119987-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen – 2025- Zapewnienie miejsc noclegowych osobom bezdomnym oraz zapewnienie tymczasowego schronienie wraz z usługami opiekuńczymi kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel2025- Zapewnienie miejsc noclegowych osobom bezdomnym oraz zapewnienie tymczasowego schronienie wraz z usługami opiekuńczymi kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach
BeschreibungCZĘŚĆ I ZAPEWNIENIE TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA I CAŁODZIENNEGO WYŻYWIENIA W SCHRONISKU Z USŁUGAMI OPIEKUŃCZYMI BEZDOMNYM KOBIETOM KIEROWANYM PRZEZ OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie na podstawie: a) art. 48 a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1214 z późn. zm.) b) Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.) tymczasowego schronienia i całodziennego wyżywienia w schronisku z usługami opiekuńczymi osobom bezdomnym kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w okresie od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026 r. do 30.04.2027 r. w maksymalnej liczbie 2 064 osobodni. Liczba osobodni uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za faktyczną ilość osobodni świadczonych przez schronisko dla osób bezdomnych nie mniej niż minimalna liczba osobodni tj. 360. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania maksymalnej liczby osobodni. Część II ZAPEWNIENIE TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA W NOCLEGOWNI DLA BEZDOMNYCH MĘŻCZYZN KIEROWANYCH PRZEZ OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie na podstawie: a) art. 48 a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1214 z późn. zm.) b) Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.) tymczasowego schronienia w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w okresie od 01.01.2026 r. do 30.04.2027 r. w maksymalnej liczbie 15480 osobodni.
Vorherige Bekanntmachung739429-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZAPEWNIENIE TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA I CAŁODZIENNEGO WYŻYWIENIA W SCHRONISKU Z USŁUGAMI OPIEKUŃCZYMI BEZDOMNYM KOBIETOM KIEROWANYM PRZEZ OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zapewnienie na podstawie: a) art. 48 a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1214 z późn. zm.) b) Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.) tymczasowego schronienia i całodziennego wyżywienia w schronisku z usługami opiekuńczymi osobom bezdomnym kobietom kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w okresie od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od 01.01.2026 r. do 30.04.2027 r. w maksymalnej liczbie 2 064 osobodni. Liczba osobodni uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za faktyczną ilość osobodni świadczonych przez schronisko dla osób bezdomnych nie mniej niż minimalna liczba osobodni tj. 360. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania maksymalnej liczby osobodni. 1. Szczegółowy zakres i standard usług świadczonych w ramach pobytu w placówce, standard obiektu oraz kwalifikacje osób świadczących usługi w schronisku powinny być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.) oraz z art. 48a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1214) 2. Inne wymagania do spełnienia w schronisku: 1) obiekt spełnia wymagania sanitarno–epidemiologiczne, przeciwpożarowe oraz inne do prowadzenia wskazanej działalności, 2) wyznaczenie przez Wykonawcę osoby do kontaktów z przedstawicielami Zamawiającego, 3) możliwość całodobowego kontaktu telefonicznego z personelem placówki, 4) do realizacji umowy niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego i kontakt z Zamawiającym przez ePUAP, 5) prowadzenie dokumentacji dotyczącej przebywających w niej osób umożliwiającą ich identyfikację oraz dokumentację działalności placówki w postaci: a) list obecności mieszkańców, b) indywidualnej dokumentacji mieszkańca zawierającej w szczególności: oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem placówki i deklaracją jego przestrzegania, opis podejmowanych działań z klientem i na rzecz klienta i wszystkie inne istotne informacje dot. sytuacji klienta mające znaczenie i wpływ na uzyskanie samodzielności życiowej, 6) monitorowanie poprawy stanu zdrowia i wypełnianie „Karty zdrowia” co 2 miesiące, 7) wykonawca zapewnia przyjęcie osoby bezdomnej do schroniska w dni robocze w godz. 8:00-19:00, na podstawie skierowania Zamawiającego przekazanego za pomocą platformy ePUAP lub zakodowanego emaila, 8) w sytuacjach wyjątkowych np. warunków atmosferycznych zagrażających zdrowiu i życiu, na zlecenie telefoniczne otrzymane od wyznaczonego pracownika Ośrodka, Wykonawca zapewnia przyjęcie osoby bezdomnej do placówki, codziennie przez całą dobę, pisemne zlecenie zostanie przekazane przez Zamawiającego za pośrednictwem platformy ePUAP pierwszego dnia roboczego następującego po zgłoszeniu telefonicznym. 9) w sytuacji wyjątkowej w przypadku placówki znajdującej się poza miastem Gliwice, Wykonawca zapewnia dowóz osoby bezdomnej do placówki własnym transportem, na koszt własny. 10) sporządzenie przez Wykonawcę regulaminu placówki, określającego zasady współżycia i gwarantującego wszystkim skierowanym osobom bezpieczny pobyt z poszanowaniem godności i prawa do samostanowienia oraz przeciwdziałający praktykom niehumanitarnym i dyskryminującym ze strony personelu i współmieszkańców, 11) przedstawienie Zamawiającemu do zaakceptowania regulaminu placówki oraz konsultowanie i uzgadnianie wszelkich wprowadzonych zmian w regulaminie, 12) zapoznanie wszystkich osób przyjmowanych do placówki z regulaminem, uzyskanie od klientów pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem i zobowiązaniem do jego przestrzegania, 13) bieżące informowanie Zamawiającego o każdym przypadku usunięcia osoby z placówki z powodu nieprzestrzegania regulaminu lub dobrowolnego opuszczenia placówki przez osobę skierowaną, 14) współpraca na rzecz osób bezdomnych z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach oraz innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi, w tym: - monitorowanie realizacji uzgodnień zawartych w kontrakcie zawartym z klientem, - informowanie Ośrodka Pomocy Społecznej raz na 2 miesiące o podjętych działaniach i ich wyniku oraz o sytuacji zdrowotnej określonej w „Karcie zdrowia”. 15) Realizacji działań w zakresie obszar zdrowotny: Wykonawca zobowiązany będzie do wspierania mieszkańców w dbaniu o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wykonawca będzie organizował regularne działania prozdrowotne: - edukacja zdrowotna i profilaktyka (comiesięczne pogadanki lub warsztaty na tematy higieny, profilaktyki chorób, zdrowego trybu życia), minimum 4 godziny miesięcznie, prowadzone przez osobę posiadającą wykształcenie na kierunku medycznym (np.: opiekun medyczny, pielęgniarka), - pomoc w dostępie do opieki medycznej (asystowanie w rejestracji do lekarzy specjalistów, organizowanie transportu do przychodni dla osób o ograniczonej mobilności, przypomnienie o wizytach lekarskich) w wymiarze dostosowanym do potrzeb, obszar społeczny: działania w obszarze społecznym mają na celu integrację ze społecznością oraz odbudowę kompetencji społecznych. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić: - prace socjalną, - treningi i warsztaty umiejętności społecznych – trening komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania konfliktów, asertywności i zarządzania emocjami (zajęcia grupowe prowadzone przez terapeutę lub psychologa lub pracownika socjalnego) minimum 2 godziny w tygodniu 16) wyposażenie placówki w apteczkę pierwszej pomocy medycznej spełniającą normę DIN 13157, 17) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli o każdej porze, faktu przebywania w placówce skierowanych
Interne KennungCZĘŚĆ I
LosLOT-0002
TitelZAPEWNIENIE TYMCZASOWEGO SCHRONIENIA W NOCLEGOWNI DLA BEZDOMNYCH MĘŻCZYZN KIEROWANYCH PRZEZ OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GLIWICACH
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zapewnienie na podstawie: a) art. 48 a ustawy z 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz.U. z 2025 poz. 1214 z późn. zm.) b) Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.) tymczasowego schronienia w noclegowni dla bezdomnych mężczyzn kierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach w okresie od 01.01.2026 r. do 30.04.2027 r. w maksymalnej liczbie 15480 osobodni. 1. Minimalna liczba osobodni wynosi 3600. Liczba osobodni uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego. 2. Zamawiający będzie dokonywał zapłaty za faktyczną ilość osobodni świadczonych przez noclegownię dla osób bezdomnych nie mniej niż 3600 osobodni. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie finansowe z tytułu niewykorzystania maksymalnej liczby osobodni. 3. Placówka powinna spełniać wymagania sanitarno – epidemiologiczne, przeciwpożarowe oraz inne do prowadzenia wskazanej działalności. 4. Szczegółowy zakres usług świadczonych w ramach pobytu w placówce zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 poz. 896 z późn. zm.), oraz zgodnie z ustawą o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. to m.in.: a) do wykonywania czynności w zakresie usług świadczonych w noclegowni zatrudnia się osoby posiadające wykształcenie zasadnicze branżowe lub zasadnicze zawodowe, co najmniej roczne doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi oraz ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy lub wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe oraz ukończone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy (co najmniej 1 opiekun na nie więcej niż 50 osób przebywających w noclegowni). Nie dopuszcza się do bezpośredniej realizacji przedmiotu zamówienia na stanowisku opiekuna osób korzystających z ww. usługi, b) ścisła współpraca z pracownikami socjalnymi OPS Gliwice. 5. Inne dodatkowe usługi: a) poradnictwo/praca socjalna 6. Inne wymagania do spełnienia przez podmioty niż wymienione w pkt 4: 1) Wykonawca wyznacza osobę/osoby do kontaktu z Zamawiającym oraz zapewnia możliwość całodobowego kontaktu telefonicznego z personelem placówki. Do realizacji umowy niezbędne jest posiadanie profilu zaufanego i kontakt z Zamawiającym przez ePUAP; 2) podstawą do realizacji usługi przez Wykonawcę, będzie skierowanie od pracownika socjalnego przekazane w formie elektronicznej zgodnie z załączonym wzorem – załącznik nr 1 do niniejszej umowy; 3) Wykonawca zobowiązuje się do przekazywania imiennej listy z udzielonych noclegów każdego następnego dnia po ich realizacji; 4) sporządzenie przez Wykonawcę regulaminu placówki, określającego zasady współżycia i gwarantującego wszystkim skierowanym osobom bezpieczny pobyt z poszanowaniem godności i prawa do samostanowienia oraz przeciwdziałający praktykom niehumanitarnym i dyskryminującym ze strony personelu i współmieszkańców, 5) przedstawienie Zamawiającemu do zaakceptowania regulaminu placówki w dniu podpisania umowy oraz konsultowanie i uzgadnianie wszelkich wprowadzonych zmian w regulaminie, 6) zapoznanie wszystkich osób przyjmowanych do placówki z regulaminem, uzyskanie od klientów pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem i zobowiązaniem do jego przestrzegania, 7) informowanie Zamawiającego w następnym dniu roboczym o każdym przypadku usunięcia osoby z placówki z powodu nieprzestrzegania regulaminu, pobieranie od niej oświadczenia o miejscu pobytu lub adresu do korespondencji, 8) współpraca na rzecz osób bezdomnych z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach oraz innymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi, 9) prowadzenie dokumentacji dotyczącej przebywających w placówce osób umożliwiającą ich identyfikację oraz dokumentację działalności placówki w postaci list obecności oraz indywidualnej dokumentacji zawierającej w szczególności: oświadczenie przebywających o zapoznaniu się z regulaminem placówki i deklaracją jego przestrzegania, 10) umożliwienie Zamawiającemu przeprowadzenie kontroli w placówce i udostępnienie wszystkich dokumentów żądanych przez osoby kontrolujące, 11) wyposażenie placówki w apteczkę pierwszej pomocy medycznej spełniającą normę DIN 13157 12) przez cały okres trwania umowy Wykonawca musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł), 13) Wykonawca przed podpisaniem umowy przedłoży Zamawiającemu kserokopię polisy, a w przypadku jej braku – innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony, poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, 14) Wykonawca ma obowiązek po każdorazowym odnowieniu polisy, a w przypadku jej braku – innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony, przedłożyć Zamawiającemu kserokopię polisy, a w przypadku jej braku – innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony, potwierdzoną za zgodność z oryginałem, w terminie do 14 dni kalendarzowych, 15) W przypadku nie odnowienia przez Wykonawcę w trakcie realizacji umowy polisy, a w przypadku jej braku – innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony, Zamawiający może odstąpić od umowy albo ubezpieczyć Wykonawcę na jego koszt. Koszty poniesione na ubezpieczenie Wykonawcy Zamawiający potrąci z wynagrodzenia Wykonawcy. Odstąpienie od umowy z przyczyn, ww. stanowi odstąpienie z przyczyn zawinionych przez Wykonawcę. 16) Zamawiający określa następujące warunki związane z koniecznością zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób realizujących zamówienie: a) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia prace związane z wykonaniem wszystkich czynności związanych z pracą pracownika socjalnego i opiekunów; które poleg
Interne KennungCZĘŚĆ II