See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa spójności komunikacyjnej północno-zachodniej strefy przemysłowej w Pile – II etap
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania: „Budowa spójności komunikacyjnej północno-zachodniej strefy przemysłowej w Pile – II etap”. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część 1 – Budowa drogi zbiorczej z infrastrukturą w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Część 2 – Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody Piła Gładyszewo. Każda część stanowi oddzielny przedmiot zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części. Zamówienie dofinansowywane jest z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – wstępna promesa dofinansowania nr Edycja7RSP /2023/116/PolskiLad.
Interne Kennung: BZP.271.PN.25.2024
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1- Budowa drogi zbiorczej z infrastrukturą w trybie „zaprojektuj i wybuduj”
Beschreibung: 1. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” odcinka drogi zbiorczej wraz z infrastrukturą drogową i sieciami wod.-kan. W rejonie lotniska w Pile w ramach zadania pn.: „Budowa spójności komunikacyjnej północno-zachodniej strefy przemysłowej w Pile – II etap”, na które składają się: 1) Dla odcinka miejskiego II etapu drogi (długość ok. 0,74 km): a) jezdni wraz z chodnikami i ciągiem pieszo-rowerowym; b) oświetlenia ulicznego jezdni i ścieżki rowerowej; c) kanału technologicznego; d) odwodnienia na odcinku miejskim (brak jest zbiorczej kanalizacji deszczowej); e) sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej; f) sieci wodociągowej. 2) Dla odcinka pozamiejskiego II etapu drogi (długość ok. 2,76 km): a) jezdni; b) ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem; c) kanału technologicznego; d) odwodnienia powierzchniowego; e) skrzyżowania z drogą gminną. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym (PFU) stanowiącym wraz z innymi dokumentami zał. nr 7 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót oraz wymagania Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia w części 1 określa Program funkcjonalno-użytkowy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wydane uzgodnienia, opinie oraz inne udostępnione dokumenty – zał. nr 7 do SWZ. 4. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z całą dokumentacją oraz dołożyć największej staranności w celu prawidłowego sporządzenia ofert, a zwłaszcza rzetelnego wyliczenia ceny oferty adekwatnej dla realizacji przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający informuje, że załączone przedmiary robót należy traktować jako dokumenty informacyjne, nie mogą one stanowić jedynej podstawy do wyliczenia ceny oferty. 6. Zamawiający zaleca, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca planowanych prac budowlanych, celem zapoznania się z warunkami realizacji przedsięwzięcia oraz wszystkimi uwarunkowaniami terenowymi, kolizjami itd. 7. Wizji lokalnej można dokonać najpóźniej w przeddzień terminu składania ofert od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Przeprowadzenie wizji lokalnej może odbyć się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z osobą wskazaną do kontaktów przez zamawiającego w SWZ. Zamawiający nie przewiduje wyjaśnień podczas wizji lokalnej, wizja ma służyć okazaniu terenu robót budowlanych. Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, obejmujących wykonanie robót drogowych związanych z budową drogi zbiorczej, oświetlenia ulicznego, sieci wod-kan. Wysokość wynagrodzenia będzie obliczana wg zasad określonych w umowie.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2- Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody Piła Gładyszewo.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę istniejącej stacji uzdatniania wody w miejscowości Piła Gładyszewo w Pile. Budynek SUW znajduje się na działce nr 3/8, zlokalizowanej w obrębie: 0001 Piła 1, Gmina: Piła – Miasto 301901_1, województwo wielkopolskie i posiada powierzchnię 0,2535 ha. Pomieszczenia SUW nie będą przeznaczone na stały pobyt ludzi. Łączny czas przebywania tych samych osób będzie krótszy niż 2 godziny w ciągu doby, praca tych osób polegać będzie na krótkotrwałym przebywaniu związanym z dozorem oraz konserwacją urządzeń i maszyn oraz utrzymaniem ich w czystości i porządku. Stacja Uzdatniania Wody będzie pracować całkowicie automatycznie, a sterowanie realizowane będzie za pomocą sterownika AKPiA. Wszystkie dane o pracy stacji oraz podgląd wizyjny terenu przesyłany będzie do stacji SUW Wałecka. 2. Zakres Przebudowy Stacji Uzdatniania Wody obejmuje: 1) w części technologicznej: a) całkowitą wymianę urządzeń i rur w budynku SUW (z wyłączeniem rurociągów tłocznych z istniejących studni) oraz likwidację hydroforów, b) budowę zbiorników retencyjnych, c) zastosowanie filtrów ciśnieniowych pospiesznych tradycyjnych ze złożem piaskowo-żwirowym płukanych powietrzem i wodą, d) wykonanie nowego układu napowietrzania, e) wymianę pomp w studniach na pompy o niższej wysokości podnoszenia, f) instalacja pompowni II°, g) wykonanie układu odprowadzania wód nadosadowych z płukania filtrów do gruntu (drenaż rozsączający), h) wentylację hali filtrów wraz z osuszaniem, i) wykonanie nowego układu dezynfekcji wody. 2) w części elektrycznej i AKPiA: a) wykonanie automatyki sterowania układem technologicznym SUW Gładyszewo, b) wykonanie instalacji elektrycznej w budynku stacji uzdatniania, c) wykonanie instalacji oświetlenia terenu, d) wykonanie instalacji monitoringu i zabezpieczenia obiektu stacji uzdatniania, e) wykonanie przesyłu danych do dyspozytorni SUW Wałecka, f) wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kWp. 3) w części architektoniczno-konstrukcyjnej i PZT: a) wykonanie fundamentów pod mieszacz wodno-powietrzny – 2 szt., b) przebudowa fundamentów pod filtry ciśnieniowe – 4 szt., c) wydzielenie z kubatury budynku: hali filtrów, pomieszczenia WC, pomieszczenia chlorowni wody oraz pomieszczenia rozdzielni elektrycznej, d) wykonanie fundamentów pod terenowe zbiorniki retencyjne prefabrykowane – 2 szt., e) wykonanie osadnika wód popłucznych – 1 szt., f) wykonanie ocieplenia budynku wraz z nową kolorystyką zgodną z wymaganiami i standardami kolorystycznymi MWiK, g) wykonie nowych warstw wykończeniowych posadzek, h) ogrodzenie terenu SUW wraz z konieczną infrastrukturą, i) pomniejszenie istniejącego otworu bramowego, j) wykonanie drzwi zewnętrznych z pomieszczenia chlorowni i rozdzielni elektrycznej. 4) Rozruch techniczny i technologiczny wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych końcowych uzgodnień, odbiorów, sprawdzeń, dopuszczeń oraz uzyskanie decyzji na użytkowanie. Zakres przedmiotu zamówienia nie obejmuje wykonania: - uzbrojenia studni ST4, - ogrodzenia i zagospodarowania studni ST4, - przyłącza wody, energetycznego i światłowodowego do studni ST4. 3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót oraz wymagania Zamawiającego w odniesieniu do części 2 zamówienia określa dokumentacja techniczna, stanowiąca zał. nr 8 do SWZ. 4. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z całą dokumentacją oraz dołożyć największej staranności w celu prawidłowego sporządzenia oferty, a zwłaszcza rzetelnego wyliczenia ceny oferty adekwatnej dla realizacji przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający zaleca, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca planowanych prac budowlanych, celem zapoznania się z warunkami realizacji przedsięwzięcia oraz wszystkimi uwarunkowaniami terenowymi, kolizjami itd. 6. Wizji lokalnej można dokonać najpóźniej w przeddzień terminu składania ofert od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Przeprowadzenie wizji lokalnej może odbyć się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z osobą wskazaną do kontaktów przez zamawiającego w SWZ. Zamawiający nie przewiduje wyjaśnień podczas wizji lokalnej, wizja ma służyć okazaniu terenu robót budowlanych. 7. Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje udzielenie w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, obejmujących przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody oraz zagospodarowanie terenu. Wysokość wynagrodzenia będzie obliczana wg zasad określonych w umowie.
Interne Kennung: 2