120470-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von medizinischen Laboratorien – Udzielenie zamówienia na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie badań histopatologicznych w samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.
Bekanntmachung der Wettbewerbsergebnisse
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie zamówienia na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie badań histopatologicznych w samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Przyjmującego zamówienie usług w zakresie badań histopatologicznych stanowiących przedmiot zamówienia (KOD CPV: 85145000-7) 2. Zakres zlecanych badań: Rodzaj badania: Nazwa Badania Ilość: Badanie histopatologiczne - jedna kostka parafinowa 10205 Badanie histochemiczne - cena za jeden odczyn 143 Badanie immunohistochemiczne - cena za jeden odczyn 317 Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa przedmiotem jest ocena preparatów z jednego miejsca wkłucia. 26 Cytologia płynów z jam ciała - od porcji badanego płynu 113 Cytologia ginekologiczna w standardzie The Bethesda 2001 System (na szkiełku) 739 Cytologia na podłożu płynnym LBC BD SurePath (Becton Dickinson) 415 Podłoże płynne GLBC 14 HPV HR 14+ cytologia LBC 108 HPV HR 14+ cytologia LBC + CINtec PLUS (p-16/Ki-67) 4 Test HR HPV 14 DNA BD Onclarity genotypujący 14 wyskoonkogennych typów hr-HPV 10 BD SurePath (Becton Dickinson) 5 Dermatopatologia 1 Bioptat stercza 2 REC (ER+PR), HER2+Ki-67 1 RAZEM 12103. Świadczenia wykonywane będą w pełnym, kompletnym zakresie objętym przedmiotem zamówienia, zgodnie z warunkami określonymi i opisanymi przez oferenta w formularzu ofertowym. Świadczenia wykonywane będą na rzecz pacjentów Zamawiającego tj. pacjentów objętych systemem ubezpieczenia zdrowotnego w Narodowym Funduszu Zdrowia korzystających ze świadczeń udzielanych przez SPZZOZ w Nowej Dębie na podstawie umów z innymi płatnikami świadczeń, w tym finansującymi świadczeń ze środków publicznych, we wskazanej szacunkowej ilości. 3.Realizacja badań histopatologicznych wymienionych powyżej obejmuje ocenę materiału pobranego od pacjentów przez Udzielającego Zamówienie oraz wykonanie wszelkich innych czynności związanych z realizacją wskazanych badań opisanych we wzorze umowy w tym opracowanie i sporządzenie wyniku badania. 4.W cenie badania Oferent zobowiązany jest ująć wszystkie koszty ponoszone w związku z realizacją przedmiotu umowy, a w szczególności koszty obejmujące: A) rozpoznanie - obejmujące w uzasadnionych przypadkach koszt badania immunohistochemicznego, przeprowadzenia jego oceny, opracowania i sporządzenia wyniku, B) dostarczanie do należących do Udzielającego zamówienia jednostek organizacyjnych pojemników jednorazowych na materiał tkankowy o zróżnicowanej wielkości dostosowanej do rodzaju materiału w ilościach zgodnych z potrzebami, wraz z odpowiednim płynem utrwalającym o odpowiednim stężeniu i jakości, C) koszt transportu materiału z siedziby z należących do Udzielającego zamówienia jednostek organizacyjnych oraz dowozu wyników badań, D) materiały i wyroby medyczne wymagane do wykonywania badań histopatologicznych dopuszczone do obrotu i spełniające wymagania wynikające z przepisów szczególnych oraz obowiązujących standardów, E) udostępnienie (w razie potrzeby) dokumentacji medycznej Udzielającemu zamówienia, pacjentom lub ich pełnomocnikom, zgodnie z istniejącymi w tym zakresie przepisami i na zasadach w nich wskazanych, F) dostarczanie standardowo wraz z fakturami dwóch typów raportów: z informacjami zbiorczymi (o rodzajach i ilościach wykonanych badań) oraz szczegółowych (zawierających m.in. dane pacjentów, typy i daty wykonanych badań (ilość bloczków), jednostkę kierującą na badanie itp.). G) dostarczenie wyników badań Udzielającemu zamówienia do jednostek organizacyjnych, z których odebrany został materiał medyczny do badania. 5.Udzielający zamówienia wymaga, aby świadczenia zdrowotne obejmujące przedmiot zamówienia wykonywane byłym.in.: w komórkach organizacyjnych wpisanych do rejestru podmiotów leczniczych i innych właściwych rejestrów; wykonywane przez personel medyczny posiadające wymagane prawem uprawnienia i kwalifikacji, a ocena dokonywana była przez lekarza specjalistę patomorfologa, udzielane z zachowaniem standardów wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w tym rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 grudnia 2017r. (Dz.U. 2017r. poz. 2435) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 19 listopada 2020 r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (t. j. Dz.U. z 2020 r. poz. 2042 t.j. z póź. zm.) z uwzględnieniem zaleceń Polskiego Towarzystwa Patologów oraz z uwzględnieniem wymogów związanych z transportem materiału badawczego, jego oznaczaniem, przechowywaniem i zasadami postępowania z odpadami medycznymi, autoryzowane zgodnie z wymogami prawnymi i standardami postępowania w zakresie diagnostyki laboratoryjnej oraz w zakresie patomorfologii, wykonywane w ciągu 3-14 dni roboczych, w zależności od rodzaju badania; termin liczony od dnia otrzymania zlecenia badania i odebrania materiału badawczego, przy użyciu sprzętu i wyrobów medycznych spełniających wymagania prawne i jakościowe. Udzielający zamówienia wymaga, aby Oferent dysponował wyposażeniem niezbędnym, m.in.: mikroskopem świetlnym, procesorem tkankowym, centrum do zatapiania tkanek w parafinie, mikrotomem, procesorem do barwienia preparatów.
Interne Kennung: SPZZOZ.NA.III.021.2.25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85145000 Dienstleistungen von medizinischen Laboratorien
5. Los
Los: LOT-0001