118559-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Taxiverkehr – Taxikørsel for 4 kommuner
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTaxikørsel for 4 kommuner
BeschreibungTaxikørsel af visiterede borgere samt taxikørsel af administrativt personale samt politikere for 4 kommuner i Hovedstadsområdet. Udbuddet er del op i 4 geografiske delaftale. Aftalen er en rammeaftale baseret på tildeling til 1 leverandør for hver delaftale.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensProceduren er et almindeligt offentlig udbud, hvor der efter indkomne bud, tildeles til den konditionsmæssige tilbudsgiver, der har det økonomisk mest fordelagtige fordelagtige tilbud på hver af de 4 delaftaler.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
LosLOT-0001
TitelGladsaxe Kommune - taxikørsel
BeschreibungRammeaftalen omfatter kørsel for Gladsaxe Kommune i forbindelse med taxikørsel af visiterede borgere, administrativt personale samt politikere for en 3½-årig periode.
Optionen
Beschreibung der OptionenIngen
LosLOT-0002
TitelGentofte Kommune - taxikørsel
BeschreibungRammeaftalen omfatter kørsel for Gentofte Kommune i forbindelse med taxikørsel af visiterede borgere, administrativt personale samt politikere for en 3½-årig periode.
LosLOT-0003
TitelLyngby-Taarbæk Kommune - taxikørsel
BeschreibungRammeaftalen omfatter kørsel for Lyngby-Taarbæk Kommune i forbindelse med taxikørsel af visiterede borgere, administrativt personale samt politikere for en 3½-årig periode.
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Beschreibung der OptionenIngen optioner.
LosLOT-0004
TitelRudersdal Kommune - taxikørsel
BeschreibungRammeaftalen omfatter kørsel for Rudersdal Kommune i forbindelse med taxikørsel af visiterede borgere, administrativt personale samt politikere for en 3½-årig periode.
Beschreibung der OptionenIngen.