2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Królowej Jadwigi wraz ze skrzyżowaniem z ul. Matyi i Wierzbięcice w ramach projektu Program Centrum – etap II – budowa trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na: • budowie trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Królowej Jadwigi wraz ze skrzyżowaniem z ul. Matyi i Wierzbięcice w ramach projektu „Program Centrum – etap II – budowa trasy tramwajowej wraz z uspokojeniem ruchu samochodowego w ul. Ratajczaka” – Inwestycja Miasta Poznania oraz • budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w inwestycji Aquanet pod nazwą „3-05-19-265-0-Poznań-sieć wodociągowa w ul. Św. Marcin - Zakres 3”, „5-05-19-268-0-Poznań-kanalizacja ogólnospławna w ul. Św. Marcin - Zakres 3” - Inwestycja Aquanet. 2. Miasto Poznań ubiega się o dofinansowanie projektu w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 – Priorytet FENX.03 Transport miejski, Działanie FENX.03.01 Transport miejski. 3. Przedmiot zamowienia obejmuje w szczególności: 1) kompleksowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z zakresem opisanym w Dokumentacji Projektowej, 2) wystąpienie o wydanie Pozwolenia na użytkowanie i jego pozyskanie, 3) sporządzenie Dokumentów Wykonawcy, w tym dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych, ostatecznych lub wykonalnych decyzji, zezwoleń, pozwoleń, uzgodnień i zatwierdzeń właściwych organów, podmiotów lub zarządców terenu/infrastruktury, jeżeli takowe staną się konieczne w toku realizacji Inwestycji, 4) wykonanie przez Wykonawcę wszystkich innych obowiązków opisanych w projektowanych postanowieniach umownych (stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ) Celem Zadania inwestycyjnego jest rozbudowa ulicy Ratajczaka na odcinku od ul. Św. Marcin do al. Niepodległości wraz ze skrzyżowaniem al. Niepodległości/ ul. Matyi/ ul. Królowej Jadwigi/ ul. Niezłomnych / ul. Wierzbięcice. 4. Zakres robót budowlanych został szczegółowo określony w Dokumentacji Projektowej oraz Przedmiarach Robót stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Podstawą oceny jakości i odbioru wykonanych prac budowlanych oraz opracowania przez Wykonawcę Programu Zapewnienia Jakości jest Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Przedmiot Zamówienia został opisany kodami CPV: • 45234126-5 – Roboty związane z liniami tramwajowymi • 45233120-6 – roboty budowlane w zakresie budowy dróg, • 45233252-0 – roboty w zakresie nawierzchni ulic, • 45233000-9 – roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg, • 45230000-8 – roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównanie terenu, • 45231000-5 – roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych, • 45231300-8 – roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, • 45232140-5 – roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych • 45232310-8 – roboty budowlane w zakresie przebudowy sieci telekomunikacyjnej, • 45330000-9 – roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne, • 45311200-2 – roboty w zakresie instalacji elektrycznych, • 45314310-7 – układanie kabli, • 45315700-5 – instalacje stacji rozdzielczych, • 45316110-9 – instalowanie drogowego sprzętu oświetleniowego, • 45331100-7 – instalowanie centralnego ogrzewania, • 45231220-3 – roboty budowlane w zakresie gazociągów, • 45333000-0 – roboty instalacyjne gazowe, • 45400000-1 – roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych, • 45100000-8 – przygotowanie terenu pod budowę, • 45111200-0 – roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne, • 45111300-1 – roboty rozbiórkowe, • 45000000-7 – roboty budowlane, • 77310000-6 – usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych, • 77211600-8 – sadzenie drzew, • 71322000-1 – usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, • 71320000-7 – usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, • 45233290-8 – wykonanie, utrzymanie w czasie realizacji robót i usunięcie po ich zakończeniu tymczasowego oznakowania placu budowy oraz tymczasowej organizacji ruchu (zapewniającej m.in. dojazd i dojście z drogi publicznej do nieruchomości, budynków i urządzeń z nimi związanych oraz uwzględniającej potrzeby transportu publicznego na obszarze inwestycji), • 45113000-2 – urządzenie i likwidacja placu budowy, • 71250000-5 – pełnienie obsługi geodezyjnej robót budowlanych, • 71245000-7 – wykonanie dokumentacji powykonawczej, • 71245000-7 – wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zrealizowanych robót budowlanych wraz z kopią mapy zasadniczej, • 71320000-7 – usługi inżynieryjne w zakresie projektowania • 71322500-6 – Usługi inżynierii projektowej w zakresie sygnalizacji ruchu drogowego 7. Szacunkowa wartość zamówienia powyżej równowartości 20 mln euro.
Interne Kennung: PIM/11/24/ZP52/2024-380
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45234126 Bauarbeiten für Straßenbahnlinien
5. Los
Los: LOT-0000