118822-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Bauleistungen im Hochbau – Himmerland Boligforening afd. 20 og 24 Gennemførelse af helhedsplaner - ombygning og renovering
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelHimmerland Boligforening afd. 20 og 24 Gennemførelse af helhedsplaner - ombygning og renovering
BeschreibungGennemførelse af helhedsplaner - ombygning og renovering. Udbuddet er opdelt i 5 entrepriser jf. denne udbudsbekendtgørelse samt tilhørende udbudsmateriale. De udbudte entreprisekontrakter vedrører ombygning og renovering af Himmerland Boligforening afd. 20 (bestående af oprindeligt 164 boliger) og afd. 24 (bestående af oprindeligt 186 boliger). Boligerne er overvejende rækkehusbebyggelser, suppleret af fritliggende boliger. Kontrakterne omhandler ombygning og renovering af 350 boliger i 2 helhedsplaner med støtte fra Landsbyggefonden. Entreprise 1 - Råhus entreprisen Entreprise 2 - Tømrer entreprisen Entreprise 3 - VVS - og ventilations entreprisen Entreprise 4 - EL entreprisen Entreprise 5 - Gartner entreprisen
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
LosLOT-0001
TitelEntreprise 1 - Råhus-entreprisen
BeschreibungSaneringsarbejder, nedbrydningsarbejder, jordarbejder, betonarbejder, murerarbejder, kloakarbejder og belægningsarbejder
Haupteinstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung
LosLOT-0002
TitelEntreprise 2 - Tømrer-entreprisen
Beschreibungblikkenslagerarbejder, tagdækningsarbejder, malerarbejder og inventararbejder
Haupteinstufung (cpv): 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten
LosLOT-0003
TitelEntreprise 3 - VVS- og Ventilations entreprisen
BeschreibungVVS og ventilationsarbejder
Haupteinstufung (cpv): 45330000 Installateurarbeiten
LosLOT-0004
TitelEntreprise 4 - EL-entreprisen
BeschreibungEl-arbejder
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
LosLOT-0005
TitelEntreprise 5 - Gartner-entreprisen
BeschreibungGartner arbejder
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen