opcji realizowane będą na podstawie pisemnych zamówień kierowanych przez Zamawiającego do Wykonawcy w terminach: 1) w przypadku szkoleń, o których mowa w ust. 1 pkt 1) w terminie 12 tygodni od dnia wystawienia zamówienia przez Zamawiającego; 2) w przypadku remontu napędów EEA-4, o której mowa w ust. 1 pkt 2) w terminie do12 tygodni od dnia wystawienia zamówienia przez Zamawiającego; zgodnie z ustalonym harmonogramem, którego wzór stanowi Załącznik nr 7a do Umowy. 3) w przypadku przeglądu, o którym mowa w ust. 1 pkt 3) w terminie do 12 tygodni od podpisania ustalonego Regulaminu Tymczasowego Prowadzenia Ruchu z poszczególnym Zakładem Linii Kolejowych, 4) w przypadku dostaw części, o których mowa w ust. 1 pkt 4) w terminach zgodnych z Załącznikiem nr 8 do Umowy.