120469-2026 - Wettbewerb
Polen – Fahrzeugabschleppdienste – Świadczenie kompleksowych, całodobowych usług w zakresie usuwania, uporządkowania jezdni po zaistniałym zdarzeniu, przemieszczania (z miejsca zdarzenia drogowego), holowania i parkowania na parkingach strzeżonych pojazdów samochodowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych, całodobowych usług w zakresie usuwania, uporządkowania jezdni po zaistniałym zdarzeniu, przemieszczania (z miejsca zdarzenia drogowego), holowania i parkowania na parkingach strzeżonych pojazdów samochodowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych, całodobowych usług w zakresie usuwania, uporządkowania jezdni po zaistniałym zdarzeniu, przemieszczania (z miejsca zdarzenia drogowego), holowania i parkowania na parkingach strzeżonych pojazdów samochodowych. 2. Zamówienie zostało podzielone na 3 zadania. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, przy czym jako część zamówienia rozumie się jedno z zadań określonych poniżej, tj.: 1) świadczenie kompleksowych, całodobowych usług w zakresie usuwania, uporządkowania jezdni po zaistniałym zdarzeniu, przemieszczania (z miejsca zdarzenia drogowego), holowania i parkowania na parkingu strzeżonym pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony wraz z ich częściami zabezpieczonymi przez Policję dla celów procesowych (dowodowych) na potrzeby i na zlecenie KPP w Łańcucie (zadanie nr 1), KMP w Przemyślu (zadanie nr 2), 2) świadczenie kompleksowych, całodobowych usług w zakresie usuwania, uporządkowania jezdni po zaistniałym zdarzeniu, przemieszczania (z miejsca zdarzenia drogowego), holowania i parkowania na parkingu strzeżonym pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony wraz z ich częściami zabezpieczonymi przez Policję dla celów procesowych (dowodowych) na potrzeby i na zlecenie KPP w Jarosławiu (zadanie nr 3). 3. Przedmiot zamówienia obejmuje także wykonywanie usługi holowania dla celów procesowych (dowodowych) na potrzeby i na zlecenie Komendy Miejskiej / Powiatowej Policji w przypadkach innych niż przewidziane powyżej (dotyczy wszystkich zadań). 4. Przedmiot zamówienia obejmuje także przewóz na zlecenie Komendy Miejskiej / Powiatowej Policji uszkodzonych w wyniku awarii pojazdów służbowych Policji (dotyczy zadania nr 1 – 2). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 6. Czas oczekiwania na przyjazd pomocy drogowej, jaki Wykonawca może zaoferować, nie może przekroczyć 60 minut od chwili telefonicznego powiadomienia. 7. Wykonawca zagwarantuje 24 godzinną dyspozycyjność oraz ciągłość wykonywanych usług przez 7 dni w tygodniu. 8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających. 10. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi parkowania odpowiadają wymaganiom określonym w Rozdziale VII Załącznika nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis techniczny oferowanego przez Wykonawcę parkingu depozytowego wraz z jego adresem, oraz wpisać odległość drogową parkingu do jednostki Policji zlecającej usługę parkowania (zgodnie z Załącznikiem nr 1A do SWZ). 11. Lokalizacja parkingu, na którym będą zabezpieczane pojazdy wraz z ich częściami musi znajdować się na terenie powiatu właściwego dla danego zadania w postępowaniu lub w odległości drogowej nie większej niż 50 km od siedziby jednostki Policji, której dotyczy zadanie. Odległość parkingu od siedziby jednostki Policji mierzona będzie za pomocą portali internetowych umożliwiających pomiar odległości, m. in. www.google.pl/maps, www.zumi.pl lub podobnych. Uwaga! Zamawiający zastrzega sobie możliwość sprawdzenia parkingu przez swoich przedstawicieli. 12. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia, tzn. usługi holowania pojazdów, ze względu na wymóg spełniania określonych warunków do wykonania ww. czynności, tj. uzyskania zezwolenia do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego rzeczy. 13. Zastrzeżenie, o którym mowa w ust. 13 niniejszego Paragrafu, nie jest skuteczne w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 121 ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu. 14. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga, zatrudnienia na podstawie umowy o pracę – w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na cały okres realizacji zamówienia: a) co najmniej jednej osoby będącej kierowcą – operatorem pojazdu holującego, b) co najmniej jednej osoby obsługującej parking. Ww. wymóg nie dotyczy przedsiębiorcy, który wskazane czynności wykonuje osobiście (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, wspólnicy spółki cywilnej). 15. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań (art. 95 ust. 2) Zamawiający zamieścił w Załączniku nr 3A do SWZ – Istotnych postanowieniach umowy. 16. Ilekroć w dalszych postanowieniach SWZ, mowa jest o przedmiocie zamówienia bez bliższego oznaczenia, należy przez to rozumieć przedmiot zamówienia wskazany w ust. 1.
Interne Kennung: ZP/6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Rozstrzygnięcie postępowania nie było by możliwe do końca obowiązywania obecnych umów.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63712400 Betrieb von Parkplätzen und Parkhäusern
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego do 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KPP w Łańcucie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego do 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KPP w Łańcucie
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego do 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KMP w Przemyślu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego do 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KMP w Przemyślu
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 3 – Usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego powyżej 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KPP w Jarosławiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi w zakresie usuwania, przemieszczania, holowania pojazdów wraz z ich częściami o dopuszczalnej masie całkowitej pojazdu holowanego powyżej 3,5 tony oraz parkowania tych pojazdów na parkingach strzeżonych na zlecenie KPP w Jarosławiu