125795-2025 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piętkach-Gręzkach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piętkach-Gręzkach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piętkach-Gręzkach. 2. Dopuszcza się zastosowanie urządzeń/rozwiązań/materiałów oraz norm równoważnych w stosunku do urządzeń/rozwiązań/materiałów oraz norm opisanych w specyfikacji techniczno-użytkowej. W wypadku złożenia oferty na urządzenia/rozwiązania/materiały/ oraz normy równoważne parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe oferowanych urządzeń/rozwiązań/materiałów/ oraz norm równoważnych muszą być co najmniej nie gorsze, jak te opisane w specyfikacji techniczno-użytkowej. Wszystkie wskazane w dokumentacji SWZ znaki towarowe, nazwy lub pochodzenie należy rozumieć jako przykładowe i rozpatrywać łącznie z wyrazem „równoważny” pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w w/w dokumentach. Zamawiający nie dopuszcza urządzeń lub rozwiązań prototypowych. W przypadku powoływania się Wykonawcy na urządzenia równoważne Zamawiający nie wyraża zgody, by proponowane w ofercie urządzenia równoważne były prototypami. Zamawiający informuje, iż w razie, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe, za urządzenia równoważne uznaje się urządzenia spełniające parametry indywidualnie wskazanego urządzenia określone przez jego producenta. Zamawiający zastrzega sobie prawo do korzystania z opinii ekspertów w celu dokonania oceny równoważności proponowanych rozwiązań. Oferta Wykonawcy, w której zostanie stwierdzone, iż zaproponowane rozwiązania nie są równoważne zostanie odrzucona zgodnie z art. z art. 226 ust. 1, pkt 5. Samochód musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej, ważne na dzień składania ofert. Projekt współfinansowany ze środków Programu Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027. Zamawiający informuje o możliwości unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: RIR.271.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück