2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Miasta Turku”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): 194 instalacji fotowoltaicznych oraz 80 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miasta Turku. 2. Szczegółowy zakres wytycznych projektowych, wykonawczych oraz zakres wymogów technicznych został określony w załącznikach nr : Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej PFU) – Instalacje Fotowoltaiczne i magazyny energii (Załącznik 11 do SWZ). 3.Zamawiający na potrzeby prowadzonego postępowania nie wymaga dokonania oględzin miejsc planowanej realizacji poszczególnych instalacji. 4.Wykonawca dokona niezbędnych sprawdzeń/ekspertyz oraz odpowiedniego uszczegółowienia dokumentacji wzorcowej dla poszczególnych instalacji, bazując na ustaleniach własnych. W oparciu o opis przedmiotu zamówienia, w tym odpowiednio uszczegółowioną dokumentację, Wykonawca uzyska niezbędne pozwolenia, dokona wymaganych uzgodnień, uzyska wymagane zgody administracyjne lub techniczne. Następnie przy użyciu materiałów własnych Wykonawca przeprowadzi montaż instalacji, przez co rozumie się, że dostarczy na miejsce realizacji projektowanej instalacji wszystkie niezbędne elementy instalacji, dokona ich montażu i przyłączenia do istniejących instalacji budowlanych budynku, wykona wymagane sprawdzenia lub odbiory, przyłączenia oraz rozruch instalacji będących przedmiotem zamówienia. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zgłoszenie przyłączenia wykonanych instalacji wraz z przekazaniem wymaganych dokumentów/załączników lokalnemu operatorowi sieci dystrybucyjnej (OSD). W ramach realizacji zamówienia Wykonawca przeprowadzi szkolenie użytkowników instalacji oraz wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie ich eksploatacji oraz zapewni serwis gwarancyjny w okresie gwarancji. 5.Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanych instalacji we wszystkich objętych niniejszym zamówieniem rodzajach źródeł, określonych w ust. 1 powyżej. 6.Istotne postanowienia dotyczące sposobu i warunków realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ. 7.Wszystkie urządzenia, armatura i osprzęt muszą być nowe i spełniające wymagania określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w OPZ (PFU). 8. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w SWZ oraz PFU Wykonawca winien złożyć wraz z ofertą: a. Karty katalogowe oferowanych paneli fotowoltaicznych w celu wykazania spełniania przez oferowane moduły parametrów określonych w pkt. 2.7.1. PFU, b.Karty katalogowe oferowanych falowników fotowoltaicznych w celu wykazania spełniania przez oferowane inwertery parametrów określonych w tabeli w pkt. 2.7.2. PFU, c. Karty katalogowe oferowanych magazynów energii w celu wykazania spełnienia przez oferowane magazyny parametrów określonych w tabeli w pkt 2.7.3 PFU. Zamawiający przewiduje możliwość wezwania wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w trybie art. 107 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający może żądać od wykonawców udzielenia wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 705256-2025
Interne Kennung: GIN.2710.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Miasta Turku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Miasta Turku”, polegającego na: zaprojektowaniu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, dostarczeniu i wykonaniu (zamontowaniu): 194 instalacji fotowoltaicznych oraz 80 magazynów energii dla budynków mieszkalnych zlokalizowanych na terenie miasta Turku. 2. Szczegółowy zakres wytycznych projektowych, wykonawczych oraz zakres wymogów technicznych został określony w załącznikach nr : Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej „PFU”) – Instalacje Fotowoltaiczne i magazyny energii (Załącznik 11 do SWZ). 3.Zamawiający na potrzeby prowadzonego postępowania nie wymaga dokonania oględzin miejsc planowanej realizacji poszczególnych instalacji. 4.Wykonawca dokona niezbędnych sprawdzeń/ekspertyz oraz odpowiedniego uszczegółowienia dokumentacji wzorcowej dla poszczególnych instalacji, bazując na ustaleniach własnych. W oparciu o opis przedmiotu zamówienia, w tym odpowiednio uszczegółowioną dokumentację, Wykonawca uzyska niezbędne pozwolenia, dokona wymaganych uzgodnień, uzyska wymagane zgody administracyjne lub techniczne. Następnie przy użyciu materiałów własnych Wykonawca przeprowadzi montaż instalacji, przez co rozumie się, że dostarczy na miejsce realizacji projektowanej instalacji wszystkie niezbędne elementy instalacji, dokona ich montażu i przyłączenia do istniejących instalacji budowlanych budynku, wykona wymagane sprawdzenia lub odbiory, przyłączenia oraz rozruch instalacji będących przedmiotem zamówienia. Obowiązkiem Wykonawcy będzie zgłoszenie przyłączenia wykonanych instalacji wraz z przekazaniem wymaganych dokumentów/załączników lokalnemu operatorowi sieci dystrybucyjnej (OSD). W ramach realizacji zamówienia Wykonawca przeprowadzi szkolenie użytkowników instalacji oraz wskazanych pracowników Zamawiającego w zakresie ich eksploatacji oraz zapewni serwis gwarancyjny w okresie gwarancji. 5.Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą dla zrealizowanych instalacji we wszystkich objętych niniejszym zamówieniem rodzajach źródeł, określonych w ust. 4.1 powyżej. 6.Istotne postanowienia dot. sposobu i warunków realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ. 7.Wszystkie urządzenia, armatura i osprzęt muszą być nowe i spełniające wymagania określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w OPZ (PFU).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 31430000 Elektrische Akkumulatoren, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen, 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf, 45315700 Installation von Schaltanlagen