125234-2025 - Ergebnis
Dänemark – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Udbud af ad hoc buskørsel gennem dynamisk indkøbssystem
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af ad hoc buskørsel gennem dynamisk indkøbssystem
BeschreibungKolding Kommune udbyder et dynamisk indkøbssystem på indkøb af ad hoc buskørsel til samtlige ordregivers enheder og institutioner. Det dynamiske indkøbssystem omfatter buskørsel af ordregivers ad hoc kørsel, hvor ordregiver ikke på anden vis er aftalebelagt, eller benytter egne busser. Visiteret kørsel af f.eks. specialbørn, handicappede og ældre er ikke omfattet af udbuddet. Fast kørsel til fx idræt og svømning er heller ikke omfattet af udbuddet.
Vorherige Bekanntmachung133521-2021
Interne Kennung107786
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
LosLOT-0000