2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wielobranżowe doradztwo w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa oraz rozbudowa budynku dawnej Nastawni na Salę koncertową z zapleczem adm.-tech. dla PFB wraz ze Strefą Kultury”.
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest wybór wielobranżowego zespołu doradczego do udziału w postępowaniach, pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego, nadzoru autorskiego we wszystkich prowadzonych przez Zamawiającego postępowaniach oraz opcjonalnie przy realizacji umów zawartych w wyniku tych postepowań, w celu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa oraz rozbudowa budynku dawnej Nastawni na Salę koncertową z zapleczem administracyjno-technicznym dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wraz ze Strefą Kultury”. 2. Zamawiający udziela zamówienia z podziałem na części: 2.1. Część 1: Wielobranżowe doradztwo techniczne wraz z pełnieniem funkcji inspektora nadzoru/inżyniera kontraktu z wyłączeniem akustyki i architektury wnętrz. 2.2. Część 2: Doradztwo techniczne wraz z usługami projektowym i nadzorem autorskim w zakresie akustyki i architektury wnętrz. 3. Szczegółowy zakres usług oraz warunki ich świadczenia będą przedmiotem dialogu konkurencyjnego. 4. Usługi będą świadczone na etapie postępowania przetargowego na wybór partnera prywatnego, a w przypadku podpisania umowy o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, także na etapie wszelkich prac projektowych oraz robót budowlanych. 5. Zakres gwarantowany zamówienia dotyczy usług świadczonych na etapie postępowania na wybór partnera prywatnego dla Inwestycji.
Interne Kennung: DTE.271.33.2025
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71210000 Beratungsdienste von Architekten, 71220000 Architekturentwurf, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wielobranżowe doradztwo techniczne wraz z pełnieniem funkcji inspektora nadzoru/inżyniera kontraktu z wyłączeniem akustyki i architektury wnętrz.
Beschreibung: 1. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia doradztwa w zakresie wszystkich branż z wyłączeniem akustyki i architektury wnętrz, w szczególności w branżach: 1.1. konstrukcyjno-budowlanej, 1.2. sanitarnej, 1.3. elektrycznej i energetycznej, 1.4. architektonicznej 1.5. i innych zgodnie ze specyfiką inwestycji. 2. Na etapie prowadzenia postępowań dot. Inwestycji, w tym postępowania na wybór partnera prywatnego, Wykonawca będzie zobowiązany do: 2.1. aktywnego uczestnictwa w dialogu konkurencyjnym celem wypracowania optymalnych rozwiązań technicznych dla Inwestycji, w tym udział w spotkaniach z parterami prywatnymi w szczególności w postępowaniu, o którym mowa w ustępie 6.1, punkcie 3 powyżej; 2.2. opiniowania i doradztwa w zakresie ostatecznych zapisów dokumentacji przetargowej, w szczególności PFU, wytycznych wykonania i odbioru robót budowlanych; 2.3. wsparcie Zamawiającego w procesie oceny ofert w zakresie kryteriów jakościowych. 3. Po wyborze partnera prywatnego i podpisaniu umowy PPP, na etapie prac projektowych Wykonawca zobowiązany będzie do: 3.1. koordynowania prac projektowych w zakresie współpracy Zamawiającego (podmiotu publicznego) z Wykonawcą (podmiotem prywatnym) celem wypracowania właściwych rozwiązań architektoniczno-budowlanych i technicznych; 3.2. dokonywania na bieżąco, w miarę postępu prac projektowych, weryfikacji oraz akceptacji dokumentów sporządzanych przez wykonawcę projektu, zgodnie z Umową, wymaganiami określonymi w PFU i innymi dokumentami, a w szczególności do: 3.2.1. weryfikacji projektu budowlanego, projektu rozbiórek pod względem ich zgodności z wymaganiami zawartymi w Programie Funkcjonalno–Użytkowym, obowiązującymi przepisami prawa, decyzjami administracyjnymi oraz wiedzą techniczną; 3.2.2. bieżącej weryfikacji jakości i poprawności tworzenia modelu 3D/BIM zgodnie z wymaganiami. 3.3. Wykonawca powinien nadzorować prowadzenie nadzoru autorskiego, weryfikować i akceptować działania Projektanta, o których mowa w art 20 ustawy - Prawo budowlane. 4. Po wyborze partnera prywatnego i podpisaniu umowy PPP, na etapie realizacji budowy Wykonawca zobowiązany będzie do: 4.1. kompleksowego pełnienia funkcji inspektora nadzoru; 4.2. sprawowania kontroli nad pracami archeologicznymi prowadzonymi podczas trwania prac ziemnych (o ile będą konieczne), w następującym zakresie: 4.2.1. monitorowania prowadzonych prac przez nadzór archeologiczny pod względem terminowości ich wykonania zgodnie z Programem, 4.2.2. sprawdzenia obecności nadzoru archeologicznego w terenie podczas wykonania prac ziemnych, 4.2.3. informowania Zamawiającego o koniecznych działaniach i uzgodnieniach oraz o wszelkich znaleziskach i stanowiskach archeologicznych na Placu Budowy; 4.3. monitorowania współpracy Wykonawcy ze służbami konserwatora zabytków w zakresie wskazanym w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami poprzez pozyskiwanie informacji od Wykonawcy odnośnie do planowanych i podejmowanych działań w tym zakresie oraz egzekwowanie ich niezwłocznego wykonania; 4.4. nadzoru nad realizacją elementów Robót związanych z ochroną środowiska, w szczególności w zakresie poprawności realizacji remediacji zanieczyszczeń; 4.5. monitorowania, przez cały czas trwania Inwestycji, wywiązywania się Wykonawcy Robót z obowiązku przestrzegania odpowiednich norm i przepisów z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody, ustawy o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie oraz z przestrzegania wydanych dla inwestycji decyzji z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody i w razie stwierdzenia nieprawidłowości podejmowania stosownych działań zmierzających do niezwłocznej poprawy sytuacji. W szczególności Wykonawca będzie zwracać uwagę na ewentualne negatywne skutki spowodowane działaniami Wykonawcy w związku z realizacją Robót: 4.5.1. uciążliwość w postaci kurzu, hałasu i zapachu; 4.5.2. skażenie gleby, 4.5.3. zniszczenie naturalnego środowiska fauny i flory oraz ewentualnych obszarów rekreacyjnych, 4.5.4. prawidłowość wykonywania czynności określonych we właściwych decyzjach oraz postanowieniach dotyczących nadzoru środowiskowego i przyrodniczego zawartych w Kontraktach; 4.6. nadzorowania i monitorowania organizacji robót budowlanych w zakresie zgodności z warunkami realizacji robót budowlanych w szczególności w zakresie takiej organizacji, aby nie utrudniała funkcjonowania PFB, Koła widokowego, oraz właścicieli i najemców obiektów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. 5. Dla całego okresu realizacji inwestycji po wyborze Partnera Prywatnego Wykonawca zobowiązany będzie do: 5.1. koordynowania prac pomiędzy Partnerem Prywatnym a Zamawiającym oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w realizację Inwestycji, 5.2. obsługi prawnej realizacji umowy do momentu przekazania całości obiektu do użytkowania, 5.3. prowadzenia pełnej archiwizacji korespondencji i dokumentów niezbędnych do realizacji Inwestycji.
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Doradztwo techniczne wraz z usługami projektowym i nadzorem autorskim w zakresie akustyki i architektury wnętrz
Beschreibung: 1. Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług doradczych, projektowych oraz nadzoru autorskiego w zakresie akustyk i architektury wnętrz. 2. Na etapie prowadzenia postępowań dot. Inwestycji, w tym postępowania na wybór partnera prywatnego, Wykonawca będzie zobowiązany do: 2.1. doradztwa w zakresie akustyki w tym opiniowania propozycji przekazywanych przez partnera prywatnego w zakresie akustyki wnętrz, ochrony przeciwdźwiękowej itp.; 2.2. doradztwa w zakresie architektury wnętrz; 2.3. opracowania szczegółowych koncepcji/wytycznych stanowiących załącznik do PFU w szczególności w zakresie architektury wnętrz, akustyki pomieszczeń, ochrony przeciwdźwiękowej. 2.4. szczegółowość i zakres opracowań wskazanych w pkt. 2.3 powyżej będzie przedmiotem dialogu technicznego. 3. Po wyborze partnera prywatnego, na etapie prac projektowych Wykonawca zobowiązany będzie do: 3.1. opracowania projektu wykonawczego w zakresie opracowań branży akustyki i architektury wnętrz; 3.2. nadzorowania partnera prywatnego w zakresie projektowanych rozwiązań z zakresu akustyki, ochrony przeciwdźwiękowej, w szczególności w zakresie zgodności z PFU i wymaganiami Zamawiającego. 3.3. efektywnej współpracy z partnerem prywatnym w celu opracowania niezbędnej dokumentacji projektowej. 4. Po wyborze partnera prywatnego na etapie realizacji budowy Wykonawca zobowiązany będzie do: 4.1. sprawowania nadzoru autorskiego i inwestorskiego w zakresie branży akustyki i architektury wnętrz.
Haupteinstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71210000 Beratungsdienste von Architekten