2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości w budynku Terminalu Pasażerskiego, w pomieszczeniach TWR (SD) i Orlen Aviation oraz w budynku PPK - Cargo
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia – zwanym również „zakresem gwarantowanym” – jest świadczenie usług w zakresie kompleksowego sprzątania budynków i obiektów Zamawiającego, które znajdują się w strefie ogólnodostępnej, nadzorowanej oraz strefie zastrzeżonej lotniska, tj.: 1.1. budynku Terminala Pasażerskiego o łącznej powierzchni 12 800,00 m² oraz terenu zewnętrznego wokół budynku o łącznej powierzchni ok. 3 000 m². Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w zakresie budynku Terminala Pasażerskiego, stanowi załącznik nr 1 A do SWZ wraz z załącznikami 1A.1 – 1A.5 do SWZ; 1.2. wszystkie pomieszczenia na kondygnacji 2 oraz 3 w budynku SD (nr 24), o łącznej powierzchni 300 m², wraz z kontenerem socjalnym ok. 30 m². Obiekt SD znajduje się po stronie zastrzeżonej lotniska, w odległości ok. 900 m od budynku Terminala Pasażerskiego w linii prostej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w zakresie budynku SD, stanowi załącznik nr 1 B do SWZ; 1.3. obiektu Kontenerowego (Orlen Aviation) po zachodniej stronie Lotniska o łącznej powierzchni 81,10 m², składającego się z kontenerów wolno stojących jako baza biurowo/socjalna oraz kontenera socjalno/technicznego. Obiekt znajduje się po stronie zastrzeżonej lotniska w odległości ok. 500 m od budynku Terminala Pasażerskiego w linii prostej po stronie zachodniej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w zakresie obiektu kontenerowego, stanowi załącznik nr 1 C do SWZ 1.4. obiektu PPK – Cargo, wyłącznie poziom „0” o powierzchni ok. 950 m², z obszarem na praso kontenery. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w zakresie obiektu stanowi załącznik nr 1 D do SWZ 2. Ponadto w ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i ułożenia, na własny koszt oraz utrzymania porządku i czystości, mat (okresowe czyszczenie i pranie – minimum raz na tydzień), w poszczególnych budynkach Spółki, zgodnie z załącznikiem nr 1 E do SWZ. 3. Na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że zamierza skorzystać z opcji w zakresie czynności dot. mycia alpinistycznego budynków. 1) Zamawiający przewiduje, że w roku 2025 może zlecić Wykonawcy zrealizowanie 1 mycia alpinistycznego, w 2026 roku 2 mycia alpinistyczne. O konieczności przeprowadzenia mycia alpinistycznego zadecyduje Zamawiający – decyzję swą uzależnia od stanu czystości elementów konstrukcyjnych objętych danym myciem. 2) Zakres mycia alpinistycznego został określony w załączniku nr 1F do SWZ (który stanowi element załącznika nr 3 do umowy) – dotyczy on czynności wykonywanych w ramach jednej realizacji danego zakresu. 3) Zamawiający zastrzega, że w każdym czasie trwania umowy może skorzystać w opcji opisanej w niniejszym ustępie, każdorazowo informując Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem. 4. Ogólne założenia dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte zostały w załączniku nr 1 do SWZ. 5. Pracownicy Wykonawcy, którzy będą bezpośrednio uczestniczyć w realizacji zamówienia, zarówno w zakresie gwarantowanym, jak i w zakresie objętym opcją, zostaną przeszkoleni, na koszt Wykonawcy, przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego, w zakresie obowiązujących u Zamawiającego szkoleń, w tym m.in: 5.1. Szkolenia z zakresu ochrony lotnictwa cywilnego 5.2. Szkolenie z systemu zarządzania bezpieczeństwem 5.3. Szkolenie z ochrony ppoż. Lotniska Warszawa/Modlin, ewakuacji z Terminala i innych obiektów MPL oraz prowadzenia i uczestnictwa w akcjach ratowniczo-gaśniczych 5.4. Szkolenie z zasad poruszania się po terenie Lotniska Warszawa/Modlin 5.5. Szkolenie osób stosujących środki kontroli w zakresie ochrony poczty i materiałów przewoźnika lotniczego, zaopatrzenia pokładowego i zaopatrzenia portu lotniczego inne niż kontrola bezpieczeństwa. 6. W zakresie szkoleń wskazanych w pkt. 5.1. Zamawiający będzie honorował zaświadczenia uzyskane w innych podmiotach. 7. Ponadto Zamawiający wymaga, aby Wykonawca na swój koszt, wyrobił czasowe karty identyfikacyjne portu lotniczego, upoważnienia do wnoszenia przedmiotów zabronionych dla pracowników oraz czasowe przepustki dla pojazdów, jeśli wystąpi uzasadniony operacyjny powód do wyrobienia takich przepustek. 7.1. Koszty szkoleń oraz czasowych kart identyfikacyjnych, o których mowa powyżej określa aktualnie obowiązujący Cennik Usług Pozalotniczych i Opłat Dodatkowych Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. zwany dalej „Cennikiem”, stanowiący załącznik nr 13 do SWZ. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany cen w trakcie realizacji zamówienia. 8. Podczas wykonywania umowy Wykonawca zobowiązany jest do stosowania się do Instrukcji Przepustkowej (załącznik nr 12 do SWZ). 9. Odnosząc się do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia, na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę, osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia polegające na wykonywaniu prac porządkowo-sprzątających. 10. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy, co do spełniania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 9 czynności. 11. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: 11.1. żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, w szczególności umów o pracę z osobami wykonującymi te czynności (wskazujących zakres wykonywanych czynności przez daną osobę) 11.2. żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, 11.3. przeprowadzania innej kontroli formy zatrudnienia wynikającej z ustawy Pzp. 12. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia wykazu pracowników skierowanych do realizacji zamówienia. 13. W przypadku ustania zatrudnienia, wykonawca zobowiązuje się w ich miejsce zatrudnić, na pozostały okres realizacji zamówienia, licząc od dnia ustania zatrudnienia, inne osoby, na warunkach, o których mowa w ust. 9.
Interne Kennung: P-163/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że zamierza skorzystać z opcji w zakresie czynności dot. mycia alpinistycznego budynków. 1) Zamawiający przewiduje, że w roku 2025 może zlecić Wykonawcy zrealizowanie 1 mycia alpinistycznego (czerwiec 2025 roku), w 2026 roku 2 mycia alpinistyczne (w marcu 2026 roku i wrześniu 2026 roku). O konieczności przeprowadzenia mycia alpinistycznego zadecyduje Zamawiający – decyzję swą uzależnia od stanu czystości elementów konstrukcyjnych objętych danym myciem. 2) Zakres mycia alpinistycznego został określony w załączniku nr 1F do SWZ (który stanowi element załącznika nr 3 do umowy) – dotyczy on czynności wykonywanych w ramach jednej realizacji danego zakresu. 3) Zamawiający zastrzega, że w każdym czasie trwania umowy może skorzystać w opcji opisanej w niniejszym ustępie, każdorazowo informując Wykonawcę o zamiarze skorzystania z opcji z co najmniej 14 dniowym wyprzedzeniem.