118725-2025 - Ergebnis
Dänemark – Gelenklastwagen – Udbud af lastbiler til undervisning til AMU Fyn
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af lastbiler til undervisning til AMU Fyn
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af lastbiler til AMU Fyn. Bilerne skal bruges til undervisning på køreteknisk anlæg. Der ønskes tilbud på 8 forvogne, 3 sættevognstrækkere samt 2 påhængsvogne.Levering skal senest finde sted 1. januar 2024.
Vorherige Bekanntmachung702507-2022
Interne Kennung92329
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensLevering af de anførte vogne vil ske på grundlag af kontrakten, der er vedlagt som Bilag 2 - Udkast til aftale. Kontrakten fastlægger de forpligtelser og rettigheder, der vil være gældende mellem parterne i forbindelse med opfyldelsen af kontrakten.Valg af leverandør er ikke afsluttet, før kontrakten er underskrevet af begge parter.For nærmere beskrivelse af de udbudte vogne, herunder de krav vognene skal opfylde, henvises til afsnit 8 - Kravspecifikation og Bilag 3 - Tilbudslisten samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34133000 Gelenklastwagen
5. Los
LosLOT-0000