2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3)”- IV postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Augustów.
Interne Kennung: SA.270.4.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W związku z pilną potrzebą wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej dla Kompleksowego Projektu Adaptacji lasów i leśnictwa do Zmian Klimatu – Mała Retencja oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej na terenach Nizinnych – Kontynuacja (MRN3), uzasadnia się skrócenie terminu składania ofert. Niniejsze postępowanie jest czwartą próbą wyłonienia wykonawcy. Pierwsze trzy postępowania, wszczęte odpowiednio 01 kwietnia, 10 czerwca i 08 sierpnia 2025 roku, zostały unieważnione. Skutkuje to ośmiomiesięcznym opóźnieniem w realizacji projektu, co stwarza poważne ryzyko niezakończenia działań w ramach czasowych wynikających z Harmonogramu Realizacji Projektu zaakceptowanego przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ). Moment zakończenia realizacji projektu tj. odbioru końcowego robót budowlanych zakończony być musi do końca czerwca 2028 r. Szacuje się, że pierwsze dwa etapy tj. wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej i opracowanie wstępnej koncepcji projektowej oraz sporządzenie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń pozwalających na budowę zaprojektowanych urządzeń wodnych trwać mogą ok. 12 miesięcy. Następnie konieczne będzie przeprowadzenie postępowania i wyłonienie wykonawcy. Same prowadzenie robót budowlanych trwać może kolejne kilkanaście miesięcy, gdyż termin budowy urządzeń hydrotechnicznych dostosowany być musi do wymagań ochrony środowiska, by nie powodować znacznych zakłóceń w warunkach bytowania fauny. Zgodnie z wytycznymi do realizacji projektu wykonawstwo robót budowlanych winno przypadać między marcem a listopadem. Zaznaczyć należy, że każdy z etapów realizacji projektu może ulec przedłużeniu z uwagi na trudny teren wykonywania prac oraz faktyczną sytuację przyrodniczą lub pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji. Niezrealizowanie projektu unijnego w wyznaczonym terminie może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych i prawnych dla zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę zadania "Przywrócenie stosunków wodnych poprzez budowę i remont urządzeń piętrzących na rowach melioracyjnych w ostoi głuszca Kuriańskie Bagno";
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Augustów. Opis prac (czynności) oraz zakres rzeczowy i lokalizacja przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen, 71520000 Bauaufsicht
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Budowa urządzeń małej retencji na terenie ostoi głuszca".