2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie odpadów dostarczanych do PSZOK, z terenu Miasta Biłgoraja od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie odpadów dostarczanych do PSZOK, z terenu Miasta Biłgoraja od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025r. 4.1.1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, 2) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: a) metale i tworzywa sztuczne, w tym opakowania wielomateriałowe; b) papier i tekturę; c) szkło; d) bioodpady; e) popiół. 3) odbiór i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych dostarczonych przez mieszkańców do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), a) papieru, b) metali, c) tworzyw sztucznych, d) szkła, e) odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, f) bioodpadów, g) odpadów niebezpiecznych (z wyłączeniem odpadów zawierających azbest), h) przeterminowanych leków i chemikaliów, i) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, j) zużytych baterii i akumulatorów, k) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, l) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, ł) zużytych opon, m) tekstyliów, n) drewna, o) popiołów pochodzących z palenisk domowych, p) odpadów budowlanych i rozbiórkowych. 4) utworzenie i prowadzenie na terenie Miasta Biłgoraja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przyjmowanie, zbieranie i zagospodarowanie dostarczonych przez mieszkańców lub zarządców nieruchomości zamieszkałych odpadów komunalnych. PSZOK będzie miejscem zbiórki i czasowego magazynowania. Odpady zebrane w PSZOK będą przekazywane do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U.2023.1587 t.j.) 5) zorganizowanie na terenie miasta Biłgoraja objazdowej zbiórki odpadów mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, metali, zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, zużytych opon z samochodów osobowych, tekstyliów, chemikaliów i opakowań po chemikaliach, olejów silnikowych, tłuszczów spożywczych, drewna, dwa razy w ciągu roku. Ponadto w styczniu 2025 r. (w terminie ustalonym z Zamawiającym) z nieruchomości zamieszkałych dokonać odbioru, transportu i zagospodarowania choinek wystawionych po okresie świątecznym – bioodpady. Odpady zebrane podczas objazdowej zbiórki należy traktować jako selektywnie zebrane odpady komunalne. 6) Utworzenie i prowadzenie na terenie Miasta Biłgoraja, od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15. 00, Biura Obsługi Mieszkańców, które będzie przyjmowało skargi od mieszkańców, wydawało worki do selektywnej zbiórki odpadów oraz prowadziło działania informacyjno – edukacyjne (ulotki informacyjno – edukacyjne, naklejki na pojemniki, kolportaż harmonogramu wywozu odpadów). 4.1.2. Usługa obejmuje również: 1) wyposażenie nieruchomości o zabudowie mieszkalnej wielorodzinnej w pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych: a) papier, b) metal i tworzywa sztuczne, c) popiół, d) szkło, e) bioodpady. 2) wyposażenie właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, na których zamieszkują mieszkańcy w worki na odpady do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych: a) papier, b) metal i tworzywa sztuczne, c) popiół. 3) wyposażenie właścicieli nieruchomości jednorodzinnych, na których zamieszkują mieszkańcy w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych: a) szkło, b) bioodpady. 4) pojemniki i worki przeznaczone do gromadzenia odpadów segregowanych powinny posiadać kolorystykę oraz nadruk zawierający informację o ich przeznaczeniu zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), 5) utrzymanie pojemników na szkło i bioodpady w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym na posesjach jednorodzinnych oraz utrzymanie w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym miejsc gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia wynikającego z przepełnienia pojemników przy nieruchomościach o zabudowie wielorodzinnej, 6) odbiór przeterminowanych leków z pojemników rozmieszczonych w punktach aptecznych oraz zużytych baterii z pojemników rozmieszczonych w budynkach placówek oświatowych i w budynkach administracji publicznej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ 4.2 Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału na części z następujących powodów: Podział zamówienia na części jest technicznie niemożliwy. Zamawiający nie jest w stanie określić technicznie podziału w jaki sposób i w jakim zakresie różni Wykonawcy mogliby wykonać w w/w przedmiot zamówienia. Brak podziału niniejszego zamówienia na części nie wpływa na ograniczenie dostępności na rynku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Każda firma działająca na rynku gospodarki odpadami ma dostęp do niniejszego zamówienia. 4.3 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4.4 Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 584382-2024
Interne Kennung: SI.271.15.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie odpadów dostarczanych do PSZOK, z terenu Miasta Biłgoraja od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r
Beschreibung: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) oraz zagospodarowanie odpadów dostarczanych do PSZOK, z terenu Miasta Biłgoraja od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r