2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Rozwój e-usług publicznych dla mieszkańców Gminy Koźmin Wielkopolski - dostawa i wdrożenie zintegrowanego oprogramowania dziedzinowego”
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest realizacja przez Wykonawcę kluczowych zadań w ramach projektu pn. „Rozwój e-usług publicznych dla mieszkańców Gminy Koźmin Wielkopolski”. 2. Na prace, o których mowa w ust. 1 składają się następujące zadania: 1) Budowa platformy elektronicznych usług publicznych w zakresie: a) interfejs komunikacyjny dla odbiorców e-usług, b) system dziedzinowy w obszarze podatków lokalnych, c) system dziedzinowy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi, d) system dziedzinowy do zarządzania i wykonywania opłat, e) elektroniczny system obiegu dokumentów (zarządzanie dokumentami i korespondencją), f) system udostępniający informacje w zakresie wykonania budżetu oraz organizującego system finansowo-księgowy, 2) Dostosowanie obecnego środowiska do nowych modułów 3) Zakup i wdrożenie oprogramowanie/rejestry w zakresie cyberbezpieczeństwa systemu 4) Szkolenia dla pracowników 3. W ramach realizacji przedmiotu Umowy, Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) przygotowania wdrożenia oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1, 2) dostarczenia i instalacji oprogramowania; 3) konfiguracji oprogramowania i funkcjonalności wskazanego w ust. 2 pkt.1; 4) integracji dostarczonych rozwiązań z Oprogramowaniem Zamawiającego oraz Oprogramowaniem Centralnym; 5) dostarczenia wymaganych licencji lub przekazanie praw autorskich do oprogramowania składającego się na całość dostarczonego rozwiązania; 6) przekazania Dokumentacji Powdrożeniowej; 7) wykonanie migracji danych oraz konfiguracji Systemu e-Usług do nowej wersji bazy danych niezbędnych dla wdrożenia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania, o ile przewidziano w zakresie zamówienia [zakres do decyzji w zależności od potrzeb dostarczonego rozwiązania]; 8) przeprowadzenia testów w zakresie wdrożonego oprogramowania; 9) uruchomienia produkcyjnego dostarczonego oprogramowania i przeprowadzenia jego stabilizacji; 10) przeprowadzenie szkoleń odnoszących się do instruktaży stanowiskowych w zakresie wdrożonego oprogramowania; 11) zapewnienia serwisu gwarancyjnego na dostarczone oprogramowanie przez 60 miesięcy od odbioru końcowego przedmiotu Umowy; 12) przeprowadzenie cyklu szkoleń w obszarze cyberbezpieczeństwa na rzecz pracowników Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. 4. Szczegółowe wymagania techniczne przedmiotu zamówienia, wskazanego w niniejszym paragrafie, znajdują się w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. 5. Podczas realizacji zadania należy postępować zgodnie z zasadą „nie czyń poważnej szkody” (DNSH) w rozumieniu art. 17 rozporządzenia (UE) nr 2020/852 (rozporządzenie w sprawie taksonomii), w szczególności - należy uwzględniać kwestie związane z oszczędzaniem energii, przyjaznością dla środowiska i jakością podczas zakupu trwałych środków oraz wartości niematerialnych i prawnych; - wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania zasad ochrony środowiska, w tym do stosowania odpowiednich środków i materiałów; - oferowany sprzęt będzie energooszczędny – co ograniczy wykorzystanie energii i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. 6. Zamawiający wymaga aby przedmiot zamówienia był realizowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa (bezpieczeństwo danych, organizacja procesów, standardy postępowania z informacjami itd.) w związku z powyższym Wykonawca musi posiadać certyfikat wdrożenia normy ISO/IEC 27001 lub równoważnej lub posiadać wdrożony i utrzymywany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodny z normą ISO/IEC 27001 lub równoważną, w szczególności w zakresie wdrażania i utrzymywania oferowanego systemu. 7. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 11 do SWZ. 8. Zamawiający dopuszcza możliwość powierzenia realizacji przedmiotu zamówienia podwykonawcom W takim przypadku Wykonawca odpowiada za ich działanie jak za swoje własne. 9. Miejsce dostawy: Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, ul. Stary Rynek 11, 63-720 Koźmin Wielkopolski. 10. Informacje dotyczące zastosowania wyrobów, materiałów i technologii równoważnych. Wskazane w dokumentacji znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, charakteryzujący produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę należy traktować jako wzorzec jakościowy, jak również należy przyjąć, że w każdym przypadku towarzyszą im wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności przez to rozwiązanie oferowanych, nie odbiega znacząco od technologii funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym, przy czym nie podlegają porównaniu cechy rozwiązania właściwe wyłącznie dla rozwiązania wyspecyfikowanego, takie jak: zastrzeżone patenty, własnościowe rozwiązania technologiczne, własnościowe protokoły itp., a jedynie te, które stanowią o istocie całości zakładanych rozwiązań technologicznych i posiadają odniesienie w rozwiązaniu równoważnym.
Interne Kennung: GK.271.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48620000 Betriebssysteme, 48440000 Softwarepaket für die Finanzanalyse and Buchhaltung, 48812000 Finanzdatensysteme, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72611000 Technische Computerunterstützung, 72268000 Bereitstellung von Software, 72262000 Software-Entwicklung, 80550000 Sicherheitsausbildung, 80510000 Spezialausbildung, 79632000 Personalschulung, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001