2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie modernizacji systemu pomiaru jakości ścieków na bioreaktorach wraz z modernizacją układów AKPiA oraz sieci komunikacyjnych Oczyszczalni Ścieków Wschód
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację (zaprojektowanie, dostawę i montaż) w szczególności: 1) modernizacji systemu pomiaru jakości ścieków na bioreaktorach oraz doposażenie bioreaktorów w brakujące urządzenia pomiarowe tj. m.in. - dostawę, montaż i uruchomienie napędów elektrycznych istniejących zastawek, - dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów objętościowych natężenia przepływu ścieków oraz poziomu ścieków, - dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń do pomiaru jakości ścieków, sensorów poziomu osadu oraz czujników ciśnienia wraz z przetwornikami pomiarowymi. 2) modernizacji układów AKPiA oraz sieci komunikacyjnych, tj. m.in.: - zmianę struktury AKPiA dla obiektów związanych z wybranymi sterownikami, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie) rozdzielnic sterownikowych, - dostawę, montaż i uruchomienie nowych rozdzielnic teletechnicznych (szaf rack), - likwidację wybranych sterowników wraz z przeniesieniem ich funkcjonalności do wybranych sterowników, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie nowych) rozdzielnic obiektowych, - dostawę, montaż i uruchomienie nowych rozdzielnic, - dostawa, montaż i uruchomienie nowej rozdzielnicy dla potrzeb komunikacji, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie) wybranej rozdzielnicy, - wykonanie nowych lub dostosowanie istniejących obwodów i kabli zasilających dla potrzeb nowych urządzeń, - wykonanie nowych połączeń komunikacyjnych Profinet/Ethernet (linie światłowodowe i miedziane), - wykonanie nowych linii komunikacyjnych Profibus, - konwersję istniejących programów sterowników do nowych urządzeń wraz z niezbędnym dostosowaniem do nowej struktury układu sterowania i nowych urządzeń pomiarowych, - dostosowanie i rozbudowę aplikacji systemu SCADA w celu dostosowanie do zmian na obiektach. Rozbudowa o przekaz i prezentacje m.in. danych z nowych urządzeń pomiarowych oraz o dane diagnostyczne z przetworników odczytywanych przez PROFINET. - dostawę, montaż i wdrożenie systemu IDS.
Interne Kennung: ZP/168/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32412000 Kommunikationsnetz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252000 Bauarbeiten für Klär-, Reinigungs- und Müllverbrennungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową realizację (zaprojektowanie, dostawę i montaż) w szczególności: 1) modernizacji systemu pomiaru jakości ścieków na bioreaktorach oraz doposażenie bioreaktorów w brakujące urządzenia pomiarowe tj. m.in. - dostawę, montaż i uruchomienie napędów elektrycznych istniejących zastawek, - dostawę, montaż i uruchomienie pomiarów objętościowych natężenia przepływu ścieków oraz poziomu ścieków, - dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń do pomiaru jakości ścieków, sensorów poziomu osadu oraz czujników ciśnienia wraz z przetwornikami pomiarowymi. 2) modernizacji układów AKPiA oraz sieci komunikacyjnych, tj. m.in.: - zmianę struktury AKPiA dla obiektów związanych z wybranymi sterownikami, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie) rozdzielnic sterownikowych, - dostawę, montaż i uruchomienie nowych rozdzielnic teletechnicznych (szaf rack), - likwidację wybranych sterowników wraz z przeniesieniem ich funkcjonalności do wybranych sterowników, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie nowych) rozdzielnic obiektowych, - dostawę, montaż i uruchomienie nowych rozdzielnic, - dostawa, montaż i uruchomienie nowej rozdzielnicy dla potrzeb komunikacji, - wymianę (dostawę, montaż i uruchomienie) wybranej rozdzielnicy, - Wykonanie nowych lub dostosowanie istniejących obwodów i kabli zasilających dla potrzeb nowych urządzeń, - wykonanie nowych połączeń komunikacyjnych Profinet/Ethernet (linie światłowodowe i miedziane), - wykonanie nowych linii komunikacyjnych Profibus, - konwersję istniejących programów sterowników do nowych urządzeń wraz z niezbędnym dostosowaniem do nowej struktury układu sterowania i nowych urządzeń pomiarowych, - dostosowanie i rozbudowę aplikacji systemu SCADA w celu dostosowanie do zmian na obiektach. Rozbudowa o przekaz i prezentacje m.in. danych z nowych urządzeń pomiarowych oraz o dane diagnostyczne z przetworników odczytywanych przez PROFINET. - dostawę, montaż i wdrożenie systemu IDS.