2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Miasta Wejherowa z opcjami
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasta Wejherowa z opcjami, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z ustawą o odpadach i ustawą o utrzymaniu o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, tj.: 1) przetworzenie odpadów komunalnych w instalacji do przetwarzania odpadów, 2) tymczasowe magazynowanie odpadów komunalnych. 2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje: 1) odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości oraz ich ewentualnego gromadzenia przed ich transportem odpowiednio do miejsca przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 2) transportu zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości lub miejsca ich czasowego gromadzenia, odpowiednio do miejsca ich przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 3) dostarczania pojemników i worków do nieruchomości w celu gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, takich jak: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) szkło, 3) papier, 4) metale i tworzywa sztuczne (obejmujące również opakowania wielomateriałowe), 5) bio (odpady kuchenne ulegające biodegradacji), 6) odpady zielone (odpady ulegające biodegradacji), 7) odpady wielkogabarytowe, 8) popioły z palenisk domowych. 4. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego zagospodarowanie 22 700,00 Mg odpadów komunalnych, w tym maksymalna ilość dla odpadu o kodzie: a) 20 03 01 (Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne): 11 200,00 Mg, b) 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)): 3 500,00 Mg, c) 20 01 08 (Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady)): 2 450,00 Mg, d) 15 01 02 (Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe)): 2 100,00 Mg, e) 15 01 07 (Opakowania ze szkła): 1 400,00 Mg, f) 20 03 07 (Odpady wielkogabarytowe): 1 400,00 Mg, g) 15 01 01 (Opakowania z papieru i tektury): 300,00 Mg, h) ex 20 01 99 (Popioły z palenisk domowych): 350,00 Mg, 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako: „Zamówienie Opcjonalne”) obejmującego: a) Opcję 1 (dalej jako „Opcja 1”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 5 600,00 Mg odpadu o kodzie 20 03 01 (Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne); b) Opcję 2 (dalej jako „Opcja 2”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 750,00 Mg odpadu o kodzie 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)); c) Opcję 3 (dalej jako „Opcja 3”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 225,00 Mg odpadu o kodzie 20 01 08 (Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady)); d) Opcję 4 (dalej jako „Opcja 4”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 050,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 02 (Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe)); e) Opcję 5 (dalej jako „Opcja 5”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 700,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 07 (Opakowania ze szkła); f) Opcję 6 (dalej jako „Opcja 6”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 700,00 Mg odpadu o kodzie 20 03 07 (Odpady wielkogabarytowe); g) Opcję 7 (dalej jako „Opcja 7”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 150,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 01 (Opakowania z papieru i tektury); h) Opcję 8 (dalej jako „Opcja 8”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 175,00 Mg odpadu o kodzie ex 20 01 99 (Popioły z palenisk domowych). 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości przekazanych odpadów komunalnych (opcja ujemna), w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4 pkt 1, nie więcej jednak niż o: 1) 5% dla odpadów o kodzie: 15 01 02; 2) 10% dla odpadów o kodach: 15 01 07, ex 20 01 99; 3) 100% dla odpadów o kodzie: 15 01 01 przy czym wskazane ograniczenia ilości będą liczone odrębnie dla każdego rodzaju (kodu) odpadu. 6. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: WZPiFZ.271.24.2025.BJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, a składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasta Wejherowa z opcjami, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z ustawą o odpadach i ustawą o utrzymaniu o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, tj.: 1) przetworzenie odpadów komunalnych w instalacji do przetwarzania odpadów, 2) tymczasowe magazynowanie odpadów komunalnych. 2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje: 1) odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości oraz ich ewentualnego gromadzenia przed ich transportem odpowiednio do miejsca przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 2) transportu zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości lub miejsca ich czasowego gromadzenia, odpowiednio do miejsca ich przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 3) dostarczania pojemników i worków do nieruchomości w celu gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, takich jak: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) szkło, 3) papier, 4) metale i tworzywa sztuczne (obejmujące również opakowania wielomateriałowe), 5) bio (odpady kuchenne ulegające biodegradacji), 6) odpady zielone (odpady ulegające biodegradacji), 7) odpady wielkogabarytowe, 8) popioły z palenisk domowych. 4. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: 1) wykonanie zamówienia podstawowego (dalej jako: „Zamówienie Podstawowe”) obejmującego zagospodarowanie 22 700,00 Mg odpadów komunalnych, w tym maksymalna ilość dla odpadu o kodzie: a) 20 03 01 (Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne): 11 200,00 Mg, b) 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)): 3 500,00 Mg, c) 20 01 08 (Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady)): 2 450,00 Mg, d) 15 01 02 (Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe)): 2 100,00 Mg, e) 15 01 07 (Opakowania ze szkła): 1 400,00 Mg, f) 20 03 07 (Odpady wielkogabarytowe): 1 400,00 Mg, g) 15 01 01 (Opakowania z papieru i tektury): 300,00 Mg, h) ex 20 01 99 (Popioły z palenisk domowych): 350,00 Mg, 2) wykonanie zamówienia opcjonalnego (dalej jako: „Zamówienie Opcjonalne”) obejmującego: a) Opcję 1 (dalej jako „Opcja 1”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 5 600,00 Mg odpadu o kodzie 20 03 01 (Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne); b) Opcję 2 (dalej jako „Opcja 2”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 750,00 Mg odpadu o kodzie 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)); c) Opcję 3 (dalej jako „Opcja 3”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 225,00 Mg odpadu o kodzie 20 01 08 (Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady)); d) Opcję 4 (dalej jako „Opcja 4”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 1 050,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 02 (Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe)); e) Opcję 5 (dalej jako „Opcja 5”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 700,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 07 (Opakowania ze szkła); f) Opcję 6 (dalej jako „Opcja 6”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 700,00 Mg odpadu o kodzie 20 03 07 (Odpady wielkogabarytowe); g) Opcję 7 (dalej jako „Opcja 7”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 150,00 Mg odpadu o kodzie 15 01 01 (Opakowania z papieru i tektury); h) Opcję 8 (dalej jako „Opcja 8”) polegającą na zagospodarowaniu maksymalnie 175,00 Mg odpadu o kodzie ex 20 01 99 (Popioły z palenisk domowych). 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości przekazanych odpadów komunalnych (opcja ujemna), w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4 pkt 1, nie więcej jednak niż o: 1) 5% dla odpadów o kodzie: 15 01 02; 2) 10% dla odpadów o kodach: 15 01 07, ex 20 01 99; 3) 100% dla odpadów o kodzie: 15 01 01 przy czym wskazane ograniczenia ilości będą liczone odrębnie dla każdego rodzaju (kodu) odpadu. 6. Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia przewiduje zastosowanie opcji na zasadach określonych w SWZ. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.