See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przewozów osób w krajowym transporcie drogowym w powiatowych przewozach pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Tatrzańskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługi w zakresie przewozów osób w krajowym transporcie drogowym w powiatowych przewozach pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Tatrzańskiego. 2. Świadczenie usług w zakresie przewozów osób w krajowym transporcie drogowym w powiatowych przewozach pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Tatrzańskiego zostało podzielone na 4 (cztery) Pakiety [zwane dalej także „Częściami”], które to w szczególności obejmują wykonanie następującego zakresu usług: Pakiet – nr 1 Linia nr 1: Czarna Góra Zagóra – Zakopane przez Jurgów, Brzegi, Linia nr 2: Leśnica – Zakopane przez Bukowinę Tatrzańską, Linia nr 3: Groń – Zakopane przez Białkę Tatrzańską. Pakiet – nr 2 Linia nr 4: Małe Ciche – Zakopane przez Poronin, Frączkówkę, Linia nr 5: Murzasichle – Zakopane przez Poronin, Majerczykówkę. Pakiet – nr 3 Linia nr 6: Leszczyny – Zakopane przez Suche, Linia nr 7: Gliczarów Dolny – Zakopane przez Biały Dunajec, Linia nr 8: Gliczarów Górny – Zakopane przez Biały Dunajec. Pakiet – nr 4 Linia nr 9: Witów – Zakopane przez Groń, Rysulówkę, Linia nr 10: Witów – Zakopane przez Dzianisz Dolny. 3. Opłaty za przejazd obowiązują w wysokości wynikającej z oferty Operatora, nie wyższej jednak niż określone w załączniku nr 1 Uchwały nr XV/109/25 Rady Powiatu Tatrzańskiego z dnia 11 września 2025 roku w sprawie ustalenia maksymalnych cen i opłat oraz opłat dodatkowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej na terenie Powiatu Tatrzańskiego (Dz. Urz. z 2025 roku, poz. 5224). Opłaty te wnoszą osoby korzystające z usług Operatora. 4. Rozkłady jazdy linii, o których mowa powyżej, stanowią Załącznik nr 1 do projektu Umowy. 5. Operator musi posiadać ważne zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego w zakresie krajowego przewozu osób, lub ważną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, lub ważną licencję na wykonywanie międzynarodowego zarobkowego przewozu osób autokarem lub autobusem, lub ważną licencję wspólnotową, wydaną na podstawie art. 4 ust. 1 albo art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 14 listopada 2003 roku o zmianie ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. z 2003 roku, nr 211, poz. 2050, ze zm.). 6. Usługi przewozowe winny być wykonywane autobusami w pełni sprawnymi technicznie (według wymogów ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy), przystosowanymi do przewozu osób w komunikacji powiatowej oraz: 1) Autobusami liniowymi posiadającymi liczbę miejsc minimum 30, lecz nie więcej niż 45, spełniającymi co najmniej normę emisji spalin EURO VI, których długość nie będzie przekraczać 10 m, w ilości nie mniejszej niż: a) dla Pakietu nr 1 – 4 autobusy liniowe, b) dla Pakietu nr 2 – 3 autobusy liniowe, c) dla Pakietu nr 3 – 4 autobusy liniowe, d) dla Pakietu nr 4 – 2 autobusy liniowe. 2) Autobusami rezerwowymi dla każdej z części zadania, w ilości nie mniejszej, niż 1 autobus rezerwowy na 4 autobusy liniowe, posiadającymi liczbę miejsc minimum 25 lecz nie więcej niż 45, spełniającymi co najmniej normę emisji spalin EURO VI, których długość nie przekroczy 10 m. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 8. Pozostałe wymagania Opisu Przedmiotu Zamówienia dotyczące w szczególności: wymaganych parametrów technicznych autobusów, parametrów jakościowych świadczonych usług, warunków rozliczenia usługi oraz kontroli realizacji usługi przewozowej zostały zawarte w puntach 4.3 – 4.80 przedmiotowej SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 727008-2025
Interne Kennung: ZP.272.24.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: 1. Świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich w ramach linii komunikacyjnych: Linia nr 1: Czarna Góra Zagóra – Zakopane przez Jurgów, Brzegi Linia nr 2: Leśnica – Zakopane przez Bukowinę Tatrzańską Linia nr 3: Groń – Zakopane przez Białkę Tatrzańską z honorowaniem uprawnień do ulg i zwolnień z opłat, wynikających z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (j.t. Dz. U. z 2024 roku, poz. 380). Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów stanowią przychód Wykonawcy [zwanego dalej także „Operatorem”]. 2. Całkowita wielkość Pracy Eksploatacyjnej do realizacji przedmiotu zamówienia (tj. w okresie obowiązywania Umowy) będzie wynosiła łącznie 1 052 160 wozokilometrów [zwanych dalej także „wzkm”], w tym: a) w 2026 roku – 350 400 wzkm, b) w 2027 roku – 350 400 wzkm, c) w 2028 roku – 351 360 wzkm. 3. Maksymalną wartość zamówienia oszacowano na kwotę: 3 503 692,80 PLN. 4. Maksymalna wartość wynagrodzenia za wozokilometr – 3,33 zł. 5. Zamawiający zastrzega, że wielkość realizowanej pracy eksploatacyjnej, o której mowa w pkt. 2) może się wahać w przedziale - 20% rocznie. 6. Szczegółowy opis i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt Umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 7. Realizacja usług będących przedmiotem zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy wybranemu w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą pzp. 8. Najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem rzeczowej realizacji usługi Wykonawca: a) będzie dysponował minimum 4 autobusami oraz 1 autobusem rezerwowym, spełniającymi warunki techniczne oraz parametry techniczno–użytkowe, określone w punktach 4.27 – 4.29 niniejszej SWZ, b) będzie dysponował kierowcami (wliczając Wykonawcę osobiście wykonującego przewozy), którzy będą świadczyć usługi będące przedmiotem postępowania, c) uruchomi w przeznaczonych do obsługi linii autobusach system monitorujący GPS, na warunkach i w terminie wskazanym przez Zamawiającego, d) będzie posiadał zgody właścicieli lub zarządców na korzystanie z przystanków określonych w projektowanym rozkładzie jazdy, e) zapewni, że wszyscy zatrudnieni przez Wykonawcę lub współpracujący z wykonawcą kierowcy oraz sam Wykonawca, jeżeli osobiście wykonuje przewozy, w okresie wykonywania usługi spełniają wymogi dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami, do których kierowania wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kwalifikacji zawodowych w zakresie kategorii D prawa jazdy, określone w rozdziale 7a ustawy o transporcie drogowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: 1. Świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich w ramach linii komunikacyjnych: Linia nr 4: Małe Ciche – Zakopane przez Poronin, Frączkówkę Linia nr 5: Murzasichle – Zakopane przez Poronin, Majerczykówkę z honorowaniem uprawnień do ulg i zwolnień z opłat, wynikających z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (j.t. Dz. U. z 2024 roku, poz. 380). Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów stanowią przychód Wykonawcy [zwanego dalej także „Operatorem”]. 2. Całkowita wielkość Pracy Eksploatacyjnej do realizacji przedmiotu zamówienia (tj. w okresie obowiązywania Umowy) będzie wynosiła łącznie 554 576 wozokilometrów [zwanych dalej także „wzkm”], w tym: a) w 2026 roku – 184 690 wzkm, b) w 2027 roku – 184 690 wzkm, c) w 2028 roku – 185 196 wzkm. 3. Maksymalną wartość zamówienia oszacowano na kwotę: 1 846 738,10 PLN. 4. Maksymalna wartość wynagrodzenia za wozokilometr – 3,33 zł. 5. Zamawiający zastrzega, że wielkość realizowanej pracy eksploatacyjnej, o której mowa w pkt. 2) może się wahać w przedziale - 20% rocznie. 6. Szczegółowy opis i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt Umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 7. Realizacja usług będących przedmiotem zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy wybranemu w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą pzp. 8. Najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem rzeczowej realizacji usługi Wykonawca: a) będzie dysponował minimum 3 autobusami oraz 1 autobusem rezerwowym, spełniającymi warunki techniczne oraz parametry techniczno–użytkowe, określone w punktach 4.27 – 4.29 niniejszej SWZ, b) będzie dysponował kierowcami (wliczając Wykonawcę osobiście wykonującego przewozy), którzy będą świadczyć usługi będące przedmiotem postępowania, c) uruchomi w przeznaczonych do obsługi linii autobusach system monitorujący GPS, na warunkach i w terminie wskazanym przez Zamawiającego, d) będzie posiadał zgody właścicieli lub zarządców na korzystanie z przystanków określonych w projektowanym rozkładzie jazdy, e) zapewni, że wszyscy zatrudnieni przez Wykonawcę lub współpracujący z wykonawcą kierowcy oraz sam Wykonawca, jeżeli osobiście wykonuje przewozy, w okresie wykonywania usługi spełniają wymogi dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami, do których kierowania wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kwalifikacji zawodowych w zakresie kategorii D prawa jazdy, określone w rozdziale 7a ustawy o transporcie drogowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: 1. Świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich w ramach linii komunikacyjnych: Linia nr 6: Leszczyny – Zakopane przez Suche Linia nr 7: Gliczarów Dolny – Zakopane przez Biały Dunajec Linia nr 8: Gliczarów Górny – Zakopane przez Biały Dunajec z honorowaniem uprawnień do ulg i zwolnień z opłat, wynikających z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (j.t. Dz. U. z 2024 roku, poz. 380). Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów stanowią przychód Wykonawcy [zwanego dalej także „Operatorem”]. 2. Całkowita wielkość Pracy Eksploatacyjnej do realizacji przedmiotu zamówienia (tj. w okresie obowiązywania Umowy) będzie wynosiła łącznie 778 160 wozokilometrów [zwanych dalej także „wzkm”], w tym: a) w 2026 roku – 259 150 wzkm, b) w 2027 roku – 259 150 wzkm, c) w 2028 roku – 259 860 wzkm. 3. Maksymalną wartość zamówienia oszacowano na kwotę: 2 591 272,80 PLN. 4. Maksymalna wartość wynagrodzenia za wozokilometr – 3,33 zł. 5. Zamawiający zastrzega, że wielkość realizowanej pracy eksploatacyjnej, o której mowa w pkt. 2) może się wahać w przedziale - 20% rocznie. 6. Szczegółowy opis i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt Umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 7. Realizacja usług będących przedmiotem zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy wybranemu w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą pzp. 8. Najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem rzeczowej realizacji usługi Wykonawca: a) będzie dysponował minimum 4 autobusami oraz 1 autobusem rezerwowym, spełniającymi warunki techniczne oraz parametry techniczno–użytkowe, określone w punktach 4.27 – 4.29 niniejszej SWZ, b) będzie dysponował kierowcami (wliczając Wykonawcę osobiście wykonującego przewozy), którzy będą świadczyć usługi będące przedmiotem postępowania, c) uruchomi w przeznaczonych do obsługi linii autobusach system monitorujący GPS, na warunkach i w terminie wskazanym przez Zamawiającego, d) będzie posiadał zgody właścicieli lub zarządców na korzystanie z przystanków określonych w projektowanym rozkładzie jazdy, e) zapewni, że wszyscy zatrudnieni przez Wykonawcę lub współpracujący z wykonawcą kierowcy oraz sam Wykonawca, jeżeli osobiście wykonuje przewozy, w okresie wykonywania usługi spełniają wymogi dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami, do których kierowania wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kwalifikacji zawodowych w zakresie kategorii D prawa jazdy, określone w rozdziale 7a ustawy o transporcie drogowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4
Beschreibung: 1. Świadczenie usługi publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich w ramach linii komunikacyjnych: Linia nr 9: Witów – Zakopane przez Groń, Rysulówkę Linia nr 10: Witów – Zakopane przez Dzianisz Dolny z honorowaniem uprawnień do ulg i zwolnień z opłat, wynikających z przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1992 roku o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (j.t. Dz. U. z 2024 roku, poz. 380). Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów stanowią przychód Wykonawcy [zwanego dalej także „Operatorem”]. 2. Całkowita wielkość Pracy Eksploatacyjnej do realizacji przedmiotu zamówienia (tj. w okresie obowiązywania Umowy) będzie wynosiła łącznie 496 488 wozokilometrów [zwanych dalej także „wzkm”], w tym: a) w 2026 roku – 165 345 wzkm, b) w 2027 roku – 165 345 wzkm, c) w 2028 roku – 165 798 wzkm. 3. Maksymalną wartość zamówienia oszacowano na kwotę: 1 653 305,10 PLN. 4. Maksymalna wartość wynagrodzenia za wozokilometr – 3,33 zł. 5. Zamawiający zastrzega, że wielkość realizowanej pracy eksploatacyjnej, o której mowa w pkt. 2) może się wahać w przedziale - 20% rocznie. 6. Szczegółowy opis i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawiera projekt Umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. 7. Realizacja usług będących przedmiotem zamówienia zostanie powierzona Wykonawcy wybranemu w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą pzp. 8. Najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem rzeczowej realizacji usługi Wykonawca: a) będzie dysponował minimum 2 autobusami oraz 1 autobusem rezerwowym, spełniającymi warunki techniczne oraz parametry techniczno–użytkowe, określone w punktach 4.27 – 4.29 niniejszej SWZ, b) będzie dysponował kierowcami (wliczając Wykonawcę osobiście wykonującego przewozy), którzy będą świadczyć usługi będące przedmiotem postępowania, c) uruchomi w przeznaczonych do obsługi linii autobusach system monitorujący GPS, na warunkach i w terminie wskazanym przez Zamawiającego, d) będzie posiadał zgody właścicieli lub zarządców na korzystanie z przystanków określonych w projektowanym rozkładzie jazdy, e) zapewni, że wszyscy zatrudnieni przez Wykonawcę lub współpracujący z wykonawcą kierowcy oraz sam Wykonawca, jeżeli osobiście wykonuje przewozy, w okresie wykonywania usługi spełniają wymogi dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami, do których kierowania wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kwalifikacji zawodowych w zakresie kategorii D prawa jazdy, określone w rozdziale 7a ustawy o transporcie drogowym.
Interne Kennung: Pakiet nr 4