See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ochrony fizycznej osób i mienia Biblioteki Śląskiej w Katowicach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na bezpośredniej stałej ochronie fizycznej osób i mienia Biblioteki Śląskiej w Katowicach, znajdujących się na nieruchomościach przy: Placu Rady Europy 1, ul. Ligonia 7 i ul. Francuskiej 12. 2. Usługa ochrony będzie wykonywana: 1) całodobowo przez 8 pracowników (dot. obiektu przy Plac Rady Europy 1) według wyszczególnienia: a) 5 pracowników, wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej posiadających legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni – w czasie udostępniania zbiorów, co do zasady: od poniedziałku do piątku: od godz. 08:00 do godz. 20:00 soboty: od godz. 08:00 do godz. 15:00 b) 3 pracowników, wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej posiadających legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni – poza czasem udostępniania zbiorów. 2) całodobowo przez 1 pracownika (dot. obiektu przy ul. Ligonia 7) – służba pełniona w składzie jednoosobowym przez całą dobę przez osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Nie ma konieczności posiadania przez te osoby dopuszczenia do posiadania broni; 3) całodobowo przez 1 pracownika (dot. obiektu przy ul. Francuskiej 12) – służba pełniona w składzie jednoosobowym przez całą dobę przez osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Nie ma konieczności posiadania przez te osoby dopuszczenia do posiadania broni. 3. Maksymalna liczba godzin ochrony dla: 1) pracowników ochrony wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, posiadających legitymacje osoby dopuszczonej do posiadania broni, dla obiektu przy Placu Rady Europy 1 wynosi 100 000 roboczogodzin; 2) pracowników ochrony wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej bez konieczności posiadania przez te osoby dopuszczenia do posiadania broni, dla obiektu przy ul. Francuskiej 12 wynosi 26 325 roboczogodzin; 3) pracowników ochrony wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej bez konieczności posiadania przez te osoby dopuszczenia do posiadania broni, dla obiektu przy ul. Ligonia 7 wynosi 26 325 roboczogodzin. Ilość przewidywanych do przepracowania godzin ochrony może ulec zmniejszeniu, jednak nie więcej niż 10% liczby roboczogodzin dla poszczególnego obiektu. 4. Wynagrodzenie wypłacane będzie w miesięcznych transzach, wyliczonych na podstawie ilości przepracowanych roboczogodzin i ustalonych kosztów roboczogodzin poszczególnych grup pracowników, maksymalnie w zakresie przewidywanej w okresie umownym liczby roboczogodzin dla danego obiektu, z potwierdzeniem przez Zamawiającego należytego wykonania Umowy. 5. Wykonawca zapewni wsparcie grupy interwencyjnej. W skład grupy interwencyjnej wchodzić będzie minimum 2 pracowników ochrony na zmianę (czterech na dobę), wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, ubiór służbowy wraz z identyfikatorem zgodnie z art. 20 i 21 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz.U. z 2021 r. poz. 1995). Nakład pracy Wykonawcy związany ze wsparciem udzielanym przez grupę interwencyjną nie jest wliczany do przewidywanej liczby roboczogodzin, o których mowa w ust. 3. Wsparcie udzielane przez grupę interwencyjną nie podlega dodatkowemu wynagrodzeniu. 6. Wykonawca, na pisemne zlecenie Zamawiającego, zobowiązany będzie do wykonania „Planu ochrony Biblioteki Śląskiej” zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności ustawy o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2025r. poz. 532). Wykonanie Planu lub jego aktualizacja nie będzie podlegała dodatkowemu wynagrodzeniu. 7. Wykonawca zapewni uzbrojone stanowisko interwencyjne – usytuowane poza ochranianym obiektem. W skład uzbrojonego stanowiska interwencyjnego wchodzić będzie minimum 1 kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej na zmianę (dwóch pracowników na dobę), wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Konieczne jest wyposażenie obiektu w system przesyłania sygnałów alarmowych do prawidłowego działania uzbrojonego stanowiska interwencyjnego. Nakład pracy Wykonawcy związany z zapewnieniem uzbrojonego stanowiska interwencyjnego nie jest wliczany do przewidywanej liczby roboczogodzin, o których mowa w ust. 3. Zapewnienie uzbrojonego stanowiska interwencyjnego nie podlega dodatkowemu wynagrodzeniu. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Znak postępowania: DTZ.201.14.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie jest postępowaniem na usługi społeczne, o których mowa w art. 359 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, których wartość zamówienia przekracza równowartość kwoty 750 000 euro i prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP, w związku z powyższym Zamawiający korzysta z dyspozycji art. 360 pkt. 3 ustawy PZP.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie jest postępowaniem na usługi społeczne, o których mowa w art. 359 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320), których wartość zamówienia przekracza równowartość kwoty 750 000 euro i prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP oraz aktów wykonawczych do ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa ochrony fizycznej osób i mienia Biblioteki Śląskiej w Katowicach.