See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług schronienia dla osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Częstochowy (5 części)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług społecznych w postaci tymczasowego schronienia, przebywających na terenie Gminy Miasta Częstochowy zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz z Rozporządzeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni. 1) Część 1 – Tymczasowe schronienie w schronisku dla 60 osób bezdomnych. Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 60 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 24 000 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. 2) Część 2: Tymczasowe schronienie w schronisku dla 50 osób bezdomnych. Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 50 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 19 000 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. 3) Część 3: Tymczasowe schronienie w schronisku dla 65 osób bezdomnych. Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 65 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 25 700 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. 4) Część 4: Tymczasowe schronienie w schronisku z usługami opiekuńczymi dla 65 osób bezdomnych. Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska z usługami opiekuńczymi korzystać będzie około 65 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 29 400 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. 5) Część 5: Tymczasowe schronienie w noclegowni dla 8 osób bezdomnych. Zamawiający przewiduje, iż z noclegowni korzystać będzie około 8 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba zapewnionych noclegów w okresie obowiązywania umowy wynosi 900 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Standard usług świadczonych w placówkach winien spełniać wymogi Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).
Vorherige Bekanntmachung: 775668-2025
Interne Kennung: SO.261.1.3.2025.MZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, czyli tzw. „procedurę odwróconą”, w której Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl Pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu został zamieszczony w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 – Tymczasowe schronienie w schronisku dla 60 osób bezdomnych.
Beschreibung: Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 60 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 24 000 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Wykonawca ma obowiązek spełnić minimalne standardy podstawowych świadczonych usług oraz obiektów na poziomie określonym w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).
Interne Kennung: I
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Tymczasowe schronienie w schronisku dla 50 osób bezdomnych.
Beschreibung: Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 50 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 19 000 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Wykonawca ma obowiązek spełnić minimalne standardy podstawowych świadczonych usług oraz obiektów na poziomie określonym w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).
Interne Kennung: II
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Tymczasowe schronienie w schronisku dla 65 osób bezdomnych.
Beschreibung: Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 65 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 25 700 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Wykonawca ma obowiązek spełnić minimalne standardy podstawowych świadczonych usług oraz obiektów na poziomie określonym w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).
Interne Kennung: III
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Tymczasowe schronienie w schronisku z usługami opiekuńczymi dla 65 osób bezdomnych.
Beschreibung: Zamawiający przewiduje, iż ze schroniska korzystać będzie około 65 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba osobodni pobytu w schronisku w okresie obowiązywania umowy wynosi 29 400 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Wykonawca ma obowiązek spełnić minimalne standardy podstawowych świadczonych usług oraz obiektów na poziomie określonym w Załączniku nr 3 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).
Interne Kennung: IV
Los: LOT-0005
Titel: Część 5: Tymczasowe schronienie w noclegowni dla 8 osób bezdomnych.
Beschreibung: Zamawiający przewiduje, iż z noclegowni korzystać będzie około 8 osób bezdomnych, przy czym szacowana maksymalna liczba zapewnionych noclegów w okresie obowiązywania umowy wynosi 900 i dla tej liczby należy skalkulować cenę oferty. Świadczenie usług pomocy w formie tymczasowego schronienia w noclegowni (dotyczy części 5), umożliwi spędzenie nocy w warunkach gwarantujących ochronę życia i zdrowia osób bezdomnych, przebywających na terenie miasta Częstochowy. Standard podstawowych usług świadczonych w noclegowni, kwalifikacje osób świadczących usługi w placówce oraz standard obiektu, w którym mieści się noclegownia muszą być zgodne z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 lipca 2025 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk osób dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni (Dz. U. z 2025 r. poz. 1059).