2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy materiałów medycznych jednorazowego użytku, sprzętu do anestezji i resuscytacji oraz sprzętu medycznego jednorazowego użytku na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy materiałów medycznych jednorazowego użytku, sprzętu do anestezji i resuscytacji oraz sprzętu medycznego jednorazowego użytku na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie CE, być zgodny z wymaganiami Zamawiającego opisanymi w specyfikacji warunków zamówienia oraz z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, posiadać wymagane deklaracje zgodności, atesty, certyfikaty, świadectwa rejestracji, świadectwa dopuszczania do obrotu i użytku w polskich placówkach opieki zdrowotnej w oparciu o obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. Termin przydatności do użycia oferowanego przedmiotu zamówienia musi być nie krótszy niż 80% terminu ważności od daty złożenia zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z podaniem ilości i parametrów zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta w każdej części musi być pełna, tj. obejmować wszystkie pozycje. Każda część stanowi odrębny przedmiot zamówienia i będzie podlegała odrębnej procedurze związanej z badaniem, oceną i wyborem oferty. Część 1 – Opatrunki specjalistyczne Część 2 – Igły doszpikowe Część 3 – Elektrody wielofunkcyjne i papier EKG do ZOLL X Series Część 4 – Sprzęt do anestezji i resuscytacji Część 5 – Rurki nosowo-gardłowe Część 6 – Maski krtaniowe Część 7 – Kołnierze ortopedyczne jednorazowe Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących środków dowodowych: opisów, fotografii, folderów lub katalogów do każdej pozycji załącznika nr 2 do SWZ. Zamawiający informuje, iż w przypadku niezłożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub w sytuacji, w której złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne Kennung: DOZ.260.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Niniejsze postęp. prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postęp., jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. W przypadku wystąpienia podst. wykluczenia, wskaz. w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z postęp. wyklucza się Wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1; 3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Zamawiający dodatkowo wykluczy z udziału w postęp. Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykl. wskazane w art. 109 ust. 1 pkt 1 oraz 4 ustawy Pzp: 1) który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 2) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Ponadto, Zamawiający wykl. z udziału w postęp. Wykonawcę zgodnie z art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. O udzielenie zam. mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie opisuje szczegół. warunku w tym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej – Zamawiający nie opisuje szczegół. warunku w tym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie opisuje szczegół. warunku w tym zakresie, 4) zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający nie opisuje szczegół. warunku w tym zakresie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141110 Verbandsmaterial, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33172000 Ausrüstung für Anästhesie und Reanimation, 33171200 Instrumente für Reanimation, 33141700 Orthopädische Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opatrunki specjalistyczne
Beschreibung: 1) Opatrunek okluzyjny - opatrunek okluzyjny, wentylowy przeznaczony do opatrywania otwartych ran klatki piersiowej z ryzykiem powstania odmy prężnej. Sterylny, wolny od latexu. Z hydrożelem zapewniającym doskonałą przyczepność do powierzchni rany zabrudzonych krwią, potem i innymi zabrudzeniami. Wyposażony w jednokierunkowy zawór umożliwiający odprowadzenie powietrza z rany i blokujący dostęp powietrza z zewnątrz. Opatrunek o promieniowej konstrukcji z 24 otworami i 512 drogami wentylacyjnymi. Zapakowany w kompaktowe, wytrzymałe opakowanie. Dedykowany dla służb ratownictwa medycznego. - 30 szt. 2) Opatrunek hemostatyczny - opatrunek hemostatyczny typu Celox Rapid do tamowania zagrażających życiu krwawień o dużej intensywności z powodu urazu. Wykonany z jałowego paska gazy ok. 150 cm długości, złożonego w ,,Z'', pokrytego preparatem hemostatycznym Celox. Nie powodujący reakcji egzotermicznych. Opakowanie wodoodporne, łatwe do otwierania. - 20 szt.
Interne Kennung: Część 1 - Opatrunki specjalistyczne
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0002
Titel: Igły doszpikowe
Beschreibung: Igła doszpikowa EZ-IO - sterylne, jednorazowe igły zaprojektowane w celu uzyskania dostępu do układu naczyniowego przez kość. Wykonane ze stali nierdzewnej, z linią wskaźnikową służącą do oceny głębokości wprowadzenia i magnetycznym złączem ułatwiającym szybkie podłączenie do napędu. W komplecie z stabilizatorem i drenem przedłużającym. Dostępne w 3 rozmiarach: 15 mm, 25 mm, 45 mm - 80 szt.
Interne Kennung: Część 2 - Igły doszpikowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0003
Titel: Elektrody wielofunkcyjne i papier EKG do ZOLL X Series
Beschreibung: 1) Papier EKG do defibrylatora Zoll X Series - papier termiczny w formie rolek o wymiarach 80 mm szerokości i 30 m długości z nadrukiem w kratkę umożliwiającym precyzyjne ocenienie zapisu EKG. Papier klasyfikowany jako wyrób medyczny klasy I - 15 szt. 2) Elektrody wielofunkcyjne dla dorosłych do defibrylatora Zoll X Series - wielofunkcyjne elektrody do defibrylacji, kardiowersji i EKG. Kompatybilne ze sprzętem ZOLL X Series. Nie zawierające lateksu, ftalanów. Z przewodem gotowym do podłączenia. Jednorazowe, pakowane jednostkowo jako komplet 2 elektrod - 15 szt. 3) Elektrody wielofunkcyjne pediatryczne do defibrylatora Zoll X Series - wielofunkcyjne elektrody do defibrylacji, kardiowersji i EKG. Kompatybilne ze sprzętem ZOLL X Series. Nie zawierające lateksu, ftalanów. Z przewodem gotowym do podłączenia. Jednorazowe, pakowane jednostkowo jako komplet 2 elektrod - 5 szt.
Interne Kennung: Część 3 - Elektrody wielofunkcyjne i papier EKG do ZOLL X Series
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0004
Titel: Sprzęt do anestezji i resuscytacji
Beschreibung: 1) Łyżki do larygoskopu Macintosh nr 1, jednorazowe, światłowodowe - 40 szt. 2) Łyżki do larygoskopu Macintosh nr 2, jednorazowe, światłowodowe - 60 szt. 3) Łyżki do larygoskopu Macintosh nr 3, jednorazowe, światłowodowe - 450 szt. 4) Łyżki do larygoskopu Macintosh nr 4, jednorazowe, światłowodowe - 350 szt. 5) Łyżki do laryngoskopu Miller nr 00, jednorazowe, światłowodowe - 40 szt. 6) Łyżki do laryngoskopu Miller Nr 0, jednorazowe, światłowodowe - 40 szt. 7) Łyżki do laryngoskopu Miller nr 1, jednorazowe, światłowodowe - 40 szt. 8) Uchwyty do rurek intubacyjnych dla dorosłych - 80 szt. 9) Uchwyty pediatryczne do rurek intubacyjnych - 40 szt. 10) Rękojeść do laryngoskopu światłowodowego dla dzieci - 3 szt. 11) Rękojeść do laryngoskopu światłowodowego dla dorosłych - 3 szt. 12) Worek samorozprężalny dla noworodków z maskami i rezerwuarem tlenowym, jednorazowy - 15 szt. 13) Worek samorozprężalny dla dzieci z maskami, rezerwuarem tlenowym, jednorazowy - 15 szt. 14) Worek samorozprężalny dla dorosłych z maską i rezerwuarem tlenowym, jednorazowy - 1 000 szt. 15) Maska anestetyczna do resuscytatora nr 3 - 60 szt. 16) Maska anestetyczna do resuscytatora nr 4 - 100 szt.
Interne Kennung: Część 4 - Sprzęt do anestezji i resuscytacji
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172000 Ausrüstung für Anästhesie und Reanimation
Los: LOT-0005
Titel: Rurki nosowo-gardłowe
Beschreibung: 1) Rurki nosowo-gardłowe Nr 5 - Jałowa, jednorazowa rurka nosowo-gardłowa wykonana z przezroczystego miękkiego i elastycznego termoplastycznego PVC do zabezpieczania drożności górnych dróg oddechowych. Nie zawiera lateksu. Z zaokrągloną i ściętą pod kątem końcówką ułatwiającą założenie i bezpieczną dla pacjenta. Pakowana w papier/folię - 30 szt. 2) Rurki nosowo-gardłowe Nr 6 - Jałowa, jednorazowa rurka nosowo-gardłowa wykonana z przezroczystego miękkiego i elastycznego termoplastycznego PVC do zabezpieczania drożności górnych dróg oddechowych. Nie zawiera lateksu. Z zaokrągloną i ściętą pod kątem końcówką ułatwiającą założenie i bezpieczną dla pacjenta. Pakowana w papier/folię - 50 szt. 3) Rurki nosowo-gardłowe Nr 7 - Jałowa, jednorazowa rurka nosowo-gardłowa wykonana z przezroczystego miękkiego i elastycznego termoplastycznego PVC do zabezpieczania drożności górnych dróg oddechowych. Nie zawiera lateksu. Z zaokrągloną i ściętą pod kątem końcówką ułatwiającą założenie i bezpieczną dla pacjenta. Pakowana w papier/folię - 100 szt. 4) Rurki nosowo-gardłowe Nr 8 - Jałowa, jednorazowa rurka nosowo-gardłowa wykonana z przezroczystego miękkiego i elastycznego termoplastyczego PVC do zabezpieczania drożności górnych dróg oddechowych. Nie zawiera lateksu. Z zaokragloną i ściętą pod kątem końcówką ułatwiającą założenie i bezpieczną dla pacjenta. Pakowana w papier/folię - 50 szt.
Interne Kennung: Część 5 - Rurki nosowo-gardłowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33171200 Instrumente für Reanimation
Los: LOT-0006
Titel: Maski krtaniowe
Beschreibung: 1) Maski krtaniowe I-GEL nr 1 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 30 szt. 2) Maski krtaniowe I-GEL nr 1,5 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 30 szt. 3) Maski krtaniowe I-GEL nr 2 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 30 szt. 4) Maski krtaniowe I-GEL nr 2,5 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 30 szt. 5) Maski krtaniowe I-GEL nr 3 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 120 szt. 6) Maski krtaniowe I-GEL nr 4 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 350 szt. 7) Maski krtaniowe I-GEL nr 5 - Sterylne, jednorazowe maski nadkrtaniowe bez lateksu, PVC i ftalanów. Wykonane z żelowego tworzywa dopasowującego się do struktur anatomicznych bez konieczności nadmuchiwania. Wyposażone w kanał gastryczny, zintegrowany bloker zgryzu oraz wbudowany stabilizator zapobiegający rotacji i przemieszczaniu się maski. Kompatybilne ze standardowymi łącznikami 15 mm (worki samorozprężalne, respiratory) oraz z możliwością prowadzenia ciągłego monitorowania EtCO2. Z oznaczeniem rozmiaru na wyrobie. Dostarczane w opakowaniach jednostkowych, które zabezpieczają anatomiczną krzywiznę przyrządu przed odkształceniem w trakcie transportu i przechowywania w torbach ratowniczych - 120 szt.
Interne Kennung: Część 6 - Maski krtaniowe
Los: LOT-0007
Titel: Kołnierze ortopedyczne jednorazowe
Beschreibung: 1) Kołnierze ortopedyczne jednorazowe dla dorosłych - Regulowane, jednoczęściowe kołnierze ortopedyczne proste i wygodne w obsłudze. Z regulacją wielkości w zakresie 4 rozmiarów i zatrzaskami skutecznie utrzymującymi wybrany rozmiar. Wykonane z trwałego polipropylenu i pianki hipoalergicznej. Nie zawierają lateksu. Duże otwory w części potylicznej i z przodu kołnierza umożliwiają lepszy dostęp do pacjenta. Przepuszczalne dla promieni X. Pakowane na płasko, pojedynczo - 100 szt. 2) Kołnierze ortopedyczne jednorazowe dla dzieci - Regulowane, jednoczęściowe kołnierze ortopedyczne proste i wygodne w obsłudze. Z regulacją wielkości w zakresie 3 rozmiarów i zatrzaskami skutecznie utrzymującymi wybrany rozmiar. Wykonane z trwałego polipropylenu i pianki hipoalergicznej. Nie zawierają lateksu. Duże otwory w części potylicznej i z przodu kołnierza umożliwiają lepszy dostęp do pacjenta. Przepuszczalne dla promieni X. Pakowane na płasko, pojedynczo - 30 szt.
Interne Kennung: Część 7 - Kołnierze ortopedyczne jednorazowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141700 Orthopädische Ausstattung