121561-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz”
BeschreibungZamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiotem zamówienia są usługi odbioru i transportu odpadów komunalnych świadczone na terenie Gminy Milicz, które na podstawie art. 6f ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r., poz. 1153 z późn. zm.), dalej: ,,u.c.p.g.” rozliczane są z Wykonawcą w oparciu o ilość (Mg) odebranych, przetransportowanych i przekazanych do zagospodarowania odpadów komunalnych. Dokonanie podziału zamówienia na części generowałoby po stronie Zamawiającego konieczność zwiększonej kontroli ilości odpadów zebranych w ramach poszczególnych części zamówienia, w tym przez różnych wykonawców usług. W konsekwencji powyższego, koszt realizacji zamówienia byłby wyższy, w tym również o koszty zaangażowania personelu Zamawiającego. Całość zamówienia stanowi jednorodny, stale przeplatający się ciąg działań o bardzo podobnym charakterze, których realizacja przez jednego Wykonawcę zapewnia spójność i maksymalną skuteczność. 1. Przedmiotem zamówienia jest zlecenie Wykonawcy wykonania usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz, obejmującej następujące frakcje odpadów: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – odbierane z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz (w tym nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości „mieszane”), b) odpady komunalne zbierane selektywnie - odbierane z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz (w tym nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości „mieszane”), tj.: 1) metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 2) papier (w tym makulatura i karton), 3) szkło, 4) bioodpady; c) odpady komunalne zbierane selektywnie, tj.: 1) przeterminowane leki – odbierane z terenu aptek biorących udział w zbiórce tych odpadów, 2)zużyte baterie – odbierane z terenu punktów biorących udział w zbiórce tych odpadów; 3) odpady wielkogabarytowe – odbierane w ramach zbiórki („wystawka krawężnikowa” z terenu nieruchomości); d)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pochodzące z punktów na terenie Gminy Milicz, wymienionych w części II pkt 4 Opisu Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 („OPZ”), stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ; e) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pochodzące z miejsc turystycznych i koszy ulicznych usytuowanych na terenie Gminy Milicz, uprzednio odebrane z w/w miejsc i przekazane Wykonawcy do dalszego transportu i zagospodarowania przez spółkę PGK „Dolina Baryczy” sp. z o.o. lub inny podmiot. 2. Zakresem zamówienia są objęte nieruchomości objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz, tj. nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości mieszane, w tym: a)ogrody działkowe, b) domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku, c) cmentarz komunalny przy ul. Dojazdowej w Miliczu, d) następujące punkty / miejsca gromadzenia odpadów komunalnych na terenie Gminy Milicz: 1) Stawno przed szlabanem – początek ciągu pieszo – rowerowego przez groblę w kierunku Nowego Grodziska - „Przystanek 9. Staw Słoneczny Górny”, 2) Nowe Grodzisko – wiata kryta strzechą – wjazd na ciąg pieszo – rowerowy przez groblę w kierunku Stawna, 3) Przystań kajakowa – Sławoszowice, Jaz na Baryczy, 4) Przystań kajakowa – Milicz, ul. Krotoszyńska (DK15), 5) Przystań kajakowa – Sułów, ul. Leśna 20, Jaz na Baryczy, 6) Sułów, ul. Kolejowa – Sułów Milicki. Parking przy kolejce. e)miejsca turystyczne i kosze uliczne usytuowane na terenie Gminy Milicz - wyłącznie w zakresie ich odebrania od PGK „Dolina Baryczy” lub innego podmiotu do dalszego transportu i zagospodarowania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa OPZ, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zlecenie Wykonawcy wykonania usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz, obejmującej następujące frakcje odpadów: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – odbierane z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz (w tym nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości „mieszane”), b) odpady komunalne zbierane selektywnie - odbierane z terenu nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz (w tym nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości „mieszane”), tj.: 1)metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe, 2)papier (w tym makulatura i karton), 3)szkło, 4)bioodpady; c) odpady komunalne zbierane selektywnie, tj.: 1)przeterminowane leki – odbierane z terenu aptek biorących udział w zbiórce tych odpadów, 2)zużyte baterie – odbierane z terenu punktów biorących udział w zbiórce tych odpadów; 3) odpady wielkogabarytowe – odbierane w ramach zbiórki („wystawka krawężnikowa” z terenu nieruchomości); d)niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pochodzące z punktów na terenie Gminy Milicz, wymienionych w części II pkt 4 Opisu Przedmiotu Zamówienia dla Części 1 („OPZ”), stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. e) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne pochodzące z miejsc turystycznych i koszy ulicznych usytuowanych na terenie Gminy Milicz, uprzednio odebrane z w/w miejsc i przekazane Wykonawcy do dalszego transportu i zagospodarowania przez spółkę PGK „Dolina Baryczy” sp. z o.o. lub inny podmiot. 2. Zakresem zamówienia są objęte nieruchomości objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Gminy Milicz, tj. nieruchomości zamieszkałe, nieruchomości niezamieszkałe, nieruchomości mieszane, w tym: a)ogrody działkowe, b) domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku, c) cmentarz komunalny przy ul. Dojazdowej w Miliczu, d) następujące punkty / miejsca gromadzenia odpadów komunalnych na terenie Gminy Milicz: 1) Stawno przed szlabanem – początek ciągu pieszo – rowerowego przez groblę w kierunku Nowego Grodziska - „Przystanek 9. Staw Słoneczny Górny”, 2) Nowe Grodzisko – wiata kryta strzechą – wjazd na ciąg pieszo – rowerowy przez groblę w kierunku Stawna, 3) Przystań kajakowa – Sławoszowice, Jaz na Baryczy, 4) Przystań kajakowa – Milicz, ul. Krotoszyńska (DK15), 5) Przystań kajakowa – Sułów, ul. Leśna 20, Jaz na Baryczy, 6) Sułów, ul. Kolejowa – Sułów Milicki. Parking przy kolejce. e)miejsca turystyczne i kosze uliczne usytuowane na terenie Gminy Milicz - wyłącznie w zakresie ich odebrania od PGK „Dolina Baryczy” lub innego podmiotu do dalszego transportu i zagospodarowania. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa OPZ, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. W toku całego postępowania o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej openNexus, działającej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/milicz Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Przy użyciu środków komunikacji elektronicznej odbywa się w szczególności składanie: ofert, oświadczeń, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ), podmiotowych środków dowodowych, w tym oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, pełnomocnictwa i innych oświadczeń, dokumentów, wniosków, zawiadomień, a także bieżąca komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami. Sporządzanie i przekazywanie informacji, w tym dokumentów elektronicznych musi być zgodne z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. poz. 2452). W przypadku gdy dokumenty elektroniczne w postępowaniu, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. Dokumenty elektroniczne przekazywane w postępowaniu za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, są sporządzane w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Ogólne zasady korzystania z Platformy Zakupowej zostały opisane w Rozdziale 10 SWZ.
Interne KennungIFE.271.6.2026