See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy energii elektrycznej na potrzeby obiektów Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. w Szczecinie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. z uwzględnieniem prawa opcji. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup energii elektrycznej w łącznej szacunkowej ilości: 8044,8 MWh. Szczegółowy opis zawarty jest w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) – zał. nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 406178-2025
Interne Kennung: 14/ZP/DZ/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podst. art. 376 ust. 1 pkt 1 oraz art. 378 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy Pzp wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). 4. Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ) wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z rozdz. VII pkt 3 ppkt 1 SWZ. 5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Warunki w tym zakresie zostały opisane w rozdz. III SWZ. 6. Zamawiający nie przewiduje: 1) zawarcia umowy ramowej; 2) złożenia ofert w postaci katalogu elektronicznego lub dołączenia katalogu elektronicznego; 3) udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp; 4) wyboru oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej; 5) przeprowadzania wizji lokalnej i złożenia oferty po jej odbyciu; 6) zwoływania zebrania wykonawców; 7) zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. 7. Zamawiający: nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców o których mowa w art. 94 ustawy Pzp; nie określa wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 1 i 2 pkt 2 ustawy Pzp; nie dokonuje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania dostawy (kluczowych zadań) przez wykonawcę na podstawie art. 60 pkt 2 ustawy Pzp i art. 121 pkt 2 ustawy Pzp. 8. Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia w odniesieniu do dostawy energii z ewentualnym zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp oraz w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Skorzystanie z prawa opcji polegać będzie na zakupie energii elektrycznej na potrzeby dodatkowych 2 obiektów określonych w załączniku nr 2 do SWZ. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji, dotyczące sposobu zapłaty, sposobu naliczenia kar umownych, wykonania praw i obowiązków oraz współpracy stron, będą takie same jak te, które zostały zawarte w PPU – załącznik nr 3 do SWZ w stosunku do podstawowego przedmiotu zamówienia, co nastąpi w przypadku otrzymania od aktualnego dostawcy energii elektrycznej dla 2 obiektów wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ informacji o planowanym terminie zaprzestania dostawy energii, zamawiający zawiadomi wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, na 60 dni przed jej wprowadzeniem. 9. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie Pzp, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pomocą Platformy Zakupowej eZamawiający, dostępnej pod adresem: http://tramwajeszczecin.ezamawiajacy.pl (na stronie tej udostępniane będą też zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia). 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej. Wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zawarte są w rozdz. II SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup energii elektrycznej na potrzeby obiektów Tramwajów Szczecińskich Sp. z o.o. z uwzględnieniem prawa opcji. Przedmiot zamówienia obejmuje zakup energii elektrycznej w łącznej szacunkowej ilości: 8 044,8 MWh. Szczegółowy opis zawarty jest w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) – zał. nr 3 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje wykonanie przedmiotu zamówienia w odniesieniu do dostawy energii z ewentualnym zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 31 ust. 2 ustawy Pzp oraz w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Skorzystanie z prawa opcji polegać będzie na zakupie energii elektrycznej na potrzeby dodatkowych 2 obiektów określonych w załączniku nr 2 do SWZ. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji, dotyczące sposobu zapłaty, sposobu naliczenia kar umownych, wykonania praw i obowiązków oraz współpracy stron, będą takie same jak te, które zostały zawarte w PPU – załącznik nr 3 do SWZ w stosunku do podstawowego przedmiotu zamówienia, co nastąpi w przypadku otrzymania od aktualnego dostawcy energii elektrycznej dla 2 obiektów wskazanych w załączniku nr 2 do SWZ informacji o planowanym terminie zaprzestania dostawy energii, zamawiający zawiadomi wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji, na 60 dni przed jej wprowadzeniem.