2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji górskiej (MRG3) w Nadleśnictwie Kamienna Góra w leśnictwie Sędzisław”
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następującego zadania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 12 do SWZ. Zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dane w postaci powierzchni, pojemności i objętości, należy traktować, jako minimalne i konieczne do uzyskania w ramach projektu. Zamawiający dopuszcza zwiększenie wskazanych parametrów. Zwiększenie wyżej wskazanych parametrów nie będzie skutkowało wzrostem kosztów realizacji zamówienia. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni roboczych od przekazania pytań do opracowania. c) pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następującego zadania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 12 do SWZ. Zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dane w postaci powierzchni, pojemności i objętości, należy traktować, jako minimalne i konieczne do uzyskania w ramach projektu. Zamawiający dopuszcza zwiększenie wskazanych parametrów. Zwiększenie wyżej wskazanych parametrów nie będzie skutkowało wzrostem kosztów realizacji zamówienia. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni roboczych od przekazania pytań do opracowania. c) pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych.