120481-2026 - Ergebnis
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów i PSZOK oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych w roku 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów i PSZOK oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych w roku 2026
BeschreibungCałość zamówienia zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp podzielona jest na 2 części, wyszczególnione poniżej. Część 1 zamówienia – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów oraz z PSZOK w styczniu 2026r”. Część 2 zamówienia – „Opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Józefów oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych w styczniu 2026”.
Interne KennungIN.271.2.2026.RC
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll
5. Los
LosLOT-0001
Titel,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów i PSZOK oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych w styczniu 2026r.”
BeschreibungCałość zamówienia zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp podzielona jest na 2 części, wyszczególnione poniżej. Część 1 zamówienia – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów oraz z PSZOK w styczniu 2026r" Część 2 zamówienia – „Opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Józefów oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych w styczniu 2026”. 1.2 Charakterystyka Gminy Józefów 1) Powierzchnia Gminy Józefów wynosi 12643,5 ha 2) Liczba mieszkańców Gminy Józefów wynosi: 6 393 na dzień 30.09.2025 r. 1.3 Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie. Liczba gospodarstw domowych 1936 w tym 113 zamieszkujące w budynkach wielorodzinnych w miejscowości Długi Kąt Osada oraz przy ul. Kościuszki w Józefowie. Liczba gospodarstw jednorodzinnych znajdujących się na terenie miejscowości Józefów – 700, w pozostałych miejscowościach – 1123. Powyższe dane o ilości gospodarstw domowych mogą ulec zmianie w wyniku zasiedlenia nowych budynków lub wyludnienia budynków. Liczba i rodzaj pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych o poszczególnych pojemnościach: 1) 120 l – 1 823 szt; 2) 240 l – 10 szt; 3) 360 l – 5 szt; 4) 1200 l – 12 szt; Przewidywana liczba worków do selektywnej zbiórki odpadów potrzebna w okresie trwania umowy (1 m-c): żółte – 3650 szt; niebieskie – 1816 szt; zielone – 1816 szt; brązowe – 1125 szt; szare – 524 szt; Dopuszczalne jest wystawienie przez właściciela nieruchomości odpadów zmieszanych w worku koloru czarnego, a Wykonawca zobowiązany jest je odebrać. Wskazane ilości worków jakie należy zapewnić mieszkańcom w ramach niniejszego zamówienia są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej ilości worków jaką należy zapewnić mieszkańcom wzięto ilość zużytych worków w latach poprzednich. Powyższe ilości worków mogą ulec zmianie. 1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. 1.4.1. Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w okresie miesiąca od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Józefów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2025 poz. 733) oraz zgodnie z obowiązującą w czasie trwania umowy uchwałą w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowanie tych odpadów; Odbiór, transport i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych zgromadzonych w prowadzonym przez Gminę Józefów Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych; zapewnienie mieszkańcom gminy worków i pojemników na odpady komunalne na warunkach opisanych w SWZ; transport odpadów do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych; Wykonawca przewiezie odpady komunalne w tym odpady zmieszane do właściwej instalacji, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami oraz zgodnie z „zasadą bliskości” tj. do najbliżej położonych miejsc, w których mogą być przetworzone art. 20 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). odbiór przeterminowanych leków (kod 200132) z trzech aptek zlokalizowanych w miejscowości Józefów i Ośrodka NZOZ Nasze Zdrowie w Józefowie jeden raz w miesiącu. 1.4.2.Zabudowa wielorodzinna. 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01) i odpady biodegradowalne „zielone” (kod 20 02 01). Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne zbierane będą do pojemników, ustawionych w dotychczasowych przeznaczonych do tego miejscach (altanki śmietnikowe, wyznaczone miejsca na pojemniki). Do odbioru odpadów z terenu zabudowy wielorodzinnej należy zastosować pojemniki o większej pojemności. Miejsce odbioru pojemników lub worków do gromadzenia odpadów zielonych ustali bezpośrednio Wykonawca z zarządcami spółdzielni mieszkaniowych na terenie Gminy Józefów. Worki do gromadzenia odpadów zielonych zapewni Wykonawca. Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych i odpadów biodegradowalnych - 1 odbiór w tygodniu. 2) Selektywnie zbierane odpady komunalne Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielorodzinnej odbywać się będzie do specjalistycznych pojemników, ustawionych w miejscach wskazanych przez zarządców spółdzielni mieszkaniowych. Ilość niezbędnych pojemników zamieszczono powyżej. Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów komunalnych segregowanych – 1 odbiór w tygodniu. 1.4.3. Zabudowa jednorodzinna. Na terenie zabudowy jednorodzinnej obowiązywać będzie system mieszany workowo-pojemnikowy zbiórki odpadów komunalnych. 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01) i odpady biodegradowalne „zielone” (kod 20 02 01). Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach (120 l). Pojemniki zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez właścicieli nieruchomości. Odpady „zielone” (kod 20 02 01) gromadzone będą w workach, dla mieszkańców którzy nie zadeklarowali kompostowania odpadów biodegradowalnych w przydomowych kompostownikach. Częstotliwość załadunku i wywozu przez Wykonawcę odpadów zmieszanych i odpadów biodegradowalnych: jeden odbiór w miesiącu z terenu całej gminy 2) Selektywnie zbierane odpady komunalne Selektywna zbiórka odpadów komunalnych na terenie zabudowy jednorodzinnej będzie się odbywać w systemie workowym (120 l). Worki zapewnia Wykonawca. Ilość niezbędnych worków podano w rozdziale 1.3 niniejszego zaproszenia do negocjacji. Odbiór odpadów segregowanych prowadzić należy w taki sposób aby nie dochodziło do mieszania poszczególnych frakcji odpadów zebranych selektywnie. Przy odbiorze odpadów Wykonawca każdorazowo sprawdza rzetelność segregacji odpadów. CDN..
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Menge80 Tonnen