See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale om levering af idræts- og genoptræningsudstyr 2024
Beschreibung: Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på levering af idræts- og genoptræningsudstyr. Udbuddet omfatter ikke indkøb af træningsmaskiner.Produkterne indkøbes af alle enheder i Københavns Kommune, og den nærmere afgrænsning af produktsortimentet kan læses i bilag 1 Teknisk specifikation og bilag B Tilbudsliste.Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet (bilag A), mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i den tekniske specifikation (bilag 1).
Interne Kennung: 2023-0354991
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i overensstemmelse med Udbudslovens afsnit II.Rammeaftalens anslåede værdi er 32.000.000DKK og den maksimale værdi er 40.000.000DKK. Ordregiver har ikke opdelt kontrakten i delkontrakter, idet Ordregiver vurderer at kunne opnå stordriftsfordele ved ikke at opdele kontrakten. samt at en opdeling vil vanskeliggøre den efterfølgende kontraktadministration uforholdsmæssigt meget.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37400000 Sportgeräte und -ausrüstungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 37410000 Freiluftsportausrüstungen, 37412340 Schwimmbrillen, Schwimmflossen, 37420000 Ausrüstungen für Turnhallen, 37430000 Boxausrüstung, 37440000 Fitnessgeräte, 37450000 Ausrüstungen für Feldsportarten und Hallensportarten, 37460000 Ausrüstungen für Tischspiele und Zielsportarten, 37533000 Billardspiele, 37535290 Ausrüstung für Kletterwand und Seilklettern, 43324100 Einrichtungen für Schwimmbecken
5. Los
Los: LOT-0000