122112-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Straßentransport/-beförderung – Udbud af kørsel med EAT-skolemad
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kørsel med EAT-skolemad
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på kørsel med skolemad fra EAT's centralkøkken til de skoler i Københavns kommune som er tilmeldt den kommunale skolemadsordning.Ordregiver ønsker at indgå kontrakten med 1 leverandør, jf. udbudsbetingelserne.Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet (bilag A), mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i den tekniske specifikation (bilag 1). Derudover er der vedlagt en liste over de skoler som i øjeblikket er tilmeldt skolemadsordningen inklusive et kort over disses lokationer, samt en oversigt over leveringsmængderne af kasser med skolemad som har været leveret i perioden oktober - december 2025 (bilag 6)
Interne Kennung2025-0268492
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som offentligt udbud, hvilket indebærer, at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.Ordregiver gør opmærksom på, at der under offentligt udbud ikke gennemføres forhandlinger inden tildeling af en kontrakt, ligesom der heller ikke finder en kontraktforhandling sted efter tildeling af kontrakten.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern, 55523100 Auslieferung von Schulmahlzeiten, 63712000 Hilfstätigkeiten für den Straßenverkehr
5. Los
LosLOT-0000