2. Verfahren
Verfahren
Titel: INZAMELING TEXTIEL VIA TEXTIELCONTAINERS OP STANDPLAATSEN EN RECYCLAGEPARKEN ECOWERF
Beschreibung: Inzameling, verwerking en herbestemming van textiel binnen het werkingsgebied van EcoWerf voor de gemeenten die beheersoverdracht gedaan hebben of in de toekomst nog zullen doen. Het ingezameld textiel moet maximaal (lokaal) hergebruikt worden. Indien hergebruik niet mogelijk is moet het textiel volgens de best beschikbare technologie verwerkt worden tot nieuwe grondstoffen en/of energie. Mogelijke andere verwerkingsmogelijkheden kunnen voorwerp uitmaken van de onderhandelingen, gelet op de snel wijzigende innovaties en regelgeving hieromtrent. De aanbestedende overheid verwijst daaromtrent naar voornamelijk Europese regelgeving en de richtlijnen van OVAM aangaande de textielverwerking die gepland staan en mogelijks dus van toepassing kunnen zijn op de uitvoering van de opdracht. De inzameling verloopt via volgende inzamelmethoden: - Inzameling via textielcontainers op bepaalde standplaatsen op het openbaar domein en/of privaat domein - Inzameling via textielcontainers op de recyclageparken Dit gebeurt idealiter op een niveau dat impact heeft op de aanbestedende overheid en haar omgeving omdat: - het de primaire consumptie van textiel in Vlaanderen negatief beïnvloedt; - het logistiek de minst belastende optie is, zowel naar CO2-uitstoot toe voor transport alsook impact op fileproblematiek; - het maximale transparantie biedt in de eindverwerking (waaronder herbestemming) van textiel. Aangezien wij de opdracht uitvoeren voor gemeenten die beheersoverdracht aan EcoWerf gedaan hebben, is het niet onbelangrijk dat de inzameling en verwerking op een positieve manier bijdragen tot de engagementen die lokale besturen hebben lopen in het kader van het realiseren van de SDG’s alsook de burgemeestersconvenanten, alsook de door de OVAM vooropgestelde doelstellingen inzake afvalpreventie en hergebruik. De opdrachtnemer heeft het recht om te beschikken over het ingezamelde textiel. De opdrachtnemer staat met eigen kost in voor de ophaling en afvoer van het textiel, ook voor het niet-hergebruikt en/of niet-gerecycleerd gedeelte. Het werkingsgebied van EcoWerf bestaat momenteel uit 28 gemeenten en steden in Oost-Brabant: Aarschot, Begijnendijk, Bekkevoort, Bertem, Bierbeek, Boortmeerbeek, Boutersem, Geetbets, Glabbeek, Haacht, Herent, Hoegaarden, Holsbeek, Huldenberg, Keerbergen, Kortenaken, Kortenberg, Landen, Leuven, Linter, Lubbeek, Oud-Heverlee, Rotselaar, Scherpenheuvel-Zichem, Tielt-Winge, Tienen, Tremelo en Zoutleeuw. Al deze gemeenten kunnen voor de inzameling en verwerking van textiel een beheersoverdracht doen. De uiteindelijke beheersoverdrachten zullen het werkingsgebied bepalen dat het voorwerp zal uitmaken bij de uitvoering van de raamovereenkomst. De kandidaten dienen er aldus rekening mee te houden dat het voorwerp van de opdracht potentieel betrekking zal hebben op het werkingsgebied van al deze gemeenten. Daarbij dient men rekening te houden met de mogelijke wijzigingen van beheersoverdrachten gedurende de looptijd van de raamovereenkomst.
Interne Kennung: 2025-AL-340
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2025-AL-340 - 1
Beschreibung: INZAMELING TEXTIEL VIA TEXTIELCONTAINERS OP STANDPLAATSEN EN RECYCLAGEPARKEN ECOWERF
Interne Kennung: 1