See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Flytteudbud Sct. Olaiparken og Klosterparken
Beschreibung: Hermed udbydes to flytteopgaver, som er opdelt i to delkontrakter, for flytteopgaver for Kalundborg almennyttige boligselskaber. Det er estimeret, at der skal genhuses beboere fra henholdsvis 177 boliger og 154 boliger fra afdelingerne Sct. Olaiparken og Klosterparken. Det endelige antal flytninger der skal foretages, afhænger bl.a. af hvor mange permanente/midlertidige genhusninger der foreligger på tidspunktet for flytteopgavens udførelse samt af hvorledes renoveringen af afdelingerne skrider frem. Antallet af flytninger i tilbudslisten er således udtryk for et estimeret antal, som vil kunne ændre sig. Nærværende udbud gennemføres som et begrænset udbud og der vil således være en ansøgningsfase og en tilbudsfase. En økonomisk aktør udelukkes fra deltagelse, hvis den økonomiske aktør er omfattet af en af de obligatoriske udelukkelsesgrunde i udbudslovens § 134 a, 135, stk. 1-3 og § 136, stk. 1, nr. 1.-4. En økonomisk aktør udelukkes ligeledes, hvis den økonomiske aktør.
Vorherige Bekanntmachung: 390829-2024
Interne Kennung: Flytteudbud Sct. Olaiparken og Klosterparken
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Nærværende gennemføres som et begrænset udbud og er således opdelt i en ansøgningsfase og en tilbudsfase. Det er alene de udvalgte ansøgere som gives mulighed for at aflevere tilbud. Der henvises til udbudsmaterialet i øvrigt.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63121100 Lagerung, 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aftale om flytning Sct. Olaiparken
Beschreibung: Flytteopgave for et estimeret antal boliger på 177 boliger for Kalundborg Almennyttige Boligselskab, Sct. Olaiparken, afd. 1506 v/ DAB
Interne Kennung: Aftale om flytning for Kalundborg almennyttige Boligselskab, afd. Sct. Olaiparken
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 63120000 Lagerung und Lagerhaltung
Los: LOT-0002
Titel: Aftale om flytning Klosterparken
Beschreibung: Flytteopgave for et estimeret antal boliger på 154 boliger for Kalundborg Almennyttige Boligselskab, Klosterparken 1501 v/ DAB
Interne Kennung: Aftale om flytning for Kalundborg almennyttige Boligselskab, afd. Klosterparken