See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów - z podziałem na zadania: Zadanie 1. Park im. R. Kozłowskiego, Zadanie 2. Park im. Jana Pawła II, Zadanie 3. Park Polskich Wynalazców.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów - z podziałem na zadania, przy czym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) Zadanie 1. Park im. R. Kozłowskiego: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1a do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1a do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5a do SWZ; Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8a do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2a do umowy; b) Zadanie 2. Park im. Jana Pawła II: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1b do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1b do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5b do SWZ; Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8b do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2b do umowy; c) Zadanie 3. Park Polskich Wynalazców: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1c do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1c do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5c do SWZ; - Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8c do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2c do umowy; 2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej. 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia w okresie ich wykonania będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę. 3. Warunek, o którym mowa w ust. 2, zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących prace polegające na pielęgnacji, sadzeniu roślin, utrzymaniu czystości oraz konserwacji małej architektury. 4. Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, w szczególności sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących odpowiednio dla Zadania 1, 2 i 3 - załącznik nr 5a, 5b, 5c do SWZ. 3) Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wykonawca przy wykonywaniu zamówienia ma obowiązek zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów w udziale określonym w art. 68 a w związku z art. 68 b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. zm.) z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego przepisu, polegających na zmniejszeniu wymaganego udziału bądź przesunięciu wskazanej w nim daty początkowej. W razie niewykonania przez Wykonawcę obowiązku określonego w zdaniu powyżej i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa Wykonawca ponosi względem Zamawiającego pełną odpowiedzialność za szkodę Zamawiającego z tego wynikającą.
Interne Kennung: 106/WZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 90511300 Müllsammlung, 77211400 Fällen von Bäumen, 90620000 Schneeräumung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 77211500 Baumpflege, 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1. Park im. R. Kozłowskiego
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów - z podziałem na zadania, przy czym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) Zadanie 1. Park im. R. Kozłowskiego: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1a do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1a do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5a do SWZ; Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8a do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2a do umowy; 2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia w okresie ich wykonania będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę. 3. Warunek, o którym mowa w ust. 2, zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących prace polegające na pielęgnacji, sadzeniu roślin, utrzymaniu czystości oraz konserwacji małej architektury. 4. Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, w szczególności sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących dla Zadania 1- załącznik nr 5a do SWZ. 3) Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych Wykonawca przy wykonywaniu zamówienia ma obowiązek zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów w udziale określonym w art. 68 a w związku z art. 68 b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. zm.) z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego przepisu, polegających na zmniejszeniu wymaganego udziału bądź przesunięciu wskazanej w nim daty początkowej. W razie niewykonania przez Wykonawcę obowiązku określonego w zdaniu powyżej i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa Wykonawca ponosi względem Zamawiającego pełną odpowiedzialność za szkodę Zamawiającego z tego wynikającą.
Interne Kennung: 106/WZP/2025 - Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2. Park im. Jana Pawła II
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów - z podziałem na zadania, przy czym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) Zadanie 2. Park im. Jana Pawła II: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1b do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1b do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5b do SWZ; Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8b do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2b do umowy; 2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia w okresie ich wykonania będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę. 3. Warunek, o którym mowa w ust. 2, zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących prace polegające na pielęgnacji, sadzeniu roślin, utrzymaniu czystości oraz konserwacji małej architektury. 4. Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, w szczególności sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących dla Zadania 2 - załącznik nr 5b do SWZ. 3) Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych Wykonawca przy wykonywaniu zamówienia ma obowiązek zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów w udziale określonym w art. 68 a w związku z art. 68 b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. zm.) z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego przepisu, polegających na zmniejszeniu wymaganego udziału bądź przesunięciu wskazanej w nim daty początkowej. W razie niewykonania przez Wykonawcę obowiązku określonego w zdaniu powyżej i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa Wykonawca ponosi względem Zamawiającego pełną odpowiedzialność za szkodę Zamawiającego z tego wynikającą.
Interne Kennung: 106/WZP/2025 - Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3. Park Polskich Wynalazców
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest: Utrzymanie zieleni parkowej Dzielnicy Ursynów - z podziałem na zadania, przy czym szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: a) Zadanie 3. Park Polskich Wynalazców: Szczegółowy opis oraz standardy techniczne wykonania przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1c do SWZ, który będzie załącznikiem nr 1c do umowy; Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 5c do SWZ; Formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 8c do SWZ, który będzie załącznikiem nr 2c do umowy; 2) Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia w okresie ich wykonania będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę. 3. Warunek, o którym mowa w ust. 2, zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących prace polegające na pielęgnacji, sadzeniu roślin, utrzymaniu czystości oraz konserwacji małej architektury. 4. Szczegółowe wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp, w szczególności sposób weryfikacji zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę ww. wymagań oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia określone są w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących dla Zadania 3 - załącznik nr 5c do SWZ. 3) Obowiązki wynikające z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych Wykonawca przy wykonywaniu zamówienia ma obowiązek zapewnienia udziału pojazdów elektrycznych we flocie użytkowanych pojazdów w udziale określonym w art. 68 a w związku z art. 68 b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1289 z późn. zm.) z uwzględnieniem ewentualnych zmian tego przepisu, polegających na zmniejszeniu wymaganego udziału bądź przesunięciu wskazanej w nim daty początkowej. W razie niewykonania przez Wykonawcę obowiązku określonego w zdaniu powyżej i wystąpienia z tego powodu skutków prawnych określonych przepisami prawa Wykonawca ponosi względem Zamawiającego pełną odpowiedzialność za szkodę Zamawiającego z tego wynikającą.
Interne Kennung: 106/WZP/2025 - Zadanie nr 3