2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på levering af Skole- og Svømmekørsel til Struer Kommune
Beschreibung: Den udbudte kørsel omhandler følgende kørselstyper:Skolebuskørsel, jf. folkeskolelovens § 26 samt tilhørende bekendtgørelse nr. 688 (2014):Kørsel til og fra undervisning på kommunens folkeskolerKørsel til svømning til/fra kommunens skoler
Interne Kennung: 270500228
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud efter Udbudsloven
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000