2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E wraz z usługą dystrybucji do budynków Specjalistycznego Szpitala im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu przez okres 24 miesięcy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego typu E, obejmująca sprzedaż oraz dystrybucję do budynków Specjalistycznego Szpitala im. dr A. Sokołowskiego z siedzibą w Wałbrzychu przy ul. Sokołowskiego 4 i ul. Batorego 4, w lokalizacjach wyszczególnionych w załączniku nr 1, z przeznaczeniem na cele opałowe (centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa) oraz do gotowania. 2. Dostarczanie gazu odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia dotyczące sprzedaży oraz postanowienia dotyczące świadczenia usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowa kompleksowa). 3. Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy paliw gazowych, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) w zakresie świadczenia i korzystania z usług dystrybucji paliwa gazowego. 4. Własność paliwa gazowego przechodzi na Zamawiającego po dokonaniu pomiaru na wyjściu z gazomierza. Przewidywany termin rozpoczęcia kompleksowej dostawy (sprzedaży) gazu ziemnego - po pozytywnej procedurze wypowiedzenia obecnej umowy, nie wcześniej niż po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy paliw gazowych, z zachowaniem ciągłości dostawy gazu u Zamawiającego. 5. Zamawiający wymaga, aby ewentualna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego przebiegła dla Zamawiającego bez zakłóceń w dostawie paliwa gazowego obejmującej sprzedaż i dystrybucję, dlatego Dostawca zobowiązany jest do dopełnienia w imieniu Zamawiającego wszelkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego, na podstawie ewentualnego odrębnie udzielonego pełnomocnictwa. 6. Zamawiający oświadcza, że zużycie gazu ziemnego jest oszacowane za okres 24 miesięcy. Zamawiający informuje, iż przewidywany w trakcie trwania umowy pobór gazu ziemnego szacuje w wysokości: dla grupy taryfowej BW-6 - 5 800 000,00 kWh, dla grupy taryfowej BW-4 – 300 000,00 kWh i ma jedynie charakter orientacyjny - zostało sporządzone na podstawie danych z roku 2024 i 2025 dla szpitala w Wałbrzychu. Podane zużycie służy wyłącznie do porównania ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego przewidywanej ilości paliwa gazowego. 7. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w okresie od kwietnia 2026 roku przez okres 24 miesięcy. 8. Dotychczasowa umowa dotycząca wszystkich punktów poboru zawarta jest z PGNiG na czas określony do marca 2026r. 9. Na koszty korzystania z przedmiotu zamówienia w www. okresie składają się: opłata za gaz, oplata abonamentowa, oplata dystrybucyjna stała i oplata dystrybucyjna zmienna. Zamawiający zakwalifikowany jest przez właściwego dla niego operatora systemu dystrybucyjnego (OSD). 10. Oferent przedstawi proponowaną cenę netto za paliwo gazowe, opłatę abonamentową oraz opłaty dystrybucyjne. 11. Zamawiający informuje, iż jest podmiotem zwolnionym z podatku akcyzowego na dostawę gazu ziemnego – wykorzystywany on jest z przeznaczeniem na cele opałowe (centralne ogrzewanie, ciepła woda użytkowa ) – dotyczy ul. Batorego 4. 12. Ewentualna zmiana przewidywanego szacunkowego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie pobraną ilość gazu wg cen określonych w złożonej ofercie Wykonawcy. 13. Zamawiający wymaga, aby rozliczanie ilości dostarczanego gazu odbywało się co miesiąc, na podstawie odczytu rzeczywistego wskazań układu pomiarowego, wg cen określonych w ofercie Dostawcy. 14. Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami. 15. Paliwo gazowe ma być dostarczane do punktu poboru, którym jest zespół urządzeń gazowych, służących do przyłączenia sieci wewnętrznej, będącej własnością Zamawiającego z siecią gazową operatora systemu. 16. Dostawca musi posiadać aktualną koncesję na obrót paliwami gazowymi oraz umowę z siecią dystrybucyjną o świadczenie usług dystrybucji, ważną w okresie dostawy (sprzedaży) gazu ziemnego dla Zamawiającego. 17. Dostarczanie paliwa gazowego ma się odbywać na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży i umowy o świadczenie usług przesyłania lub dystrybucji gazu (umowa kompleksowa) i być wykonywana na warunkach, określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2017 r. poz. 220, z późn. zm.), Kodeksu cywilnego oraz przepisami wykonawczymi, wydanymi na ich podstawie, zasad określonych w koncesji, postanowień zawartych w zaproszeniu do złożenia oferty, zgodnie z taryfą dla paliwa gazowego lokalnego OSD oraz stawkami zawartymi w formularzu cenowym. 18. Wymagania Zamawiającego dotyczące Istotnych dla stron postanowień, które zostaną wprowadzone do treści umowy kompleksowej w sprawie udzielenia zamówienia publicznego: a) Dostawca zobowiązuje się dostarczać paliwo gazowe- gaz ziemny wysokometanowy E przy ciśnieniu nie niższym niż 1,6 kPa, do instalacji znajdującej się w obiektach Zamawiającego oraz przenosić na Odbiorcę własność dostarczonego mu paliwa gazowego. b) W sprawach nieuregulowanych Umową kompleksową mają zastosowanie w szczególności następujące akty prawne: Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (j.t. Dz. U.2017.220 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (j.t. Dz. U. 2017.459 ze zm.) c) Strony zobowiązują się nie ujawniać osobom trzecim treści Umowy kompleksowej bez zgody drugiej Strony. Treść umowy może być ujawniona osobom trzecim w zakresie wymaganym przepisami prawa lub w trakcie postępowania sądowego, mediacyjnego, arbitrażowego lub administracyjnego z udziałem danej Strony, jak również profesjonalnym doradcom danej Strony po uprzednim zobowiązaniu ich do nie ujawniania treści Umowy kompleksowej. d) .................... więcej w swz
Interne Kennung: Zp/9/PN/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dalszy i dokładny opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw) wraz z formularzem asortymentowo - cenowym znajduje się w SWZ oraz w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 1