2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi przewozu ładunku pocztowego transportem samochodowym (usługa AM) do Wielkiej Brytanii dla RL Wschód
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie samochodowych kursów liniowych w ruchu międzynarodowym na rzecz Zamawiającego, tj. Usługę AM, polegającej na przewożeniu transportem drogowym Przesyłek, których zawartość będą stanowiły Przesyłki pocztowe, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia Przesyłek do przewozu w miejscu i terminie określonym w Harmonogramie realizacji Usługi AM, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy i wydania Przesyłek przyjętych do przewozu w miejscu określonym w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia Usługi AM Wykonawca zobowiązuje się, że pojazd, przy wykorzystaniu którego przewożone są Przesyłki, przyjedzie do miejsca wydania Przesyłek w terminie określonym w Harmonogramie realizacji Usługi AM, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy.
Interne Kennung: BZ.26.23.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Relacja kursu: Warszawa - Longley – Coventry (Wielka Brytania) 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie samochodowych kursów liniowych w ruchu międzynarodowym na rzecz Zamawiającego, tj. Usługę AM, polegającej na przewożeniu transportem drogowym Przesyłek, których zawartość będą stanowiły Przesyłki pocztowe, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany do przyjęcia Przesyłek do przewozu w miejscu i terminie określonym w Harmonogramie realizacji Usługi AM, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy i wydania Przesyłek przyjętych do przewozu w miejscu określonym w tym załączniku. 2. W ramach świadczenia Usługi AM Wykonawca zobowiązuje się, że pojazd, przy wykorzystaniu którego przewożone są Przesyłki, przyjedzie do miejsca wydania Przesyłek w terminie określonym w Harmonogramie realizacji Usługi AM, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu umowy. 3. Wolumen kursów dla zamówienia podstawowego oraz prawa opcji: - Maksymalna liczba kursów (z prawem opcji): 83 - Liczba kursów objęta tzw. prawem opcji: 25 - Liczba kursów objęta tzw. zamówieniem podstawowym: 58. 4. Kategoria pojazdu: IVb 5. W przypadku, gdy wysokość wynagrodzenia należnego za wykonanie usługi nie osiągnie wysokości maksymalnego wynagrodzenie za świadczenie usługi, czas przez który Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi, może zostać przedłużony o 3 miesiące, lecz nie dłużej niż do chwili, gdy wysokość wynagrodzenia za świadczenie usługi należnego Wykonawcy zgodnie z umową osiągnie wysokość wynagrodzenia maksymalnego za świadczenie usługi. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy usług, w trybie zamówienia z wolnej ręki, na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zgodnego z przedmiotem zamówienia, w szczególności w przypadku, gdy niezbędna będzie kontynuacja zamówienia pozwalająca na zabezpieczenie potrzeb Zamawiającego, w szczególności, gdy wyczerpaniu ulegnie kwota określona w umowie lub upłynie okres, na jaki umowa została zawarta: 1) Zamówienia zostaną udzielone na warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia ze zmianami wynikającymi z potrzeb Zamawiającego, jednakże nie wykraczającymi poza wymagania opisane w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy. 2) Łączny okres wykonania zamówień udzielonych na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP nie przekroczy okresu 12 miesięcy. 3) Udzielenie zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP warunkowane będzie: - należytym wykonaniem przy Wykonawcę zamówienia podstawowego, - dysponowanie przez Zamawiającego środkami finansowymi na jego realizację. 4) Zamawiający zamówienia na podstawie art. 388 pkt 2) lit. c) PZP udzielał będzie na warunkach wynikających z projektu umowy załączonego do SWZ, natomiast przedmiotem negocjacji z Wykonawcą będzie, w szczególności cena za realizację przedmiotu zamówienia. 5) Zakres powyższych zamówień polegać będzie na powtórzeniu usług z zamówienia podstawowego i obejmować następującą ilość kursów: - Maksymalna liczba kursów (z prawem opcji): 41 - Liczba kursów objęta tzw. prawem opcji: 12 - Liczba kursów objęta tzw. zamówieniem podstawowym: 29.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, jeżeli łączna liczba kursów wykonanych przez Wykonawcę w terminie 8 miesięcy od dnia rozpoczęcia świadczenia Usługi AM przekroczy 57 kursów, przesyłając Wykonawcy nie później niż 1 miesiąc przed dniem, w którym upływa okres świadczenia Usługi AM określony w § 3 ust. 2 projektu mowy. Zamawiający może powiadomić Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji raz lub wiele razy. Niepowiadomienie Wykonawcy o skorzystaniu z prawa opcji w ww. terminie oznacza, że Zamawiający nie będzie korzystał z prawa opcji. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nie skorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.