2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaffe, te og tilhørende produkter samt maskiner/automater med tilhørende serviceaftaler
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af kaffe, te og tilhørende produkter samt maskiner/automater og tilhørende serviceaftaler til kommunerne i FællesIndkøb Nord - Frederikshavn, Hjørring, Jammerbugt, Morsø, Thisted og Vesthimmerland. Udbuddet er opdelt i delaftaler. Delaftale 1 Kaffe, te og kakao og tilhørende produkter samt maskiner/automater med tilhørende serviceaftaler. Delaftale 2 Flydende kaffeekstrakt og tilhørende produkter herunder kakao- og mælk-/flødepulver samt maskiner/automater med tilhørende serviceaftaler. Der kan afgives tilbud på en eller begge delaftaler. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og ydelser, henvises til kontraktbilag 1 - kravspeci-fikation, og kontraktbilag 2 - tilbudslisten samt eventuelle rettelser og besvarelser af spørgsmål. Even-tuelle spørgsmål og svar der er relevante indarbejdes i den endelige kontrakt.
Vorherige Bekanntmachung: 811565-2025
Interne Kennung: 579629
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen, 39711320 Elektrische Teekocher
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1
Beschreibung: Kaffe, te og kakao og tilhørende produkter samt maskiner/automater med tilhørende serviceaftaler. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og ydelser, henvises til kontraktbilag 1 - kravspecifikation, og kontraktbilag 2 - tilbudslisten samt eventuelle rettelser og besvarelser af spørgsmål. Eventuelle spørgsmål og svar der er relevante indarbejdes i den endelige kontrakt.
Interne Kennung: 618159
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2
Beschreibung: Flydende kaffeekstrakt og tilhørende produkter herunder kakao- og mælk-/flødepulver samt maskiner/automater med tilhørende serviceaftaler. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og ydelser, henvises til kontraktbilag 1 - kravspecifikation, og kontraktbilag 2 - tilbudslisten samt eventuelle rettelser og besvarelser af spørgsmål. Eventuelle spørgsmål og svar der er relevante indarbejdes i den endelige kontrakt.
Interne Kennung: 618160